Zaawansowane wyszukiwanie

Jura Ena 5 kawa tylko kropla po kropli

Urządzenie z trudem zaparza kawę

Wally

Sobota, 20. Luty 2021, 11:27 11

Unregistered

Dzień dobry,

Od kilku dni kawa wychodzi z ekspresu coraz bardziej ociężała. Przychodzi w pełnej ilości, ale tylko kropla po kropli lub cienką strużką. Maszyna brzmi bardzo torturowanie. Czasami przy pierwszej próbie wypływa tylko kilka mililitrów i parzenie się kończy. Następnie urządzenie prosi o otwarcie kranu. Następnie z przerwami pojawia się bardzo gorąca woda, czasami w postaci pary. Dopiero przy drugiej próbie parzenia przychodzi znowu kropla po kropli kompletna kawa.

Woda normalnie wypływa z dyszy gorącej wody. Dwa razy odkamieniałem urządzenie, bez poprawy.

Planuję naprawić maszynę samodzielnie. Mam know-how i narzędzia.

Gdzie powinienem zacząć szukać? Jak powinienem postąpić? Jak mogę się dowiedzieć, które części są wadliwe?

Pozdrawiam, Wally

Yves

Czwartek, 18. Marzec 2021, 23:05 11

Unregistered

Mam ten sam problem, kawa w domu nadal płynie, ale czuję, że pompa wymusza i że pod koniec cyklu ciśnienie się uwalnia i wydaje dźwięk jakby korek przeskakiwał.
Wszystko to jest problem uszczelki, lub zatkany filtr, będzie konieczne, aby rozebrać maszynę, aby ocenić, gdzie awaria może pochodzić.
Jeśli to pompa, będziesz musiał ją zdemontować i wymienić jej o-ringi.
Aby otworzyć maszynę, musisz najpierw kupić głowicę owalną, ponieważ bez niej nie jest to możliwe.


Yves

Piątek, 19. Marzec 2021, 09:28 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 43181

Członek od: 19.03.2021

Bylibyśmy szczęśliwi, aby mieć oświeconą opinię kogoś, kto może powiedzieć nam dokładnie, gdzie leży problem i jak działać, aby wskrzesić nasz dzielny ekspres do kawy.
Jeśli chodzi o mnie, to mam Ena 7 od Jura.
Naprawiałem ekspres automatyczny z Krupsa,
uważam, że sprawdzenie połączeń, wężyków i pompy jest konieczne
.

Nie wiem czy woda do kawy przechodzi przez kratkę, tę można by w razie potrzeby wyczyścić wodorowęglanem i zapobiec temu nadciśnieniu.
W każdym razie zacząłem od zamówienia tego owalnego klucza, który wydaje się być kluczem dostępu do wnętrza maszyny.