Zaawansowane wyszukiwanie

Quickmill 5000A - Optymalizacja !!!

mr.smith   

Niedziela, 20. Styczeń 2008, 23:15 11

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 203

numer członkowski..: 1471

Członek od: 23.10.2007

Witaj QM-User

Otwórz swój własny wątek tutaj - aby udokumentować moje doświadczenia - w optymalizacji maszyny i wyniku. Ponieważ QM nie jest prostą drukarką guzikową - możesz naprawdę poprawić wynik i obsługę za pomocą kilku prostych sztuczek. I oczywiście mam nadzieję, że dostanę więcej wskazówek do Quickmilla 5000A. > najważniejsza optymalizacja dotyczy jakości kawy (nie chcę się w to zagłębiać - czy jest wystarczająco dużo dobrych wątków)> W większości QM-ów konieczne było usunięcie lub przesunięcie ograniczenia dotyczącego mielenia, aby naprawdę zrobić prawdziwe espresso z 25-35 sek. odniesienia. Oznacza to, że - kawa jest zwykle mielona zbyt grubo (co jest konieczne w przypadku większości VA's - ponieważ są one nieco wrażliwe na nacisk z grupy zaparzaczy - ale QM radzi sobie z ciśnieniem dość dobrze)Wylot kawy powinien być naprawdę bardzo cienki strumień Nie tak jak w przypadku normalnych VA's - co jest w 5-10 sekund espresso jest przez. Zmielona kawa powinna być tak dobrze zmielona, że jeśli skrobak po prostu niczego nie zdrapuje, pompa po prostu się tym zajmie. (można przesadzić - pompa utknęła - wtedy masz punkt chrupania)> Ograniczyłem wylot kawy do jednej dyszy - zaletą jest to, że (przy 25-35 sek. pokrywy) bardzo cienki strumień - dostaje trochę więcej objętości - nie kapie na końcu - nie ochładza - (krema wygląda lepiej - ale jest subiektywna)>
Wylot k
aczki
(wąż, który najczęściej przechodzi w wytłoki - dlatego wytłoki są zawsze błotniste) - do już istniejącego (ale
nieużywanego) wylotu do przelewu kawy. Jest to wąż

(2 idą do zbiornika na wytłoczyny) - który

posiada

zawór zwrotny

w wężu na

krótko przed końcem

(zwykle wykonany z mosiądzu).

Zaletą jest to, że wytłoki pozostają bardzo suche, zmniejsza się powstawanie pleśni

i ułatwia opróżnianie. Przy odrobinie praktyki i cierpliwości, Quickmill jest wynikiem - najlepszym VA tam jest! Ale to jest
podobne do uchwytu na sito - to zależy bardziej (niż z normalnymi VA's) od tego, kto i JAK (ustawienia) zrobić espresso.

Więc dla żywej wymiany.
..

Jürgen



--------------------
Quick th mill

looser

Sobota, 07. Sierpień 2010, 21:28 09

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2322

numer członkowski..: 5600

Członek od: 28.10.2009

Witam, panie Smith,

Nie mam pojęcia, czy wolno mi tu wnosić swoje doświadczenia/ulepszenia. Jeśli nie jest to pożądane, proszę wysłać mi krótką wiadomość.

Zauważyłem, że napełnianie wody z pokrywą jest trochę uciążliwe. Wyjmij pojemnik, napełnij go i ponownie wsuń między silikonowe rurki. W przypadku stosowania bez przykrycia, na podłodze osadziła się część mąki fasolowej.
Remedy: Wywierciłem mały otwór w przedniej części pokrywy. Wystarczająco duży, by
wstawić
lejek
.

Teraz muszę tylko wyciągnąć pojemnik na wodę z pokrywką na małym kawałku, włożyć lejek i

napełnić

wodę

pojemnikiem/butelką.
W moim ekspresie wylewka kawy nie znajduje się w środku otworów w drzwiach, gdy drzwi serwisowe są zamknięte. Powoduje to, że kawa częściowo spływa do kubka
ociekowego.

Środek zaradczy: Wywiercić dwa zewnętrzne otwory nieco większe. Teraz wszystko w

raca do pucharu. Pozdrowienia



--------------------
Nach vielen verschiedenen KVA habe ich jetzt meinen Seelenfrieden. WMF 800 :-)

www.DeMichaelLonghi.de

mr.smith

Niedziela, 08. Sierpień 2010, 09:18 09

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 203

numer członkowski..: 1471

Członek od: 23.10.2007

WSZYSTKIE propozycje dotyczące poprawy QM są tutaj!

Ten ze zbiornikiem na wodę to dobry pomysł.
Zawsze używam go bez
pokrywy (z wymienionych powodów) -

ale

tak powinno być dobrze! Wszyscy użytkownicy QM
powinni
mieć
problem z wylewką
- ponieważ

otwory

zostały przedłużone na

wszystkich kupionych przeze mnie używanych do tej pory

.

Niektóre z nich mają nawet prawdziwe rozcięcie na dole

.
Dziękuję za twój wkład
w QM.
Juergen



--------------------
Quick th mill