Zaawansowane wyszukiwanie

Kaffevollautomat - Które fasolki spróbować

jestem całkowicie przytłoczony różnorodnością

Freedom

Wtorek, 28. Październik 2014, 11:18 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 24312

Członek od: 13.05.2014

Hej, chłopaki,

Zakupiony przez nas w pełni automatyczny ekspres do kawy dla naszej studenckiej kawiarni, który prawdopodobnie zostanie otwarty w przyszłym tygodniu, to Saeco Royal Office. Ekspres do kawy jest na górze, licznik jest na górze, kubki są kupowane, wolontariusze znaleziono, dekoracje są w drodze.

Czego jeszcze brakuje - dokładnie - odpowiedniego rodzaju fasoli.

Profil wymagań: Prawdopodobnie kawa, ale oczywiście również espresso. Ilość kawy powinna być tak duża, jak to możliwe, ale musi ona rolleyes.gifrównież dobrze smakować. Obecny eksperyment z kawą w ziarnach YES za 8 € za kilogram, a ilość kawy wzrosła do 200ml, daje tylko kwaśny bulion.

W tej chwili mój plan jest następujący: zamówić do pięciu różnych rodzajów ziaren (np. ziarna kawy, ziarna espresso, ekologiczne ziarna Fair Trade, ziarna Schümli), znaleźć kilku ochotników, a następnie próbować aż do pojawienia się czegoś porządnego...

Niestety jestem całkowicie przytłoczony nieporównywalną ilością ziaren - espresso, kawa, Schümli, jasna pieczeń, ciemna pieczeń,... ph34r.gif Gdybym miał dokonać własnego wyboru, zamówiłbym amazońskie bestsellery...

Dlatego też następujące 2 pytania:1) Jaka jest maksymalna ilość wody, która może być użyta do maksymalnej ilości kawy 9g?
2) Czy możecie
polecić
mi trochę fasoli w
przedziale cenowym 10-20€, które są naprawdę różne, tak abyśmy mogli po raz pierwszy zdecydować się na kategorię?
Byłbym szczęśliwy, gdyby ktoś mógł mi / nam pomóc - inni z nas są bardziej skłonni kupić pierwszą najlepszą i najtańszą odmianę w sklepie dyskontowym
unsure.gif

numberonedefender

Wtorek, 28. Październik 2014, 12:24 12

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2539

numer członkowski..: 2650

Członek od: 21.08.2008

Przy ilości mielenia "tylko" 9g zużyłabym maksymalnie 140ml wody, klasyczne "Schümli" ma od 100 do 120ml.

Jako doskonały "Allround Bean" o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości (zawsze pieczone raczej świeże) polecam mieszankę espresso firmy HEMA, która kosztuje 8,50 €/kilogram i można ją zamówić online.

Według Melitty, Dallmayra itp., którzy byli całkiem dobrzy z KVA, koledzy nie chcą niczego innego i mam to w prywatnych maszynach...



--------------------
Grüße, Manuel

Jura ENA Micro 9 (Küche)
Jura xF50 (Büro)
wechselnde Besetzung in der Werkstatt...
P.S.: Support gibt's im Forum, nicht per PN o.ä.

pirate78

Piątek, 29. Maj 2015, 18:55 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 25137

Członek od: 17.09.2014

Jeśli chcesz spróbować różnych smaków, mogę polecić różne piekarniki.

Zdecydowanie inny dla mnie:

  • Izzo Napoletano
  • supermiscekala kawy arabskiej
  • Lavazza Perfetto
  • Cellini Prestigio
  • Kawa Kimbo Espresso Prestige
  • Segafredo Espresso Casa
Nie chcę cenić odmian, bo każdy ma swój gust. Lavazza, Cellini i Segafredo mają tę zaletę, że są również dostępne w supermarkecie za rogiem.
Próbowałem też kilku innych palarni, gdzie różnice w smaku tych odmian nie były tak silne.

Martin (Hobbytechniker)

Piątek, 29. Maj 2015, 19:46 07

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Ale wniosek miał już 9 miesięcy. blink.gif

Dave_I_Jones

Piątek, 17. Marzec 2017, 12:40 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 29713

Członek od: 03.01.2017

Jestem fanem organicznej kawy DM! dla organicznej całkiem taniej, a zarazem pysznej

Marion216

Poniedziałek, 29. Maj 2017, 08:01 08

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 29

numer członkowski..: 19140

Członek od: 31.01.2013

Próbowałeś kiedyś tych fasolek?

Gimoka Gran Gala Nero 1kg - Espresso fasola

Uważam, że fasola jest bardzo, bardzo smaczna. smile.gif

monika_a   

Piątek, 09. Marzec 2018, 18:17 06

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 27

numer członkowski..: 32043

Członek od: 01.03.2018

Witam wszystkich,

Kupując kawę, przywiązuję dużą wagę do tego, skąd ona pochodzi. Niedawno kupiłem Bionatural Organic Fairtrade kawy espresso i jestem zachwycony. https://bohnen-test.
de/testsieger/Der Kawa jest wysokiej jakości i można spróbować, że ziarna kawy były palone metodą palenia na bębnie, ponieważ kawa nie smakuje tak bardzo gorzkie i ziarna kawy nie
były
"martwe palone"
. Ta marka oznacza dla mnie najlepsze ziarna kawy, które naprawdę mogę polecić tylko każdemu, kto przywiązuje dużą wagę do towarów Faitrade.
Witaj, Moni
smile.gif