Zaawansowane wyszukiwanie

Czy możliwa jest naprawa selebr?

Ekspres do kawy nie uruchamia się

Fee321

Wtorek, 06. Kwiecień 2021, 15:19 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 43320

Członek od: 06.04.2021

Siemens EQ 6, seria 300

Witam, posiadam powyższą maszynę od 3 lat i około 4 miesięcy. Tydzień temu ekspres nadal parzył kawę, potem nagle uruchamia się tylko na chwilę, wyświetlacz włącza się i znowu wyłącza. Odłączenie zasilania na dłuższy czas nie pomaga.

Zawsze robiłem calc i czyściłem regularnie, na początku z produktami Siemensa, potem tutaj z:
https://www.ebay.de/itm/50-Reinigungstabletten-15Entkalkertabs-pass-fur-EQ3-EQ5-EQ6-EQ7-EQ8-EQ9-Siemens/224144891290?hash=item3430139d9a:g:9qEAAOSwYl5fgGP~

Teraz zaniosłem mój ekspres do takiego punktu naprawy kawy, powiedzieli, że ekspres będzie zwapniony w środku, bardzo i jakiś zawór i zaparzacz też odpada, więc zaparzacz się zwapnił.

Ale teraz inny sklep przez telefon powiedział mi, zaparzacz nie może zwapnić w ogóle, jestem teraz całkowicie na straty.

Właściwie to dałem im zlecenie naprawy, ma kosztować 180 euro, ale oni zawsze mi mówią, więc starsi ludzie, powinienem zapytać ponownie w Siemensie, tam kosztuje 210 euro. Dlaczego nie rozumiem tak w porządku, jakby nie chcieli dokonać naprawy...powiedziała dziś jeszcze, to może wtedy aj też co innego wkrótce znowu się zepsuje?

No cóż, teraz muszę się zastanowić, co zrobić.

Myślicie, że da się to jakoś naprawić samemu kupując nowy zaparzacz i czy da się jakoś inaczej odkamienić wnętrze? Czy ktoś zna ten błąd? Dzięki...
LG Fee321