Zaawansowane wyszukiwanie

KRUPS EA81* EA8105 EA810507 Resetowanie

RESET Krupsa EA bez wyświetlacza

Gast_HaWe

Sobota, 28. Listopad 2020, 17:22 05

Unregistered

KRUPS EA81* Reset
Zlub bez suwaka czyszczącego. Pojemnik na wytłoki i pojemnik na wodę LED miga.

Próba zmiany ustawienia młynka, czasu mielenia, ilości mielonej kawy, ilości proszku do kawy zgodnie z procedurą opisaną na forum zwykle powoduje, że urządzenie nie nadaje się do użytku. Kontener na wytłoczyny i pojemnik na wodę LED miga po ponownym uruchomieniu, nie jest możliwe dalsze wprowadzanie przycisków, maszyna nie nagrzewa się.
Na forum nieznany użytkownik opisał możliwy RESET dla wszystkich zainteresowanych. Wyraźnie podkreślam, że nie jestem mistrzem tego zabiegu, pochwała należy się nieznanej osobie. Przenoszę procedurę tylko do czytelnej postaci i dodaję kilka kroków.
Próbowałem tego na maszynie BEZ slajdów czyszczących. To działa !1.

Wyłączyćzasilanie (wyjąć wtyczkę)2.
Wyjmij zbiornik na wodę, pojemnik na wytłoczyny, suwak czyszczący (jeśli jest


)


3. ustaw pokrętło
regulacjiprzepływu na 20ml4
. naciśnij i przytrzymaj przycisk "mocna kawa" po prawej stronie i podłącz wtyczkę5
. wszystkie diody LED zaświecą się, zbiornik na wodę napełniony, pojemnik na wytłoczyny, suwak czyszczący (jeśli jest) wyzerowany






6. ustaw pokrętło regulacji przepływu tak, aby wszystkie diody LED zgasły (mniej więcej w pozycji środkowej)
7. umieść pojemnik pod wylewką i dyszą parową, a następnie naciśnij przycisk "słaba kawa"8


























. Woda jest pompowana przez wylewkę i dyszę parową, tłok zaparzający przesuwa się do górnej krawędzi komory zaparzania. Proces ten jest powtarzany dwukrotnie. Następnie wszystkie czerwone diody LED zgasną9
. Ponownie nacisnąć przycisk "słaba kawa"10
. Maszyna dwukrotnie obniża tłok zaparzający, ostatnim razem tłok pozostaje w najniższej pozycji

.

Gdy "wszystkie diody LED migają"
11. wyciągnąć wtyczkę sieciową i odczekać co najmniej 5 sekund12
. Włożyć wtyczkę sieciową, tłok zaparzający przesuwa się do pozycji wyjściowej.
Maszyna znów działa.


















Gast_HaWe

Niedziela, 29. Listopad 2020, 20:24 08

Unregistered

Ważny dodatek:

Po odłączeniu urządzenia od sieci elektrycznej, a następnie ponownym podłączeniu, należy koniecznie

umieścić pod wylewką i dyszą parową 12-ty duży kubek.
13. napełnić zbiornik na wodę14
. Nacisnąć przycisk "mocna kawa",
program jest uruchomiony, aby napełnić system.
Dopiero potem biegnie znowu jak zwykle.





Gast_Nina

Czwartek, 12. Sierpień 2021, 07:54 07

Unregistered

Witam, mój krups w pełni automatyczny ekspres do kawy miga wszystkie światła, światła czerwone na off, kiedy próbuję zresetować, czy muszę trzymać prawy przycisk kawy w dół w sposób ciągły?

HP

Sobota, 21. Sierpień 2021, 20:18 08

Unregistered

Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk do momentu podłączenia.

NG

Czwartek, 11. Listopad 2021, 15:46 03

Unregistered

Jak mogę zwiększyć czas mielenia w moim ea8108?

Sophia

Sobota, 13. Listopad 2021, 17:48 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 5

numer członkowski..: 46489

Członek od: 24.10.2021

W moim Krupsie ea89 zawsze pojawia się komunikat o błędzie Napełnij urządzenie, umieść pojemnik pod spodem, ale potem się nie zatrzymuje. Zresetowałem urządzenie, ale to nic nie daje.wub.gifwub.gifwub.gifwub.gif

Gast_Sven

Poniedziałek, 15. Listopad 2021, 14:43 02

Unregistered

Po kroku 11 już nie działa.
Podłącz go z powrotem, a ekspres do kawy pozostanie wyłączony.

Guest

Środa, 15. Grudzień 2021, 00:53 12

Unregistered

Mam problem z tym, że mój Krups EA 810870 po włączeniu miga tylko na niebiesko i raczej się nie nagrzewa.
Po ponownym naciśnięciu przycisku zasilania, urządzenie wydaje dwa sygnały dźwiękowe i wszystkie czerwone diody LED świecą się jak KITT z Knight Rider (od lewej do prawej i odwrotnie).
Nie można też nacisnąć żadnego przycisku.
Wyłączenie go również nie działa, jedynie odłączenie od zasilania.
Próbowałem teraz RESET, ale woda wypływa tylko z dyszy pary podczas resetowania, ale nie z wylewki.
Kiedy włączam urządzenie ponownie po resecie, mam ten sam problem, co przed resetem.




Gast_Stefan

Sobota, 25. Grudzień 2021, 23:20 11

Unregistered

Próbowaliśmy dziś skonfigurować nową maszynę. Jest ten sam problem, wszystkie czerwone lampki się świecą i nic nie działa oprócz odłączenia urządzenia.
Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie?
W przeciwnym razie maszyna wraca na swoje miejsce!

Gast_Stefan

Sobota, 25. Grudzień 2021, 23:22 11

Unregistered

QUOTE (Gość @ środa, 15 grudnia 2021, 00:53)
Mam taki problem, że mój Krups EA 810870 po włączeniu miga tylko na niebiesko i raczej się nie nagrzewa.
Jeśli ponownie wcisnę przycisk zasilania, urządzenie wydaje 2x sygnał dźwiękowy i wszystkie czerwone diody świecą się jak KITT z Knight Rider (od lewej do prawej i odwrotnie).
Nie można też nacisnąć żadnego przycisku.
Wyłączenie go również nie działa, jedynie odłączenie od zasilania.
Próbowałem teraz RESET, ale woda wypływa tylko z dyszy pary podczas resetowania, ale nie z wylewki.
Kiedy włączam urządzenie ponownie po resecie, mam ten sam problem, co przed resetem.





Czy masz jakieś rozwiązanie tego problemu?

Majster

Piątek, 21. Styczeń 2022, 03:06 03

Unregistered

Jeżeli urządzenie tylko miga to się przygotowuje do pracy. Jeżeli nie nagrzewa, sprawdź konektory na kotle, lubią się odlutowywac. Woda z dyszy pary leci zamiast wylewki, przeczysc dystrybutor. Bynajmniej u mnie pomogło, miałem zamienione w środku krążki z dziurkami, i syfu trochę. Przeczyscil dystrybutor i śmiga. Konektory od czujnika być spokojnie przylutujesz.

Pavel

Sobota, 19. Marzec 2022, 10:13 10

Unregistered

Jak można zresetować EA8105? Czy ktoś wie?

MrLed

Sobota, 19. Marzec 2022, 12:48 12

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 213

numer członkowski..: 31782

Członek od: 14.01.2018

Tak jest napisane powyżej....

Guest

Czwartek, 24. Marzec 2022, 20:30 08

Unregistered

QUOTE (Gość @ środa, 15 grudnia 2021, 00:53)
Mam problem polegający na tym, że mój ekspres Krups EA 810870 po włączeniu miga tylko na niebiesko i nie nagrzewa się.
Po ponownym naciśnięciu przycisku zasilania urządzenie emituje 2-krotny sygnał dźwiękowy, a wszystkie czerwone diody LED świecą się jak u KITT-a z filmu Knight Rider (od lewej do prawej i odwrotnie).
Nie można też nacisnąć żadnego przycisku.
Nie działa też wyłączenie urządzenia, a jedynie odłączenie go od zasilania.
Próbowałem teraz wykonać RESET, ale podczas resetowania woda wypływa tylko z dyszy pary, ale nie z wylewki.
Gdy po zresetowaniu urządzenia włączam je ponownie, mam ten sam problem, co przed zresetowaniem.





Dzięki za świetne instrukcje, niestety mam ten sam problem, czy ktoś już znalazł rozwiązanie?

jean pierre   

Wtorek, 29. Marzec 2022, 18:36 06

Unregistered

QUOTE (Gast_HaWe @ sobota, 28. listopada 2020, 17:22)
KRUPS EA81*
Resetujbez czyszczenia suwaka. Diody LED w pojemnikach na fusy i wodę migają.

Próba zmiany ustawienia młynka, czasu mielenia, ilości mielonej kawy, ilości proszku kawowego zgodnie z procedurą opisaną na forum zazwyczaj powoduje, że urządzenie nie nadaje się do użytku. Po ponownym uruchomieniu miga dioda LED pojemnika na fusy i pojemnika na wodę, nie można już naciskać przycisków, urządzenie nie nagrzewa się.
Na jednym z forów nieznany użytkownik opisał możliwy RESET dla wszystkich zainteresowanych. Chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że to nie ja jestem pomysłodawcą tej procedury, a pochwała należy się nieznanej mi osobie. Ja tylko przenoszę procedurę do czytelnej postaci i dodaję kilka kroków.
Wypróbowałem go na maszynie BEZ czyszczenia prowadnic. To działa!1.

Wyłączzasilanie (wyjmij wtyczkę)2</br></br>.


Wyjąć zbiornik na wodę, pojemnik na fusy, suwak czyszczący (jeśli jest zamontowany)3.
Ustawić pokrętło regulacji przepływu na 20 ml4</br>.



naciśnij i przytrzymaj przycisk "mocna kawa" po prawej stronie, a




następnie</br></br></br></br></br>podłącz wtyczkę5




.







zapalają się wszystkie diody LED, zbiornik na wodę jest pełny, pojemnik na fusy z kawy, suwak czyszczący (jeśli jest stosowany)
są wyzerowane
6

.

Wyregulować pokrętło regulacji przepływu, tak aby wszystkie diody LED były wyłączone (mniej więcej w położeniu środkowym)
7
.
Umieść pojemnik pod wylewką kawy i dyszą pary, a następnie naciśnij przycisk "low coffee "8 .


</br></br></br></br></br></br></br></br></br></br></br>










. Woda jest pompowana przez wylewkę kawy i dyszę pary, a tłok zaparzający przesuwa się do górnej krawędzi komory zaparzania. Proces ten powtarza się dwukrotnie. Następnie wszystkie czerwone światła zostają wyłączone9
. Ponownie nacisnąć przycisk "słaba kawa "10 .

Urządzenie dwukrotnie opuszcza tłok zaparzający, przy czym za ostatnim razem tłok pozostaje w najniższym położeniu</br></br>.

Gdy "wszystkie diody LED migają"
11. Wyciągnij wtyczkę sieciową i odczekaj co najmniej 5 sekund12
























































































. Włóż wtyczkę do gniazda sieciowego, tłok naparzający przesunie się do pozycji wyjściowej.
Urządzenie znów działa. </br></br></br></br></br></br></br></br></br></br></br/br></br></br></br></br></br></br></br></br>














































Witam
chciałem podziękować osobie która zamieściła proces resetowania ae81
dla mnie zadziałał on bardzo dobrze, maszyna pracuje bardzo poprawnie
mój problem z timerem młynka został rozwiązany przez przeprogramowanie
wielkie dzięki
jp




 Seite 123