Zaawansowane wyszukiwanie

Melitta Caffeo Barista TS F85/0-102

Problemy po odkamienianiu i czyszczeniu

Albert64

Sobota, 10. Grudzień 2022, 11:59 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 9740

Członek od: 20.09.2010

Witam,

Po wykonaniu zgłoszonego odkamieniania i czyszczenia kawy zaczęły się problemy z moim Melitta Caffeo Barista TS F85/0-102.

Po wykonaniu tej czynności maszyna została wyłączona, następnego dnia chciałem zaparzyć kawę, maszyna uruchomiła się normalnie, ale z wylewki nie wypłynęła woda do płukania, ale program dalej działał, zmielił ziarna, dopiero wtedy nie wypłynęła kawa.
Usuwanie usterek ujawniło, że w zaworze wylotowym w kształcie litery Y znajduje się osad.
Wyczyściłem go i działał.

Następnego dnia niespodzianka, gdy się zaczęło.
Po włączeniu rozpoczął się proces płukania, ale zatrzymał się z komunikatem "Napełnij zbiornik wody". Ale zbiornik jest pełny.
Po potwierdzeniu ze OK, bez zdejmowania zbiornika, proces był kontynuowany, ale bez kropli wody wypływającej z wylewki.
Po tym czasie można bez problemu zaparzyć kawę, co działa dobrze do momentu ponownego wyłączenia ekspresu na dłuższy czas, ale po każdym uruchomieniu urządzenia z cyklem płukania dzieje się to samo od nowa. Taka sama procedura jak poprzednio...

Od tego czasu piana też sprawia problemy, mleko wychodzi normalnie, ale bąbelkuje tylko przy spienianiu.

W międzyczasie odkamieniłem ekspres po raz drugi i uruchomiłem programy czyszczenia kawy i mleka, wszystko bez poprawy.










Schlawi

Sobota, 10. Grudzień 2022, 13:56 01

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1105

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Jakiego odkamieniacza używasz?

Albert64

Sobota, 10. Grudzień 2022, 19:27 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 9740

Członek od: 20.09.2010

Odkamieniacz uniwersalny w płynie Durgol.

Otworzyłem go dzisiaj ponownie, zawór był idealny, rozebrałem system mleczny i włożyłem do Melitta Milk System Cleaner.
Ale nie było żadnej poprawy.
Po uruchomieniu w tacce ociekowej znajduje się tylko woda.