Zaawansowane wyszukiwanie

Melitta Barista TS - Knall

Gast_Fabian

Sobota, 02. Styczeń 2021, 11:15 11

Unregistered

Witam,

niestety nie wiem więcej i nie mogę znaleźć błędu.
Kilka dni temu wyjęto mi zaparzacz i maszynę do czyszczenia. To było bardzo trudne, ale potem i tak je wyciągnęliśmy. Przez napiwki tutaj z olejem również wraca do środka.

Problem polega na tym, że teraz jest głośny huk, jak tylko wał pójdzie w górę. Maszyna ustawia się w pozycji wyjściowej (MY COFFEE + ON/OFF).

Może ktoś miał podobne lub może pomóc mi przeanalizować błąd.

Dołączono też film:


Błędnepodziękowaniai pozdrowienia,
Fabian










Gast_Fabian

Sobota, 02. Styczeń 2021, 11:17 11

Unregistered

Linki:



Fehler

Gast_Stefan

Środa, 10. Marzec 2021, 16:41 04

Unregistered

Witaj Fabian,

Mój Barista T zachowuje się identycznie: Po pierwsze, nie można już było włożyć grupy zaparzającej, co również udało mi się rozwiązać przy pomocy oleju roślinnego. Po tym zdarzało się przy włączaniu maszyny często opisywany przez Ciebie huk. Wiek maszyny ok. 3 lata, 7000 zaparzeń.
Wyraźnie widać, że to grupa piwowarska się obija i to właśnie wtedy brązowa wkładka przechodzi z przechylania do ruchu w górę. Ten brązowy wkład jest prowadzony z 2 metalowymi (brązowymi?) kostkami łożyskowymi o długości krawędzi ok. 1 cm. Ponownie nasmarowałem te kostki łożyska lub ich bieżnię smarem silikonowym (Q-tip), od tego czasu wydaje się być cicho. Nie znalazłem żadnej rzeczywistej przyczyny, takiej jak zużycie lub uszkodzenie mechaniczne lub zużycie, więc mam nadzieję, że był to tylko problem ze smarowaniem, który wystąpił prawie w tym samym czasie, co inny problem ze smarowaniem na przekładni napędowej grupy browaru. Napisz, jeśli to ci pomoże.

Gast_Stefan

Poniedziałek, 29. Marzec 2021, 11:45 11

Unregistered

Cóż, to nie było rozwiązanie niestety, to nadal wyskakuje sporadycznie....
Podejrzewam, że z czasem pozycja zerowa zębatki napędowej przekręca się o kilka stopni, to by tłumaczyło, że grupa warzelna tak ciężko wchodzi i wychodzi i potrzebuje oleju jako środka smarnego. Również ruch grupy browarniczej nie jest już wtedy w 100% zgodny z napędem, lecz następuje trochę za wcześnie (lub za późno). Jeśli wtedy coś w maszynie nie jest jeszcze na swoim miejscu, to w grupie warzelniczej huczy, bo coś jest zablokowane.
Jak można wyregulować Anrtiebsritzel?

Gast_Stefan

Poniedziałek, 05. Kwiecień 2021, 20:48 08

Unregistered

Tak więc, problem zidentyfikowany - problem rozwiązany!
Huk pojawia się, gdy grupa zaparzająca z wylewką kawy przesuwa się do góry. Z powodu nadmiernego luzu (zużycie? zła konstrukcja?) grupa zaparzająca przechyla się o kilka stopni w lewo, wspomagana ruchem obrotowym wrzeciona napędowego. Następnie wylewka kawy, która przesuwa się do góry, ma problem z odnalezieniem swojego odpowiednika: Bang! Jeśli zaklinujesz grupę piwowarską po lewej stronie, aby nie mogła się już chwiać, wszystko działa bez huku.
Zrobiłem i wydrukowałem plik STL, który możesz użyć do zamocowania BG, każdy podobny klin lub gumowa stopa/prop powinien też zadziałać.
Plik i zdjęcia znajdziesz
TUTAJJeślimasz drukarkę 3D lub znasz taką, życzę powodzenia!

Bez
niejbędziesz musiał trochę pokombinować, aż znajdziesz dobry klin

.

biggrin.gif






Gast_Stefan

Poniedziałek, 05. Kwiecień 2021, 20:52 08

Unregistered

Tylko zobacz, jako gość nie mogę wkleić linku może to działa w ten sposób:
https://www.thingiverse.com/thing:4818381

Andy B.

Czwartek, 28. Lipiec 2022, 21:59 09

Unregistered

Od Twojego postu minął ponad rok, ale teraz mój Melitta Barista TS "wyskakuje" za każdym razem, gdy go włączam. BG czyściłem już wiele razy, bo mój Barista ma już około 3 lat. Zapisałem twój plik dla drukarki 3D. W pracy mamy drukarkę 3D, więc mam nadzieję, że ktoś tam mi to wydrukuje.
Dzięki za mam nadzieję udaną wskazówkę i plik. rolleyes.gif
Pozdrawiam Andreas

Gast_BigBoppa

Wtorek, 02. Sierpień 2022, 15:38 03

Unregistered

Zgłoście się, czy u Was też działa!

Gast_Uwe

Środa, 28. Grudzień 2022, 20:00 08

Unregistered

QUOTE (Guest_Stefan @ poniedziałek, 05 kwietnia 2021, 20:48)
A więc problem zidentyfikowany - problem rozwiązany
!Huk pojawia się, gdy grupa zaparzająca przesuwa się do góry wraz z wylewką kawy. Z powodu nadmiernego luzu (zużycie? zła konstrukcja?) grupa zaparzająca przechyla się o kilka stopni w lewo, wspomagana przez ruch obrotowy wrzeciona napędowego. Wtedy wylewka kawy, która porusza się do góry, ma problem ze znalezieniem swojego odpowiednika: Bang!!! Jeśli zaklinujesz grupę zaparzającą po lewej stronie, aby nie mogła się już chwiać, wtedy wszystko działa bez huku.
Stworzyłem i wydrukowałem plik STL, który może być użyty do zamocowania BG, każdy podobny klin lub gumowa stopa/wtyczka powinny również działać.
Plik i zdjęcia znajdziesz
TUTAJJeślimasz drukarkę 3D lub znasz taką, to życzę powodzenia!
Bez niej będziesz musiał po prostu trochę popróbować, aż znajdziesz dobry klin
.








biggrin.gif





Wydrukowałem część i włożyłem ją wczoraj do mojego Melitta Barista T.
Co mogę powiedzieć: PEŁNA REPASA - rzecz już nie huczy.
Wielkie podziękowania dla Stefana.

PozdrawiamUwe



laberbla

Poniedziałek, 04. Grudzień 2023, 21:09 09

Unregistered

Dziękuję bardzo!

Trafiłam tu przez Google, bo nasz barista TS strasznie głośno brzęczał: Nie brzmiał już zdrowo. Wydrukowałem część na mojej drukarce, zainstalowałem ją i od tego czasu jestem zadowolony z dokładnie takiego samego hałasu w tle, jaki wydawał Barista TS, gdy był nowy.

Brzęczenie całkowicie zniknęło.

Wielkie dzięki za to proste rozwiązanie!