Zaawansowane wyszukiwanie

Uzupełnianie wkładów Claris Smart

Może jest jakiś sposób

Windi

Sobota, 28. Październik 2017, 17:06 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 31316

Członek od: 28.10.2017

Firma Jura zainstalowała chip RFID w inteligentnych kartridżach Claris, dzięki czemu urządzenie automatycznie rozpoznaje nowy kartridż filtracyjny.
Według informacji z Jury
, oczywiście tylko po to, aby nie włożyć przypadkowo już użytego wkładu.

W rzeczywistości, oczywiście, zamiarem jest

zapobiec uzupełnianiu i sprzedaży własnych drogich wkładów.

Ponowne napełnienie jest możliwe, jeśli wyłączysz rozpoznawanie filtra w urządzeniu. Ale potem trzeba samemu zająć się interwałami wymiany

, bo wtedy nie ma już żadnej wiadomości z maszyny.
Musi istnieć możliwość napełnienia tych wkładów
i sprzedania ich do maszyny jako "nowe". Teraz zadaję sobie następujące pytanie.
Jak lub gdzie
urządzenie
pamięta
, czy filtr był już wcześniej używany? Czy

zapisuje

to na chipie RFID, czy pamięta to wewnętrznie?

Gdyby zapisał to na chipie RFID, to byłoby głupie. Wówczas włamanie byłoby dość skomplikowane lub wręcz niemożliwe, ponieważ

chipy RFID mogą być trwale zablokowane przed zmianami. Ale jeśli
ona to pamięta
wewnętrznie, widzę kilka możliwości.

Pamięć już zużytych

wkładów nie może być nieskończenie duża.

W pewnym momencie "zapomni" ona najstarszy nabój,

więc możesz go ponownie użyć. Próbowałem

go teraz z 6 starymi nabojami

. Ale ona nadal znała je wszystkie.
Więc
chciałbym spróbować.

Wystarczy

użyć

zużytego naboju z

innej maszyny. Ona nie

może

ich jeszcze znać.

Jeśli urządzenie zaakceptuje ten wkład, to jasne jest, że

przechowuje go wewnątrz. Następnie można napełnić

ten wkład

.

Jeśli to zadziała, można

wprowadzić

system wymiany wkładów Claris Smart

.

Użytkownik A wysyła pusty nabój do użytkownika B

i na odwrót.

Gdy wkład jest ponownie pusty, użytkownik A wysyła go do

użytkownika C i tak dalej.

Teraz trzeba by się najpierw dowiedzieć, czy maszyna w ogóle akceptuje inne używane naboje. Jeśli to zadziała, możesz pomyśleć o zbudowaniu systemu wymiany

.
Które z was ma starą kasetę Claris Smart i wyśle ją do mnie (za zwrotem kosztów wysyłki), żebym mógł ją przetestować.

snowball

Sobota, 28. Październik 2017, 23:21 11

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 26

numer członkowski..: 28178

Członek od: 16.01.2016

Możesz zapomnieć o zamianie. Zużyte wkłady filtracyjne nie nadają się do stosowania w innych urządzeniach. Już się tym zajmowałem, w związku z czym naboje nie mogą być ponownie użyte.

Wióry we wkładach są opisane przez urządzenie. Każdy chip ma unikalny identyfikator, który maszyna Jura może zapamiętać. Po zużyciu wkładu, wkład jest blokowany w odpowiednich blokach. Każdy ml wody jest przechowywany na chipie. Ponadto na chipie zapisywane są cykle włączania (jeśli została pobrana również woda).

Żetony muszą być również specjalnie zaadresowane w celu przechowywania danych na ich temat. Ale są łatwe do odczytania. Telefon z systemem Android z aplikacją TagInfo z NXP i można odczytywać chipy. W bloku kodowym od 0 do 3 znajduje się unikalny identyfikator. W bloku 8 zapisywane są cykle włączenia zasilania. Blok 10 do 1B jest używany dla natężenia przepływu. Może więcej (numer maszyny). Blok 1C do 1F mogłem zmienić za pomocą odpowiedniej nagrywarki RFID, jak chciałem, ale nie tej wcześniejszej!

W automatach zainstalowany jest następujący czytnik/zapisarka RFID: "https://fccid.io/2ADLV60900138/User-Manual/UserManual-pdf-2550467.pdf"

Zrezygnowałem z tej historii o chipach. Możliwości, którymi są: zdobycie odpowiednich blankietów i wymiana starych. Ale i tutaj uważam, że muszą być odpowiednio przygotowane. W nowym stanie chip jest już opisany. Poza tym, zamówienie może nie być całkiem tanie. Dlatego nie ma opcji mMn.
Inną możliwością byłoby rejestrowanie i dekodowanie komunikacji pomiędzy kontrolerem Jura a czytnikiem/zapisem RFID. Można by tu również użyć zastrzeżonego protokołu, takiego jak zdekodowane już seryjne złącze Jura. Może
ten sam?
Będę polegał na zewnętrznym rozwiązaniu bez tych chipów RFID, ale ze złożonym dodatkowym sprzętem.

kaffeechris

Niedziela, 29. Październik 2017, 11:31 11

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Wkłady filtrujące, proszę zdjąć panel boczny z MSWI i spojrzeć na węże transportujące wodę.
Jeśli masz tak twardą wodę, zaopatrz się w odkamieniacz pod zlewem i / lub odkamieniacz na bazie kwasu amidosulfonowego
.
MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Windi

Niedziela, 29. Październik 2017, 17:22 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 31316

Członek od: 28.10.2017

QUOTE (snowball @ sobota, 28 października 2017, 22:21 godz.)
Będę tu polegał na zewnętrznym rozwiązaniu, bez tych chipów RFID, ale z rozbudowanym dodatkowym sprzętem.

Dziękuję za pomocne informacje. Do tej
pory nie udało mi
się odczytać
nabojów
przez NFC.

Dzisiaj spróbowałem

jeszcze raz i zadziałało. Trzeba

jednak umieścić telefon komórkowy bardzo dokładnie, aby działał z

odczytem.
Niestety, widzę to teraz podobnie jak pan, że nie idzie się dalej z RFID. Tam wydatki nie mają żadnego związku
z korzyścią. Na

pewno byłoby możliwe i ciekawe wyzwanie, aby zaangażować się w komunikację pomiędzy Jurą a czytnikiem RFID i stworzyć "wkładkę programową" opartą na mikrokontrolerze, ale niestety nie mam czasu.


Jakie rozwiązanie zewnętrzne Państwo zaplanowali?

Danceman

Niedziela, 29. Październik 2017, 22:15 10

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 563

numer członkowski..: 23992

Członek od: 30.03.2014

Z nabojami trzeba jeszcze odkamieniać, więc po co w ogóle wydawać na to pieniądze? Po prostu odkamieniaj i oszczędzaj dużo pieniędzy, a co najważniejsze, masz maszynę, która wytrzyma dłużej! A do tego nie masz niebezpiecznego małego biotopu we wkładzie...



--------------------
Pessimist: Ganz schön dunkel hier...
Optimist: Ich seh ein Licht am Ende des Tunnels...
Realist: Mist, da kommt ein Zug...
Zugführer: Was machen die 3 Deppen auf den Gleisen?

snowball

Poniedziałek, 30. Październik 2017, 15:16 03

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 26

numer członkowski..: 28178

Członek od: 16.01.2016

QUOTE (Windi @ Sunday, 29 October 2017, 16:22 hrs)
Jakie rozwiązanie zewnętrzne Państwo zaplanowali?

Jeden oparty na mikrokontrolerze. Tutaj czujnik przepływu jest stuknięty w celu pomiaru przepływu. Czujnik wilgotności, alternatywny wentylator, który odpowiednio reguluje przepływ, jest dodawany do czujnika przepływu. Przekaźnik, który włącza maszynę w dwóch różnych momentach przez RTC. Wyświetlacz LC do konfiguracji i różnych wyświetlaczy w czasie rzeczywistym. W zasadzie jest to już projekt z nadwyżką wink.gif

QUOTE (Danceman @ Sunday, 29 October 2017, 21:15 hrs)
Z nabojami trzeba jeszcze odkamieniać, więc po co w ogóle wydawać na to pieniądze? Po prostu odkamieniaj i oszczędzaj dużo pieniędzy, a co najważniejsze, masz maszynę, która wytrzyma dłużej! A do tego nie masz niebezpiecznego małego biotopu we wkładzie...

To z biotopem jest teraz naprawdę bardzo daleko idące. Jeśli woda we wkładzie stoi tygodniami, zdrowy rozsądek podpowiada, żeby się jej pozbyć. Z codziennym zaopatrzeniem nie ma się czego obawiać. Zbiornik na wodę należy czyścić raz w tygodniu. Bardziej martwiłbym się o silikonowe rurki, które po około 2 latach wykazują kolorowe zabrudzenia. Raz w roku odkamieniam wodę pomimo wkładów filtracyjnych.

Balkomosi

Czwartek, 11. Styczeń 2018, 12:23 12

Unregistered

Witam, mam Jura E8 z nowym filtrem Smart Chip. Chciałbym wymienić
granulki filtra z oryginalnego wkładu
. Czy

istnieje możliwość przerwania lub

dezaktywacji

komunikacji filtra z urządzeniem

?

Niestety, usunięcie chipu z filtra nie jest nieniszczące

.
Pozdrawiam Mike'a

Danceman

Czwartek, 11. Styczeń 2018, 18:56 06

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 563

numer członkowski..: 23992

Członek od: 30.03.2014

Przeczytaj na ten temat i po prostu zostaw kule na zewnątrz. To zmarnowane pieniądze, tak jak słynny odkamieniacz do pralki. Jeśli używasz detergentu, to jest to również absolutny nonsens, który tylko pomaga producentowi i raczej szkodzi maszynom...

Trzymam się również tego, że w napełnionym kartridżu z czasem zdarzają się wszelkiego rodzaju dziwne rzeczy. Nawet płukanie zbiornika na wodę tego nie zmieni. Jeśli wyczyszczę akwarium z zewnątrz, nie zmieni to brudu wewnątrz...



--------------------
Pessimist: Ganz schön dunkel hier...
Optimist: Ich seh ein Licht am Ende des Tunnels...
Realist: Mist, da kommt ein Zug...
Zugführer: Was machen die 3 Deppen auf den Gleisen?

Kaffeepoint

Sobota, 13. Styczeń 2018, 00:46 12

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Świetna odpowiedź Tancerzu.
Po prostu zostaw po sobie kule, a jeśli to oryginały. Wszystko inne tylko wrzuca zarazki do wody. Widzieliśmy najstraszniejsze rzeczy w warsztacie.
Poza
tym, filtry nigdy nie są całkowicie szczelne i
znacznie
zanieczyszczają przewody i system wodny
.
MfG Paul



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

snowball

Poniedziałek, 15. Styczeń 2018, 00:04 12

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 26

numer członkowski..: 28178

Członek od: 16.01.2016

Czytanie na temat filtrów do wody jest bardzo pomocne. Że z wapnem, jest coś do tego. Pamiętam stary Z5, gdzie wymiennik ciepła, mimo filtra, po roku był prawie całkowicie pokryty wapnem. W najgorszym przypadku zjada się przez uszczelkę i w tym momencie ma miejsce przeciek wody. W moim Z6 zauważyłem ostatnio jakieś pozostałości wapna pod ceramicznym zaworem. Przynajmniej rozwinęli oni lepszą koncepcję wymiennika ciepła.

Tutaj w przyszłości będę prowadził odkamieniacz 3 razy w roku. Więc zobaczmy, co można zobaczyć w ciągu roku.

Mimo to będę nadal używać filtrów do wody. Wciąż odfiltrowują one inne rzeczy, co ma sens w zależności od wieku mieszkania/pipeczki. Mój własny system uzupełniania jest już od jakiegoś czasu gotowy, ale muszę jeszcze popracować nad oprogramowaniem. Systemy napełniania znanych sklepów niestety nie są tak prawdziwe, co dotyczy zarówno konstrukcji/koncepcji, jak i trwałości i wartości. Wewnątrz też są trudne do czyszczenia.

QUOTE (Balkomosi @ czwartek, 11 stycznia 2018, 11:23 rano)
Witam, mam Jura E8 z nowym filtrem Smart Chip.
Chciałbym wymienić granulki filtra z oryginalnego wkładu.
Czy istnieje możliwość przerwania lub dezaktywacji komunikacji filtra z urządzeniem?
Niestety, usunięcie chipu z filtra nie jest nieniszczące.

Pozdrawiam Mike'a






Komunikację można przerwać, wyciągając kabel z cewki czytnika RFID. Ale to też nie robi ci wiele dobrego. Przecież nie wiesz, ile wody przepłynęło. Nie możesz przepłukać filtra, bo maszyna uważa, że go nie masz. Systemy uzupełniania wody dla konsumentów Otto Normal są odpowiednie tylko dla maszyn bez systemu IWS.

Guest

Poniedziałek, 15. Styczeń 2018, 13:21 01

Unregistered

Witam,
próbowałem trochę wokół i udało mi się na stałe przerwać radio pomiędzy filtrem a maszyną - mała płytka z folii aluminiowej przymocowana w odpowiednim miejscu od zewnątrz i już
komunikacja
została
przerwana - bingo
!

16 stopni dH (niestety u nas) jest regulowane, a Jura
E8 zgłasza się 2-3 razy w roku.

Przy tak twardej wodzie bez filtrowania smak kawy spada na marginesie, ponieważ aromaty i delikatna kwasowość są neutralizowane i musiałbym dodać jeszcze 2 ziarenka, aby

uzyskać trochę smaku kawy.
Jak już powiedziałem, zastosowanie specjalnego granulatu filtrującego służy wyłącznie do odfiltrowywania niepożądanych smaków w twardej wodzie,
ale nadal
prawidłowo
się odkamienia.
Po odczytaniu okładek, ale najpóźniej po 6 tygodniach, wchodzi nowo przygotowany, oczyszczony i uzupełniony
oryginalny wkład.
Powitanie
Mike'a

Kaffeepoint

Poniedziałek, 15. Styczeń 2018, 19:34 07

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

...i po dwóch latach maszyna jest gotowa (wapno) .



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

Balkomosi

Poniedziałek, 15. Styczeń 2018, 20:31 08

Unregistered

Dlaczego? 2-3 odkamieniania rocznie lub więcej, w zależności od reakcji maszyny na zestaw 16dH ?

Danceman

Wtorek, 16. Styczeń 2018, 07:34 07

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 563

numer członkowski..: 23992

Członek od: 30.03.2014

QUOTE
Z 2-3 odkamieniaczami rocznie lub więcej, w zależności od reakcji maszyny na zestaw 16dH ?

Masz rację, oczywiście. Wtedy oczywiście maszyna się nie zwapnieje...

QUOTE
użycie specjalnego granulatu filtracyjnego służy wyłącznie do odfiltrowywania niepożądanych aromatów w twardej wodzie

W domu moich rodziców mam możliwość uzyskania bezwapniowej wody z kranu, która jest bardzo zbliżona do wody destylowanej, ponieważ nie zawiera nic innego, lub napełnić własną wodę z kranu około 20° i bardzo wysoką zawartością minerałów. Kiedy zapomniałem ponownie napełnić kanister, użyłem twardej wody z kranu: Kawa smakuje o wiele bardziej okrągło i pełniej z twardą wodą.
Nie zawsze tak musi być, ale często czytałem, że woda bogata w minerały może zmienić smak.
To
, czy czujesz to, co pozytywne czy negatywne, jest oczywiście kwestią gustu
.

Ja, na przykład, pozostaję przeciwnikiem filtrów, ponieważ bez większego wysiłku naprawiłem już wystarczająco dużo zepsutych maszyn z filtrami. Zawsze były one tylko wapnowane, a filtry uzupełniające czasami pachniały jak filtr zewnętrzny podczas otwierania akwarium.



--------------------
Pessimist: Ganz schön dunkel hier...
Optimist: Ich seh ein Licht am Ende des Tunnels...
Realist: Mist, da kommt ein Zug...
Zugführer: Was machen die 3 Deppen auf den Gleisen?

freakofevil

Niedziela, 28. Styczeń 2018, 23:28 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 31873

Członek od: 28.01.2018

Generalnie wodę filtruję zewnętrznie, ponieważ woda z np. filtra wodnego Britta może być używana w innych urządzeniach nie tylko w trybie w pełni automatycznym.

Ale chip rfid to ładny projekt majsterkowania dla mikrokontrolerów.

Czy to naprawdę pisze na chipie?
Każdy układ rfid ma numer - Jura może go również zapisać w pamięci w pełni zautomatyzowanej maszynie - można więc również ocenić
, który wkład został już zainstalowany Gdy
maszyna zapisze układ we wkładzie, możliwe będzie odczytanie nowego wkładu
z arduino? Zapisać

wartości i

zapisać

oryginalne

wartości

po uzupełnieniu

?
Wtedy maszyna musiałaby pomyśleć, że to nowy
nabój, prawda? Jeśli
urządzenie zapisuje wartość wkładu wewnątrz, trzeba by jakoś usunąć tę wartość z urządzenia lub nadać mu nowy numer, aby urządzenie uznało go za nowy
wkład
. Czy ktoś już kiedyś próbował czegoś takiego?

 Seite 123