Zaawansowane wyszukiwanie

Doświadczenie WIK

Raport terenowy

Peter Stan

Poniedziałek, 27. Kwiecień 2015, 12:30 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 26866

Członek od: 21.04.2015

Witam! Jestem tu nowy na forum i chciałem z góry podziękować za doświadczenia i recenzje, które tu przeczytałem! Prawdopodobnie nie zauważą pierwszego. Miał już: Saeco (model podstawowy) Philips, Cafe Bonitas, Severin, a teraz? tak dokładnie, spróbuj WIK - dlaczego? ponieważ jest bardzo kompaktowy i może być obsługiwany z przodu. Mam bardzo mało miejsca. Co jest dobre, a co złe
: dobre: małe, kompaktowe, bo chcę, żeby było też białe, robi nie tylko kawę, ale i napoje mleczne. idealne dla dwuosobowego gospodarstwa domowego. Kawa dobrze smakuje, jej ilość, moc można idealnie dopasować. Mleczna pianka jest, że tak powiem, dobra. Głowica pianki może być regulowana, ale nie jest szczególnie twarda. Wysiłek związany z czyszczeniem jest taki sam jak w przypadku wszystkich automatów vendingowych, ani mniejszych, ani większych. Wszystko jest łatwo dostępne i regulowane.
Ustawienia rodzajów kawy można
również
łatwo i szybko zmieniać za pomocą wyświetlacza i przycisków dotykowych (co jest bardzo niewygodne w przypadku automatycznych ekspresów do kawy Kaffee Bonita).

źle: kawa jest niestety zbyt zimna (Temp na wylocie około 60°C (mierzone za pomocą napełniacza Temp na mierniku Fluke'a) bezpośrednio przy wylocie

). Według gorącej linii 80°C +/-5°C powinno być tutaj. Wciąż byłoby za mało. Oczywiście ustawiony najwyższy poziom temperatury i oba obwody grzewcze włączone. W filiżance (porcelana z szafki ok. 20°C) tylko ok. 47°C.
Z mlekiem wygląda to jeszcze gorzej.
Bez względu na
rodzaj 0,3/1,5/3
,8% tłuszczu organicznego lub H mleka. Tylko luźna piana letniego mleka o temperaturze pomiędzy 37-41°C. Tutaj nic nie można wyregulować.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że urządzenie posiada dwa obiegi grzewcze dla mleka i kawy, a nawet jest AKTYWNIE schłodzone (w rzeczywistości zainstalowany jest wentylator, który cały czas cicho wiruje) to jest to słaba wydajność. Nie jest to subiektywne

wrażenie, ale zmierzone i jako porównanie stoi obok niego maszyna Severin S2. Tutaj kawa i mleko są o 10°C gorętsze.

Kolejny minus: jeśli umieścimy obok pełny karton z mlekiem i pobierzemy napój mleczny, to mleko kapie z wylotu (przeciek) na skutek kapilarnego działania dyszy. Bardzo śmieszne, jeśli chcesz mieć wodę do herbaty, tutaj masz angielską

wink.gif wersję z mlekiem

Wniosek: rzeczywiście świetne dla mnie, ale tak niska regulowana i nie zmienna temperatura jest nie do przyjęcia! Recenzje w Am... są

całkiem pozytywne.
Jeśli nie, co sądzisz o Delonghi ECAM 45.366 lub Melitta
CI? Pozdrów
Petera
.