Zaawansowane wyszukiwanie

Pytania dotyczące programu Siemens EQ.5 macchiatoplus

Wiggie

Czwartek, 24. Listopad 2011, 12:04 12

Unregistered

Witam,

Jestem tu nowy, ale czytałem na forum przez ostatnie kilka dni, bo chcę kupić KVA (mój pierwszy). Po tym jak na początku opiekowałem się DeLonghi, w międzyczasie wylądowałem w wyżej wspomnianym Siemensie, ponieważ:- również cappuchino i latte macchiato wybierane za jednym dotknięciem-snazzy design-łatwe do utrzymania w czystości w cenie poniżej 750Euro (=max. Budżet)Wszystko, co do tej pory czytałem o tej maszynie tutaj na forum lub w internecie, brzmiało głównie pozytywnie. Jedna kwestia nie mogła jednak zostać jeszcze wyjaśniona.
Wszędzie jest napisane, że
poszczególne "programy" (np. małe cappucchino, duże latte macchiato,...) są wstępnie zdefiniowane i nie można zmienić ich ilości. Moje pytanie

:



-

Czy naprawdę tak jest, nie mogę ustawić, że, na przykład, tak i tyle kawy płynie do mojej filiżanki? Nawet stary Saeco mojej mamy może to zrobić... -
O

k

a

y

,



w

i

ę

c



m

o

g

ę



z

a

a

k

c

e

p

t

o

w

a

ć

,



ż

e



n

i

e



m

o

ż

n

a



z

m

i

e

n

i

ć



i

l

o

ś

c

i



n

o

r

m

a

l

n

e

g

o



C

a

f

é



C

r

e

m

a

s



(

m

o

ż

n

a



w

y

p

i

ć



2



w



r

a

z

i

e



p

o

t

r

z

e

b

y

)

,



a

l

e



j

a

k


to
j

e

s

t


z cappu lub latte? Jeśli ustawiona latte jest zbyt mocna lub zbyt słaba dla mnie, czy można zmienić proporcje?
Może wyobrażam sobie, że jest gorzej niż jest, ale już teraz martwię się, że wydaję tyle pieniędzy, a potem
może jestem niezadowolony ze smaku lub "konsystencji" czy składu cappuccino lub latte. Jak ty to widzisz?
Kilka dni temu
widziałem, że Melitta Caffeo CI też to wszystko potrafi. Jest trochę droższe, ale można wszystko dostosować do własnych życzeń.
Pod koniec roku powinna zostać podjęta decyzja, którą IK będzie, więc mam jeszcze kilka tygodni na przemyślenie tego.
rolleyes.gif

ristretto

Czwartek, 24. Listopad 2011, 12:45 12

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 926

numer członkowski..: 4800

Członek od: 11.07.2009

Witam,

Tak, to prawda, że nie można dostosować ilość z Siemens EQ są 3 rozmiary można wybrać w BDA następnie można zobaczyć, ile ml cappu ma mały średni i duży kubek. Jeśli lubisz latte lub cappuccino, możesz dostosować moc kawy na drugim poziomie o trzy możliwe do wyboru poziomy aromatu.
Wolałbym Siemensa niż Melittę



--------------------
Kaffeevollautomaten:
Delonghi ESAM 3000B (2 Moante sehr zufreiden)
Saeco Talea Ring Plus (3 Monate UNzufreiden)
Jura ENA5 (1 Jahr super zufrieden)
Siemens EQ7 (8 Monate Anfangs toll dannach genervt 2 x zur Reparatur einmal neue BG ueber Support angefordert)
WMF 800 seit 1.12.09 Klasse
Siebträger
Bezzera BZ07 DE mit Bezzera BB005 Timer (Mühle) seit Mai 2011
Nespresso Krups XN 2720 für die Arbeit

Wiggie

Czwartek, 24. Listopad 2011, 13:22 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 14243

Członek od: 24.11.2011

Chyba po prostu za bardzo się martwię. Inaczej ktoś mógłby to skrytykować, gdyby to miało być problemem.

Dlaczego wybrałbyś Siemensa, a nie Melittę? Czy są jakieś inne alternatywy w tym przedziale cenowym? Nie znalazłem żadnych innych. Większość z nich kosztuje więcej niż 1000 euro lub można po prostu wypić jeden z napojów mlecznych za jednym naciśnięciem przycisku.

Wiggie

Środa, 30. Listopad 2011, 13:21 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 14243

Członek od: 24.11.2011

Decyzja została przynajmniej podjęta teraz, to będzie Siemens.
Czy sądzisz
, że po świętach Bożego Narodzenia maszyna znów stanie się tańsza lub droższa niż w tej chwili? Czy są jakieś tendencje?

Mój mąż chce poczekać, aż cena złamie ph34r.gifmarkę 600 euro (w Internecie). Ale obawiam się, że cena może znów wzrosnąć, jeśli będziemy dłużej

czekać

z zakupem

...
Ale pewnie i tak nie możesz tego przewidzieć!?

Wiggie

Piątek, 02. Grudzień 2011, 12:41 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 14243

Członek od: 24.11.2011

oh, zapomniałem wspomnieć o czymś innym.
często czytałem, że niektóre cappu czy latte mają być tylko letnie. czy to prawda? najczęściej czytałem ds w związku z normalnym np.5 i wariantem macchiato (bez plusa) i nie wiem, czy dotyczy to także macchiatoplusa, ponieważ z tego co wiem jest nowszy i niektóre błędy
zostały naprawione.
byłoby wspaniale, gdyby ktoś
mógł
coś o tym powiedzieć
.
pozdrawiam

ristretto

Piątek, 02. Grudzień 2011, 18:49 06

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 926

numer członkowski..: 4800

Członek od: 11.07.2009

Temperatura ekspresu do kawy Cappu/Latte jest zawsze letnia (mleko ca45-50°C), ponieważ mleko nie może być podgrzewane wyżej przez system spieniający.



--------------------
Kaffeevollautomaten:
Delonghi ESAM 3000B (2 Moante sehr zufreiden)
Saeco Talea Ring Plus (3 Monate UNzufreiden)
Jura ENA5 (1 Jahr super zufrieden)
Siemens EQ7 (8 Monate Anfangs toll dannach genervt 2 x zur Reparatur einmal neue BG ueber Support angefordert)
WMF 800 seit 1.12.09 Klasse
Siebträger
Bezzera BZ07 DE mit Bezzera BB005 Timer (Mühle) seit Mai 2011
Nespresso Krups XN 2720 für die Arbeit

Gast_Daniela

Wtorek, 17. Styczeń 2012, 13:04 01

Unregistered

Witajcie, drodzy głębocy kochankowie
,
postanowiłem kupić wczoraj wieczorem TE506501 Siemens EQ 5 TE 506501 DE macchiatoPlus po długim czasie zastanawiania się, przeglądania i porównywania.

Więc nie mogę jeszcze nic o tym

powiedzieć. Ale ponieważ jest to pierwszy VA dla nas, jestem już mega podekscytowany i ciekawy, aby móc się rozpakować i spróbować wkrótce. biggrin.gif
Ale teraz mam już
pytanie.

Chciałbym umieścić w zbiorniku na wodę pręt Magenet firmy Energetix (reprezentuję biżuterię i akcesoria magnetyczne Energetix), aby uniknąć zwapnienia. Urządzenie automatycznie zasygnalizuje po określonej ilości kubków do odkamieniania lub tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Z kijem magnetycznym będzie to niezwykle rzadkie.