Zaawansowane wyszukiwanie

Help! Esam 3100 SB już nie działa

brini

Niedziela, 29. Styczeń 2012, 17:29 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 12

numer członkowski..: 12502

Członek od: 06.07.2011

Witam,

Właśnie odkamieniłem mój ESAM 3100 SB, potem zawsze obracam wodę na maksimum, a fasolę na min i pozwalam im biegać trzy razy na podwójnych kubkach, aby uspokoić moje sumienie, więc dziś, potem ustawiam je ponownie jak zawsze i pozwalam biegać pięciu kubkom, przy następnym kubku, szlifierka wydawała straszne odgłosy, ciało obce, którego nie mogłem zobaczyć / znaleźć. Pozwoliłem mu wystartować jeszcze dwa razy i zakręciłem kołem, nic nie pomaga. Wyssane, nic nie widać, przetestowane ponownie, nie ma szans, a następnie dioda LED migała, wskazując, że pojemnik z wytłokami jest pełny. Co mam teraz zrobić z moją maszyną? Ma tylko 5379 okładek.

Jeszcze jedno pytanie... skąd mam wiedzieć, jaka jest twardość wody i gdzie ją ustawić? Mamy bardzo
, bardzo miękką wodę, nasz czajnik na przykład, muszę odkamieniać trzy razy w roku, jeśli w ogóle... nasza w pełni automatyczna maszyna z drugiej strony chce być odkamieniana co kilka tygodni, ja po prostu to robię, ale
to jest irytujące. Dzięki! LG
brini

looser

Niedziela, 29. Styczeń 2012, 18:02 06

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2322

numer członkowski..: 5600

Członek od: 28.10.2009

Ciało obce usiądzie tam głębiej, albo kamienna osłona się uruchomiła.
Programować twardość wody: Naciskać przycisk płukania przez ok. 5 sekund, naciskać przycisk sproszkowanej kawy tak często, jak twardość wody jest obecna (świecą się 1-4 diody LED), ponownie nacisnąć przycisk płukania, aby zapisać.



--------------------
Nach vielen verschiedenen KVA habe ich jetzt meinen Seelenfrieden. WMF 800 :-)

www.DeMichaelLonghi.de

brini

Niedziela, 29. Styczeń 2012, 19:26 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 12

numer członkowski..: 12502

Członek od: 06.07.2011

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź! Wydrukowałem

i od razu przeczytałem! ...Ponieważ właśnie tam byłem, wybrałem Dawca Pierścienia, kupiliśmy go 30.01.2010, ale na szczęście na całym świecie, więc ma jeszcze rok gwarancji. Lepiej go wyślij, dobrze?

Widziałem w telewizji reportaż,

przysłali w

swoim prawiohmy.gife

, bo coś nie wyszło, chcieli setki euro lub niewielką sumę na złomowanie maszyny. Jestem w rozsypce, czy powinniśmy /być w stanie wykonać instrukcje, czy też powinniśmy je od razu wysłać.
Był to nasz zamiennik dla ESAM3000b, którego termoblok został wypalony zeszłego lata, więc maszyna ta działa dopiero od lipca. A jutro poranna zmiana i żadnej kawy, super!
dry.gif

looser

Niedziela, 29. Styczeń 2012, 20:49 08

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2322

numer członkowski..: 5600

Członek od: 28.10.2009

Nie mam pojęcia o gwarancji Globus. Myślisz, że obejmuje to ciała obce? Jeśli to w ogóle jest/było obcym obiektem?
Właściwie, to otwarcie tego nie jest nic wielkiego, ale jeśli nie jesteś pewien
...

W którym rogu D mieszkasz?



--------------------
Nach vielen verschiedenen KVA habe ich jetzt meinen Seelenfrieden. WMF 800 :-)

www.DeMichaelLonghi.de

brini

Niedziela, 29. Styczeń 2012, 20:55 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 12

numer członkowski..: 12502

Członek od: 06.07.2011

Cóż, wiem, álte również całkowicie zdemontowany, pomyślałem po prostu, jeśli nie znajdę nic i chcę wysłać je w końcu, mogą powiedzieć, że nie robią nic / przejąć, bo ktoś zrobił coś z tym, wiesz.
Firma Globus uzgodniła ze swoimi dostawcami energii elektrycznej, że musi udzielić 3-letniej gwarancji
.
W pobliżu Kaiserslautern...

looser

Niedziela, 29. Styczeń 2012, 21:40 09

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2322

numer członkowski..: 5600

Członek od: 28.10.2009

Jestem pewna, że tylko kule się wydostały........... to kwestia 10 minut....



--------------------
Nach vielen verschiedenen KVA habe ich jetzt meinen Seelenfrieden. WMF 800 :-)

www.DeMichaelLonghi.de