Zaawansowane wyszukiwanie

Miele CM 5200 po wymianie pierścienia rowka brak kawy

Miele CM 5200 wymiana pierścienia rowkowego brak kawy

Gast_Sim

Sobota, 06. Luty 2021, 20:26 08

Unregistered

Witajcie przyjaciele kawy,

po kompletnym czyszczeniu wewnętrznym, wyczyszczeniu jednostki zaparzającej i przejściu przez wszystkie programy czyszczące, które chciałem zrobić, aby maszyna razy co dobre i tłuste.
W poszukiwaniu odpowiedniego smaru natknąłem się na filmik, w którym wspomniano, że należy również zdjąć pierścień rowka stempla, wyczyścić i przesmarować.
Gdy smar już był, zdjąłem pierścień rowka, wyczyściłem go, nasmarowałem i próbowałem ponownie złożyć.
Ponieważ pierścień do rowków ma 7 lat i jest odpowiednio twardy, nie można go już było dokładnie umieścić w rowku. Po pierwszym odniesieniu, to ma następnie wciśnięty go i zdeformowane.
Zamówiłem więc nowy pierścień rowkowy, który również można było dobrze i czysto zamontować.
Ręczne podsuwanie prasy przebiegło bez problemów, stempel z pierścieniem rowkowym dobrze wszedł w cylinder.

Teraz do właściwego problemu:
Pierwsze odniesienie z nowym pierścieniem rowka nie przyniósł kawy do wylotu, poszedł do tacki ociekowej, ciasto jest mokre
.

Kolejne 2 próby tak samo.

Podejrzewam teraz, że cylinder jest zużyty po 16800 pokrywach i nie może już prawidłowo budować ciśnienia z nowym pierścieniem rowkowym.

Czy tak może być w tym przypadku?

Co mówią na ten temat profesjonaliści?

Pozdrowienia Sim