Zaawansowane wyszukiwanie

Odpływ wody

Woda w tacce ociekowej

Gast_Natascha   

Wtorek, 07. Luty 2023, 18:27 06

Unregistered

Po zakończeniu parzenia kawy, urządzenie wyrzuca wodę w celu przeprowadzenia krótkiego cyklu parzenia/płukania. Biegnie on do tylnej części tacki ociekowej. Ale nie ma informacji, że pojemnik jest pełen wody.
Czy to normalne? Mam automatyczny ekspres do kawy melitta solo
Mam nadzieję, że mi podpowiesz
Lg na:wub:

Molossus

Czwartek, 20. Kwiecień 2023, 10:25 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 65064

Członek od: 20.04.2023

Witam,

To normalne, że ekspres do kawy Melitta Solo wykonuje krótki cykl płukania po wypiciu kawy. Czyści to system kawy i usuwa wszelkie pozostałości kawy w urządzeniu.

Jest również normalne, że woda spływa do tylnej części tacki ociekowej, ponieważ tam odprowadzana jest woda z płukania. Zaleca się jednak regularne sprawdzanie poziomu wody w zbiorniku, aby uniknąć ryzyka przelania.

Jeśli chodzi o brak wskazania, że zbiornik jest pełen wody, zależy to od modelu ekspresu do kawy Melitta Solo, który posiadasz. Niektóre ekspresy są wyposażone we wskaźnik poziomu wody, a inne nie.

W każdym razie zaleca się regularne sprawdzanie poziomu wody w zbiorniku i uzupełnianie go w razie potrzeby, aby uniknąć przerw w przygotowywaniu kawy.

Wreszcie, ważne jest, aby regularnie odkamieniać ekspres do kawy, aby utrzymać optymalną wydajność i przedłużyć jego żywotność. Informacje na temat usuwania kamienia można znaleźć w instrukcji obsługi ekspresu lub u producenta.

Mam nadzieję, że to odpowiedziało na Twoje pytanie. Zapraszam do zadawania mi wszelkich innych pytań.

Z poważaniem.