Zaawansowane wyszukiwanie

Naprawa Krups EA8250 - wyłącza się po uruchomieniu kawy

Całkowicie wyłącza się na kawie, Steam.

Bob G   

Piątek, 06. Październik 2023, 16:15 04

Unregistered

Krups EA-8250 wyłącza się nagle po rozpoczęciu parzenia kawy, gorącej wody lub pary.
Zdarzyło się to około 4 razy w ciągu 3 miesięcy. Urządzenie uruchamia się normalnie, a ekran wskazuje, że jest gotowe do parzenia. Po wybraniu rodzaju kawy urządzenie nagle się wyłącza. Po ponownym uruchomieniu dzieje się to samo. Dzieje się tak również po naciśnięciu przycisku pary lub gorącej wody.
Fakty:
1. Co wydaje się działać: Pompa, Młynek, wszystkie przewody podłączone, wszystkie rurki podłączone prawidłowo filtr wymieniany regularnie.
2. Prace w ostatnim roku: Wymienione uszczelki, nowa pompa, nowy młynek, nowy tłok.
3 Mój harmonogram czyszczenia to: Codzienne czyszczenie tacy, pojemnika na krążki i tacy. Miesięcznie: 1. dnia miesiąca czyszczenie ekspresu za pomocą tabletek czyszczących Krups. 15. dzień miesiąca: 30% octu, 70% wody w cyklu czyszczenia. (bardzo miękka woda w mojej okolicy. Nie używam zmiękczacza wody)

Co sprawdziłem: Bezpiecznik termiczny działa, gniazdko ma zasilanie (20 A), prawidłowe napięcie i 60 Hz (USA). Element bloku termicznego nie jest uziemiony. Sprawdziłem omomierzem każdy styk zasilania z uziemieniem. Element grzejny przepuszcza prąd. Rezystancja elementu grzejnego 11,5 oma.

Dotychczasowe przemyślenia: urządzenie wyłącza się, gdy wymagany jest bardzo duży pobór prądu. Jest to prosta maszyna, ponieważ uruchamia się i ulega awarii przy największym zapotrzebowaniu, a element grzejny nie jest uziemiony, spodziewam się, że problem występuje na płytce drukowanej. prawdopodobnie kondensator. Wizualnie sprawdziłem kondensatory, żaden nie był spuchnięty ani widocznie nieszczelny.

Nie jestem profesjonalistą. Potrafię naprawiać elektronikę i moje doświadczenie pozwala mi sądzić, że jest to problem z płytką drukowaną. Nie chcę kupować części, których nie potrzebuję.

Jakieś pomysły, co jeszcze powinienem sprawdzić? Utknąłem.

BobG

Czwartek, 12. Październik 2023, 22:59 10

Unregistered

Świerszcze. . . Chyba jestem zdany na siebie. Jeśli uda mi się to rozgryźć, spróbuję opublikować rozwiązanie. Myślałem, że tutaj będzie pomoc.sad.gif