Zaawansowane wyszukiwanie

TK76K572 nie parzy kawy tylko napełnia tackę ociekową!

JJCoffee

Niedziela, 02. Lipiec 2023, 08:26 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 67052

Członek od: 02.07.2023

Cześć, mamy zintegrowaną maszynę Siemens TK76K572. Wczoraj otrzymaliśmy komunikat o konieczności wyczyszczenia jednostki zaparzającej i po raz pierwszy zauważyliśmy, że kawa została cofnięta i nadal była sucha w urządzeniu. Wyczyściliśmy urządzenie, a także uruchomiliśmy cykl calc n 'clean.

Teraz, kiedy uruchamiamy urządzenie, woda w ogóle nie wypływa z wylewek kawy. Wszystko trafia do tacy ociekowej. Jeśli uruchomimy program gorącej wody, działa to z wylewki gorącej wody, ale nic nie działa z wylewkami kawy.

Widziałem na forum, że czyszczenie zaworów ceramicznych może zadziałać, ale nie mogę znaleźć instrukcji, jak je znaleźć w urządzeniu.

Wszelkie porady będą mile widziane.

kaffeechris

Niedziela, 02. Lipiec 2023, 22:42 10

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witam, więc najpierw sprawdź zaparzacz. Czy o-ring keline na wlocie wody jest nadal w porządku? Czy kątownik jest nadal nienaruszony? Czy zaślepka, w której chowa się dysza wlotu wody (kątownik), jest w porządku?
Zawory ceramiczne ulegają zużyciu, jeśli twardość wody nie jest regularnie regulowana.



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

marcosg

Wtorek, 04. Lipiec 2023, 16:50 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 66417

Członek od: 11.06.2023

Witaj,

Woda na tacy i brak kawy to jeden z najczęstszych problemów z wieloma ekspresami.

Takie zachowanie może być spowodowane przez wiele różnych części.

Należy sprawdzić co najmniej następujące elementy:

-Zespół zaparzający: wyjąć z urządzenia i obrócić ręcznie, aby sprawdzić, czy tłok jest prawidłowo i szczelnie zamocowany. Sprawdź wszystkie o-ringi pod kątem uszkodzeń. Czasami nie można mieć pewności, czy o-ringi są uszkodzone, można zastosować taśmę teflonową i uruchomić cykl czyszczenia, jeśli przez dysze kawy przedostaje się woda, oznacza to, że gdzieś jest wyciek.

-Pompa: Większość jednostek ulega awarii po 10 tys. cykli, ale inne ulegają awarii przy znacznie mniejszej liczbie cykli (widziałem 5 tys.). Łatwiej jest kupić nową i nie jest to takie drogie, ale jeśli chcesz, możesz również zdemontować i wymienić kulkę, sprężynę i wszystkie o-ringi; tańsze, ale bardziej czasochłonne...

-Zawór nadmiarowy (jest to zawór trójdrożny tuż za pompą): w niektórych maszynach, które ulegają awarii zaraz po wykonaniu cyklu calc'n clean, zauważyłem, że małe kawałki tabletki calc utknęły wewnątrz tego zaworu.

- Grzałka: czasami pojawia się wapno.Grzałka: czasami do środka dostaje się kamień, zdejmij węże wlotowe i wylotowe oraz złączki i zajrzyj do rurki. Wyczyść, jeśli to konieczne.

Mam nadzieję, że znajdziesz rozwiązanie.

Pozdrawiam,

Marcos