Zaawansowane wyszukiwanie

Saeco Incanto wypełniony kawą mieloną

Aurora

Niedziela, 18. Czerwiec 2023, 00:32 12

Unregistered

Witam,
Posiadam Saeco Incanto 8911 i mam powtarzający się problem, którego nie potrafię rozwiązać.
Po niecałym tygodniu ekspres wypełnia się zmieloną kawą z tyłu wnęki, w której umieszczamy zaparzacz.
(Pomarańczowe kółko)
Jest tam około 2-3 cm suchej zmielonej kawy, tak dużo, że muszę ją odkurzyć, aby ją wyczyścić.
Pod zaparzaczem i w mechanizmie jest też sporo mokrej zmielonej kawy, w pewnym momencie wydaje się, że zakłóca to dobre działanie zaparzacza, bo kawa staje się lżejsza i jak tylko wyczyszczę zaparzacz, to znów działa.

W przeszłości wymieniłem gumowe pierścienie zaparzacza, wydaje mi się, że po tym zaczęły się problemy, ale sprawdziłem, czy wszystko jest zamontowane i nasmarowane jak trzeba i czy wszystko się swobodnie porusza i nie znalazłem nic oczywistego.

Mam też wrażenie, że ziarna opróżniają się szybciej niż wcześniej, ale nie jestem pewien.
Nie jestem w stanie stwierdzić, czy problemem jest zbyt duża ilość zmielonej kawy, czy też zaczyna się od tego, że zmielona kawa wpada do mechanizmu i blokuje go, a następnie zły ruch pozwala kawie pozostać w tyle.
Wyczyściłem już wszystko, otworzyłem urządzenie, aby zdemontować i wyczyścić młynek i kanał, w którym kawa jest wysyłana z młynka, uruchomiłem funkcję kalibracji w ukrytym menu po wyczyszczeniu młynka, ale bez powodzenia.

Czy ktoś wie, co może być problemem?

user posted image

MrLed

Niedziela, 18. Czerwiec 2023, 10:29 10

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 209

numer członkowski..: 31782

Członek od: 14.01.2018

Czy jednostka zaparzająca została już całkowicie rozebrana, wyczyszczona i nasmarowana?

Spontanicznie pomyślałbym o pękniętym lejku na młynku.
Proszek dostaje się przez niego do jednostki zaparzającej.

Aurora

Środa, 21. Czerwiec 2023, 01:33 01

Unregistered

Witam,
tak, był demontowany w przeszłości, kiedy wymieniłem wszystkie uszczelki i nasmarowałem go.
Wydaje mi się, że wtedy zaczął się problem.

ponownie go zdemontowałem i nic nie wydaje się być nie tak, tylko czasami wydaje mi się, że mechanizm nie blokuje się całkowicie, kiedy wraca do pozycji "gotowości".

Aurora

Sobota, 24. Czerwiec 2023, 17:57 05

Unregistered

Witam,

W przeszłości raz sfilmowałem pracującą grupę zaparzającą, nie zauważając niczego złego, ale dzisiaj sprawdziłem ponownie i sfilmowałem grupę zaparzającą kilka razy podczas pracy i po kilku kawach problem stał się widoczny.

Po zmieleniu kawy na dno ekspresu zawsze spada niewielka ilość suchej kawy, myślałem, że to jest źródło problemu, ale tak nie jest.
Wygląda na to, że głównym problemem jest pad zużytej kawy, który zamiast spaść w zwartym, dość suchym kawałku, jest zbyt mokry i przykleja się do rynny, gdzie jest wyrzucany, a następnie kawa po kawie ta mokra kawa przykleja się wszędzie w mechanizmie i gromadzi się tam, gdzie spoczywają ramiona mechanizmu, ogranicza jego ruch, a przy następnej kawie grupa zaparzająca nie jest wyrównana z młynkiem.
Na filmiku, który załączyłem widać, że część kawy jest wyrzucana, a inna przykleja się do mechanizmu, w kawie, którą zrobiłem po tej, wszystko pozostało na nim.

Jak mogę rozwiązać ten problem zbyt mokrej kawy?
Większość stron, które widzę, wyjaśnia, że może to być zbyt gruba lub zbyt drobna kawa, ale nigdy nie zmieniałem jej między czasem, gdy działała dobrze, a czasem, gdy pojawiły się problemy.
(Jedyną zmianą była wymiana pierścieni wewnątrz grupy zaparzającej)
A także czy to normalne, że ta sucha kawa spada po prawej stronie grupy zaparzającej? (Zawsze tak się działo od samego początku)
Wideo problemu

Problem Saeco

Dziękuję