Zaawansowane wyszukiwanie

Quickmill 05009 A do biura z 30 pracownikami

Czy Quickmill jest do tego odpowiedni?

Wil

Piątek, 18. Listopad 2011, 19:04 07

Unregistered

Witajcie, drodzy eksperci od kawy,

kupiliśmy dla naszego biura Monza Quickmill 05009A z przyciskiem cappucino, a jednak mamy obecnie pewne problemy, które możemy sobie tylko wytłumaczyć albo złym ustawieniem lub obsługą, albo że Quickmill do tego zadania był złym zakupem.

Ekspres stoi u nas od około 3 tygodni i od tego czasu wyprodukował około 300 normalnych kaw, 100 espresso i 800 cappucino.

Zajęłam się pielęgnacją i sprzątaniem.

Od tygodnia istnieje problem z produkcją piany mlecznej. Po naciśnięciu przycisku capuccino otrzymuje się filiżankę espresso z gorącą wodą i mlekiem, ponieważ mleko już się nie pieni. Po prostu nie ma prawdziwej pary.

Regulowałem temperaturę pary wodnej w górę i w dół, na co nie miałem żadnego wpływu, ani czy mleko wychodziło z lodówki, czy było ciepłe.
Wąż, dysze i mały zawór z korkiem na nim były regularnie czyszczone. Po stronie eksperymentowałem też z kołem, czasami z gorętszą lub mniej gorącą parą, zimnym lub pokojowym ciepłym mlekiem. Wymieniłem również samo mleko, Aldi-H-mleko na Weihenstephan 3,5% tłuszczu
mleka
pełnotłustego
- bez rezultatu.
Teraz zgaduję, że po prostu kupiliśmy niewłaściwą maszynę. Kiedy dostaliśmy nowe, mleczna pianka była świetna, nawet jeśli oprawa była świetna, aż doskonałe cappucino wyszło ledwo, dość długo i
musiało być robione raz za razem.
Maszyna jest w Monachium z bardzo wapienną wodą. Maszyna została już dwukrotnie odkamieniona. Wkładam do wody środek do usuwania kamienia i pozwalam uruchomić program do usuwania kamienia.
Nie
mam do tego żadnych innych instrukcji i tak właśnie
zrobiłem
to z poprzednikiem Saeco
.
Jakie są twoje doświadczenia? Czy są jakieś wskazówki lub sztuczki, które mogę wypróbować? Podstawowe ustawienia, których po prostu nie znam?
Instrukcja
jest pomysłowa
, ale bezużyteczna.

A może możesz potwierdzić moje doświadczenia, a może nawet polecić urządzenie? Wciąż mam prawo do powrotu

...
Wielkie dzięki!