Zaawansowane wyszukiwanie

PROBLEM Z KRUPS EA9010

Problem z wyciekiem wody

AK

Środa, 15. Marzec 2023, 17:52 05

Unregistered

Witam wszystkich. Parę miesięcy temu, po 2 latach eksploatacji, z mojego ekspresu Krups EA9010 zaczęła wyciekać woda pod urządzeniem. Zaniosłem go do autoryzowanego serwisu i powiedziano mi, że przyczyną wycieku jest uszkodzony element grzewczy (MS-5A10637) i że należy wymienić całą część. W tym momencie zwątpiłem, że to element grzewczy i postanowiłem nie naprawiać ekspresu, tym bardziej, że wyciek wody był minimalny i nie miał znaczącego wpływu na jakość kawy. Ostatnio przecieki pod urządzeniem nasiliły się, a także wysokość espresso jest niższa niż zwykle. Np. jeśli wybiorę 70ml espresso to ekspres wyprodukuje około 30 ml.

Może ktoś miał podobny problem z tym modelem? Czy to rzeczywiście uszkodzony element grzewczy, czy może to być coś innego, co powoduje problem? Gdy wchodzę w tryb serwisowy na samym urządzeniu funkcja auto test nie pokazuje żadnych błędów ale w zakładce Defekt jest lista typu "defekt:63 -[17,6]" ; "defekt:63 -[0,6]" ; "defekt:63 -[12,6]".

Dzięki.

Repsol

Czwartek, 30. Marzec 2023, 16:04 04

Unregistered

W komorze tłoka na dole znajduje się suwak, który wraz z tłokiem dbają o " proces zaparzania". W miejscu gdzie ślizgacz wchodzi do komory zaparzania znajduje się mały pierścień uszczelniający ( czarna guma). Najprawdopodobniej jest on rozerwany / uszkodzony. Powoduje to nieszczelność ekspresu.
Part # MS5015004.