Zaawansowane wyszukiwanie

Jura A9

Zbyt krótkie szlify po jednorazowym odpaleniu zapasu

DasBrot

Środa, 28. Kwiecień 2021, 12:24 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 43486

Członek od: 28.04.2021

Witam.

Wyszukiwanie spowodowało niestety tylko rozwiązania dla ludzi tych na postawach młynka były, lub to wymieniane. Dlatego po prostu zadaję moje pytanie tutaj.

Maszyna ma już 4 lata i na pewno ma niezliczoną ilość pokrowców. Wybrano już za mały. Teraz należałoby wymienić grupę zaparzającą, bo mimo czyszczenia i smarowania, pierwsza kawa zawsze ląduje w tacce ociekowej. Ja bym tak zrobił. Ale teraz z ekspresu wychodzi tylko kawa nie do wypicia.
Pewnego dnia, gdy ekspres znów trzymał kawę w środku, przestałem ją parzyć. To był najwyraźniej wielki błąd. Od tego czasu młynek pracuje bardzo krótko (max 2 sek.), a kawa jest rzadsza jak herbata.

Od teraz grupa piwowarska jest due.... Czy warto tam jeszcze coś naprawiać? Czy szlifierka jest teraz również do wymiany?
Mam grind na medium i nie przekręciłem żadnej śruby regulacyjnej wewnątrz. Zmiana nastąpiła w momencie anulowania keffee.
Czy ktoś ma jakieś pomysły na ratunek? Czy wymiana grupowa browarów jest nadal opłacalna?

lg
Bernd







Schlawi

Środa, 28. Kwiecień 2021, 13:12 01

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1103

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Wyślij do Jura z ryczałtem naprawczym. Powiedzmy, że kawa jest rzadka.
Posiłek powinien pasować, ale w miarę. Posiadają Państwo szlifierkę HS-Plus. Niewiele dłużej trwa szlifowanie. Prawdopodobnie stożki szlifierskie ulegają powolnemu zużyciu.