Zaawansowane wyszukiwanie

O Alessi Coban RS04

hamalfe

Niedziela, 09. Kwiecień 2023, 11:36 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 64693

Członek od: 09.04.2023

Dzień dobry wszystkim!

Jestem zupełnie nowym użytkownikiem forum i świata ekspresów do kawy (z góry przepraszam za wszelkie błędy w wymowie...i proszę nie oszczędzać mnie w poprawianiu się i udzielaniu rad!)

Kilka miesięcy temu znalazłem na strychu szwagra ekspres do kawy Alessi Coban RS04. Maszyna przewyższa standardy estetyczne jego żony, więc postanowiłem ją wyczyścić i dać jej szansę, aby stała się moim nowym hobby.

Przede wszystkim filtr i uchwyt filtra są zniszczone i chciałbym je wymienić, ale nie rozumiem, które modele są kompatybilne.
Jeśli masz również jakieś inne informacje, nie boję się zrozumieć więcej i zrobić trochę konserwacji.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Gast_Tom

Wtorek, 06. Czerwiec 2023, 23:00 11

Unregistered

Witam ????????‍♂️,

Bardzo podoba mi się Coban i używałem go przez długi czas i naprawiłem kilka. Oto kilka informacji:

RS03: portafiltr bez młynka
RS04: portafiltr z młynkiem
RS05: system Nespresso

Nie znam wewnętrznego działania RS05, ale RS03 i RS04 są identyczne z wyjątkiem obudowy i młynka. Można więc użyć części z RS03 do naprawy RS04.

Identyczne portafiltry i sitka prysznicowe były również używane w niektórych ekspresach Krups (np. Krups 965 Novo 2000). Uchwyt filtra jest jednak mocowany w inny sposób. Potrzebna jest więc część zamienna z RS03 lub RS04.

Największym problemem jest to, że uszczelka sitka prysznicowego nie jest już dostępna, nawet od Krups lub Philips.

Johannes Köster

Niedziela, 24. Grudzień 2023, 10:39 10

Unregistered

Oferuję nową uszczelkę portafiltra w ogłoszeniach. Znalazłem pozostały zapas w Portugalii.

Gast_bernard   

Niedziela, 18. Luty 2024, 23:06 11

Unregistered

Czy możesz podać mi adres w Portugalii, gdzie mogę kupić tę uszczelkę uchwytu filtra?

Dziękuję

Bernard

Gast_Peter

Czwartek, 07. Marzec 2024, 15:43 03

Unregistered

QUOTE (Johannes Köster @ niedziela, 24 grudnia 2023, 10:39)
Oferuję nową uszczelkę portafiltra w ogłoszeniach. Znalazłem pozostałe zapasy w Portugalii.

Witam, czy nadal masz taką uszczelkę do Alessi Coban RS04?
Potrzebowałbym jednego.
To jest ten pierścień uszczelniający o średnicy zewnętrznej ok. 61 mm i nieco specjalnym przekroju z rowkiem na sitko prysznicowe.

Pozdrawiam
Peter
Proszę również o kontakt pod adresem office@dunkelhell.at - dziękuję!