Zaawansowane wyszukiwanie

Potrzebne wsparcie przy przesiewaniu: tylko Turmix Tx 510

rozerwana na krawędzi - nigdzie nie ma możliwości wymiany

ego

Czwartek, 10. Marzec 2016, 10:45 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 22623

Członek od: 01.12.2013

Witam,

Niestety moja maszyna do padów Turmix Tx 510 stoi od lat nieużywana, ponieważ metal nośnika sita lub sama cienka blacha sita przy uchwycie jest prawie całkowicie rozdarta. Niestety, na początku był on prawdopodobnie dostępny tylko w firmie lub w odpowiedzialnym dziale serwisu, ale od lat nie był dostępny.

Pierwotnie pęknięty był tylko jeden pierścień uszczelniający, ponieważ mechanizm dźwigniowy, za pomocą którego nośnik sita (sito) jest dociskany do pierścienia uszczelniającego maszyny, prawdopodobnie zbytnio obciąża pierścień gumowy. Następnie, co kilka tygodni, te wymienne pierścienie również pękały, a cienka siatka stalowa rozrywała się na całym obwodzie paska mocującego z blachy. Nie wiem, czy i kto potrafi zgrzewać tak cienką blachę, czy gdzie mogę dostać taki specjalny ekran. (Jaki warsztat naprawczy mógłby spawać coś takiego? Warsztaty samochodowe pewnie by tego nie zrobiły, ale pewnie by nie wytrzymały?)

Podobne uchwyty do sitek (mam na myśli sitko z uchwytem) do kawy i herbaty innych firm nie pasują do siebie do tej pory, nawet jeśli wyglądają bardzo podobnie pod względem technicznym (senseo).

Niestety, na eBay'u też nie ma nic do zaoferowania...

Czy ktoś ma jeszcze wadliwy Turmix tx510 i pozostawione sito?

Podziękowania