Zaawansowane wyszukiwanie

AEG CF 300

Ilość wody nie może być już regulowana!

NoMoreSenseo

Niedziela, 28. Maj 2017, 12:32 12

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 33

numer członkowski..: 7132

Członek od: 09.02.2010

Witam, potrzebuję waszej pomocy, mam tu CF 300, który nie reaguje już na regulator wody (potencjometr) przed obudową, maszyna jest całkowicie wyremontowana, super czysta wraz z nowym stożkiem szlifierskim. Podczas szlifowania nowych rożków zauważyłem, że zatrzymuje on proces przygotowania na około 50ml. Komora zaparzania jest dobrze wypełniona kawą po procesie mielenia. Podkładki pod pomace wyglądają w porządku. Płukanie lub dostarczanie wody za pomocą gorącej wody przebiega normalnie. Pompa nie dręczy się sama. Potencjometr wody można obracać z lewej strony na prawą. Bez zmian. Teraz i wtedy to działa. Potem wkłada trochę więcej wody do kubka. Ale rzadko! Zgaduję, że idzie w kierunku garnka! Możliwe, że jest zużyty. Ale siedzi na jednostce logicznej i nie sądzę, żebym mógł go dostać oddzielnie. Jeszcze nie odkręciłem przedniego panelu.
Chyba że coś innego jest możliwe. Regulator membranowy pompy lub coś innego! Zawsze uważałem, że ten typ maszyny nie może już wink.gifnic przede mną ukrywać
.

Dzięki za wdzięczną wskazówkę

.

Greeting" NoMoreSenseo*

kaffeechris

Niedziela, 28. Maj 2017, 19:36 07

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witam, są dwie możliwe przyczyny.
Raczej zgaduję, że Poti, Conrad czy Reichelt noszą duży
asortyment
Poti
.

Również spray kontaktowy może na chwilę pomóc

.

Jak to wygląda z przepływomierzem

, czy jest brudny?
MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

NoMoreSenseo

Niedziela, 28. Maj 2017, 21:28 09

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 33

numer członkowski..: 7132

Członek od: 09.02.2010

Przepływomierz na jeden dzień w odkamieniaczu i nadal wydmuchiwany sprężonym powietrzem,
więc
powinien
być wolny. Ale jest też na niej kontakt. Nie jest niemożliwe, aby coś takiego mogło oddać ducha widzianego elektrycznie. Mam jeszcze kilka w mojej budce z rękodziełem. Jeśli błąd nadal występuje, będę
pracował nad
potencjometrem z rozpylaczem kontaktowym
.

Mam jeszcze jednostkę logiczną z mniejszych modeli ( CF 100 ). Możliwe, że potencjometr jest identyczny w konstrukcji

.

Dzięki za wskazówkę. Skontaktuję się z tobą ponownie. Życzę wszystkim zainteresowanym bezstresowego początku tygodnia

.

Powitanie " NoMoreSenseo*

NoMoreSenseo

Niedziela, 18. Czerwiec 2017, 19:36 07

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 33

numer członkowski..: 7132

Członek od: 09.02.2010

Tam! Maszyna znowu działa! To był
potencjometr! Według multimetru dawał zupełnie zwariowane wartości. Wróciłem do majstrowania. Na szczęście potencjometr CF 300 nie jest umieszczony na jednostce logicznej. Dostałem zastępstwo ze sklepu z elektroniką. Potencjometr miał 10k Ohm, a kabel połączeniowy musi być przylutowany. Musiałem tylko usunąć oryginalne pokrętło, ponieważ oś zamiennego potisa jest teraz dłuższa. Uzyskanie tego samego jest prawie niemożliwe. Ale nieważne. Z przodu jest jeszcze jedno pokrętło. Z donicami mniejszych modeli byłoby to nieco trudniejsze. Ale wszystko wyszło dobrze!
Witajcie

" No MoreSenseo

kaffeechris

Poniedziałek, 19. Czerwiec 2017, 19:09 07

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Dzięki za informację zwrotną.
MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.