Zaawansowane wyszukiwanie

Siemens EQ5 Sprawdzić zbiornik wody

Moja księżniczka jest po prostu szalona...

Batzii

Czwartek, 04. Luty 2021, 10:16 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 42792

Członek od: 04.02.2021

Witam społeczność,
przez długi czas byłem tylko cichym czytelnikiem. Mogłem odpowiedzieć na wiele pytań poprzez forum, a także rozwiązać wiele bez problemów. Dzięki za to, jesteście wspaniali.
A teraz mój problem: w moim
ekspresiePrincess eq5 macchiato plus jest napisane "water tank check
".

Krótkie wyjaśnienie problem istniał od jakiegoś czasu, więc forum... przeczytałem, że przepływomierz może być winowajcą.... ergo w krótkim czasie po wymianie (2 kubki z zawieszeniem i zadławieniem) przyszła wiadomość Service Hotline.... ergo forum.... pompa... Miejsce również odnowione... ponownie wiadomość zbiornik wody... Teraz nowa grupa zaparzająca oprócz zaworu spustowego, który już wymieniłem na początku.....
Ale nawet teraz wciąż pisze "sprawdź zbiornik wody". Czy ktoś z Państwa ma jeszcze jakąś wskazówkę lub pomysł (poza kupnem nowego automatu)
Byłbym bardzo wdzięczny
Pozdrawiam André






Andromeda

Poniedziałek, 08. Luty 2021, 15:22 03

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 45

numer członkowski..: 34151

Członek od: 20.04.2019

Witaj André,

EQ5 Macchiato plus, podobnie jak EQ6 i 7(8), posiada ceramiczny zawór. To może być zwapnione.
Ogrzewanie może być również zwapnione. Tzn. jeśli program do odkamieniania przejdzie, problem jest prawdopodobnie w zaworze ceramicznym, którego należy szukać.
Ponieważ niestety w programie usuwania kamienia przepłukiwana jest ścieżka wody (gorąca woda i para), ścieżka do jednostki zaparzającej może być nadal zatkana (podczas usuwania kamienia BH nie jest przepłukiwana).
Ponieważ EQ5 posiada menu testowe: https: //saeco-support-forum.de/threads/siemens-eq-5-zugang-zum-servicemenue-erstmals-hier-beschrieben.45727/, można przetestować różne ścieżki wodne, a także odczytać rejestr błędów.
CV = Ceramic
ValveBU = Brew

UnitOto film, na którym identyczny zawór ceramiczny jest rozmontowany.
https://www.













masznamyślizawórspustowy


?


EQ 5 Macchiato ma zawór odwadniający, EQ 5 Macchiato plus ma zawór ceramiczny!

pozdrowieniaAlex






































--------------------
Saeco Family
AEG Cafamosa CF85
Phillips HD5730
Siemens EQ7 L-Series
Melitta Caffeo CI