Zaawansowane wyszukiwanie

TK68E571/04 - Nie można włożyć jednostki zaparzającej

Nie można używać jednostki zaparzającej

Killing

Niedziela, 13. Sierpień 2023, 20:07 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 9

numer członkowski..: 67917

Członek od: 13.08.2023

Witam wszystkich i cieszę się, że istniejecie!

Więc, kupiłem starszą kuchnię dla mojej córki i ta maszyna była w niej.
Pokazuje błąd "Drzwi zamknięte", co oznacza, że jednostka zaparzająca nie jest prawidłowo włożona lub w ogóle nie jest włożona.

Więc częściowo zdemontowałem maszynę, komunikat o błędzie jest przełączany przez biały mały przełącznik z tyłu. Działa.
Jednak najwyraźniej jestem zbyt głupi, aby włożyć jednostkę. Nie mogę go dociągnąć do płytki, aby zablokować go na miejscu. Gdzieś w środku coś blokuje, nie mogę dowiedzieć się co. Oczywiście śruby stoją.
Nie ma nic w instrukcji.

Czy ktoś może pomóc?

Vg Stephan

Schlawi

Niedziela, 13. Sierpień 2023, 21:34 09

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1105

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Co się stanie, gdy zostawisz zaparzacz na zewnątrz i zamkniesz drzwi? Czy napęd pracuje wtedy w pozycji wyjściowej?

Killing

Niedziela, 13. Sierpień 2023, 22:05 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 9

numer członkowski..: 67917

Członek od: 13.08.2023

Muszę trzymać przełącznik wciśnięty, wtedy zaczyna się nagrzewać. Bez przełącznika pojawia się komunikat o błędzie.

Problem polega na tym, że jednostka zaparzająca musi być całkowicie włożona i zablokowana, aby urządzenie mogło działać.

Schlawi

Poniedziałek, 14. Sierpień 2023, 07:24 07

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1105

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Czy wał znajduje się we właściwej pozycji?

Na wale znajduje się guma. Jeśli jest spuchnięta, trudno jest założyć zaparzacz.
Możesz spróbować nałożyć na gumę odrobinę oleju sałatkowego, aby sprawdzić, czy działa lepiej.
W przeciwnym razie należy ją wymienić, jeśli to jest przyczyną problemu.

Załączony obrazek

Killing

Środa, 16. Sierpień 2023, 11:33 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 9

numer członkowski..: 67917

Członek od: 13.08.2023

Przyczyną jest biała plastikowa dźwignia, która znajduje się na wale silnika, gdzie uderza w jednostkę zaparzającą, która ma zostać włożona.
Może to ma regulować rurę wylotową, nie wiem...

Jak włożyć napęd do podstawy? Nie można włożyć jednostki zaparzającej w ten sposób i nie powinna ona być wyjmowana w ten sposób...

VG Stephan

Schlawi

Środa, 16. Sierpień 2023, 12:03 12

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1105

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Zakładam, że chodzi o sterownik. Patrz strzałka na obrazku poniżej.

Nie wiem, jak ustawić napęd w pozycji wyjściowej w urządzeniu, gdy zaparzacz nie znajduje się w urządzeniu.
Możesz również spróbować nacisnąć przełącznik, który zaznaczyłem na obrazku, a następnie sprawdzić, czy napęd się porusza.
Uważaj jednak, gdy porusza się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby nie przesunął się zbyt daleko i nie uszkodził zaworu spustowego.

Załączony obrazek

kaffeechris

Środa, 16. Sierpień 2023, 13:29 01

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Zdjęcie Schlawi pokazuje, który przełącznik należy również nacisnąć, a następnie silnik napędu zaparzania powinien przesunąć się do pozycji wyjściowej.
Jeśli tak się nie stanie, jeden z mikroprzełączników w napędzie parzenia jest uszkodzony.

Możesz również dokończyć ten KVA.



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Killing

Czwartek, 17. Sierpień 2023, 22:39 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 9

numer członkowski..: 67917

Członek od: 13.08.2023

Dobry wieczór,

wynik pośredni, który powinien być wynikiem końcowym....Mam maszynę 2x, obie częściowo uszkodzone.
Napęd maszyny, o której było najpierw, nie porusza się, nawet po naciśnięciu przełącznika.
Następnie zdemontowałem drugą maszynę, wyczyściłem ją, nowe uszczelki, smarowanie itp. Zajęło mi to 2 dni i kilka euro. Zajęło mi to 2 dni i kilka euro.

Właśnie go włączyłem, niestety z kilkoma nieprawdopodobnymi błędami:

1) Komunikaty o błędach: brak szuflady
2) Komunikaty o błędach: pusta szuflada (mimo że pusta)
3) Wskaźnik czyszczenia stale świeci, jeśli zatrzymasz czyszczenie, z dysz wypłynie trochę wody, ale w misce jest też trochę wody. Czy to normalne?
4) Nie mogę usunąć kamienia, ponieważ kontrolka czyszczenia jest zawsze włączona.

Wydaje mi się, że z przednich dysz wypływa bardzo mało wody, ale nie znam urządzenia......
Stoi od dłuższego czasu, gdzieś czytałem, że przepływomierz lub pompa mogą być pełne powietrza lub uszkodzone. Ale jak mogę to sprawdzić? Multimetr?

Vg Stephan

kaffeechris

Niedziela, 20. Sierpień 2023, 20:30 08

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witam, przepływomierz wymaga czegoś więcej niż tylko multimetru, z tego co wiem pompę można rozebrać jeśli jest to ulcapump. Są instrukcje w sieci. Kulka musi mieć co najmniej 3,8 mm = 4 mm nowa.
Muszla Trestera może mieć styki. Są one utlenione lub znajdują się w obudowie. Wyczyść i wysusz.



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Killing

Wtorek, 22. Sierpień 2023, 06:59 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 9

numer członkowski..: 67917

Członek od: 13.08.2023

Jutro,

więc przy kawie 2x XXL napełnia dużą filiżankę kawy do góry, co wydaje mi się w porządku. Dlatego nie zakładam, że jest to błąd pompowania.

Zasadniczo przepływomierz jest bardzo prostym komponentem, magnesy są na miejscu, więc trudno sobie wyobrazić, co jeszcze mogło pójść nie tak... czy to faktycznie zdarza się częściej?

Usterki powłoki zniknęły, styki z tyłu muszą być zawsze czyste.

kaffeechris

Wtorek, 22. Sierpień 2023, 17:24 05

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Może sprawdź wtyczki, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Te przepływomierze bywają uparte.
Może całkowity odpoczynek pomoże, ale czy jest to możliwe z EQ6?



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Schlawi

Wtorek, 22. Sierpień 2023, 18:00 06

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1105

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

To nie jest EQ, prawda? To stara technologia BSH/Nivona.

Gast_Tom

Poniedziałek, 18. Grudzień 2023, 14:57 02

Unregistered

Cześć wszystkim

Nie mogę włożyć jednostki zaparzającej do mojego Siemens TK68E571, jak opisano wcześniej - wygląda na to, że wał silnika nie jest w pozycji wyjściowej.

Jak mogę przywrócić to do właściwej pozycji, gdy jednostka zaparzająca nie jest w maszynie?

Thx
/T