Zaawansowane wyszukiwanie

Krups EA8250 Pozostałości płynu w komorze zaparzania

DanS

Czwartek, 04. Marzec 2021, 23:04 11

Unregistered

Krótka historia, ta maszyna była przechowywana daleko, gdzie pracowałem i postanowiłem go oczyścić i przywrócić go do użytku. Przebudowałem już wiele ekspresów do kawy i espresso. Po rozebraniu i głębokim czyszczeniu maszyna wydawała się działać dobrze przez około 8 miesięcy. Następnie zauważyłem wyciek z dolnej części komory zaparzania, a stempel zaparzający zaczął wypychać się poza uszczelki i przeciekać. Wymieniłem obie uszczelki tłoka i dolną uszczelkę grupy zaparzającej, problem rozwiązany.
Teraz urządzenie pozostawia resztki płynu w komorze zaparzania po cyklu parzenia kawy. Jak dotąd mogę wykonać cykl płukania i czyszczenia bez problemu i bez pozostałości płynu. Mogę również zaparzyć espresso z bardzo minimalną ilością pozostałości. Kiedy ustawiam go na parzenie zwykłej kawy, urządzenie przechodzi przez cykl i kończy go dobrze, ale kiedy dolny dziurkacz do zaparzania podnosi krążek kawy, jest on przesiąknięty i w komorze pozostaje płyn, który rozpryskuje się, kiedy dziurkacz sprężynuje z powrotem w dół. Kawa/espresso zostaje zaparzona w pełnej objętości i trafia do filiżanki, ale komora zaparzania nie pozbywa się resztek płynu przed wyrzuceniem krążka kawy.

Próbowałem uruchomić cykle z i bez mielenia ziaren kawy w komorze i zachowanie rozpryskiwania jest takie samo. Właśnie zakończyłem wymianę zaworu nadmiarowego, a także usunąłem grupę zaparzającą i przepuściłem przez przewody gorący środek czyszczący i odkamieniacz za pomocą zewnętrznej pompy, aby upewnić się, że wszystkie przewody są czyste i przejrzyste. Te poprawki nie przyniosły żadnych zmian. Dystrybutor jest wolny od przeszkód i działa prawidłowo, podobnie jak wszystkie przewody są drożne. Mogę uzyskać gorącą wodę, parę, uruchomić cykle czyszczenia itp. bez żadnych problemów.

Z różnic w cyklach płukania, espresso i kawy wynika, że etap opróżniania nie trwa wystarczająco długo, aby komora mogła w pełni usunąć nadmiar płynu. Domyślam się, że zaczęło się to pojawiać po wymianie uszczelek, ponieważ komora nie jest już tak nieszczelna jak wcześniej, a teraz pozostają w niej resztki płynu.

Co o tym sądzisz?






DanS

Wtorek, 30. Marzec 2021, 19:06 07

Unregistered

Aktualizacja
: Po kilku kolejnych próbach rozwiązania moich problemów odkryłem, że styki czujnika przylutowane do przedniej krawędzi bojlera wymagają ponownego zamocowania. Po zrobieniu tego, problem z płynem pozostającym w komorze po zaparzeniu kawy wydaje się sam naprawić. Nie jestem pewien, czy te elementy są ze sobą powiązane, ale teraz ekspres przynajmniej parzy bez rozpryskiwania płynu po całym wnętrzu.
Teraz, gdy problem został rozwiązany, urządzenie nie chce mielić dłużej niż kilka sekund, co skutkuje dość słabą kawą i krążkami wielkości około 1 cm. Próbowałem użyć ukrytego menu startowego i przełączałem się pomiędzy 1-5 bez zmian. Czasami zastanawiam się, czy korzystanie z tego menu w ogóle cokolwiek daje, ponieważ nie ma sposobu na potwierdzenie ustawień, trzeba po prostu odłączyć urządzenie i podłączyć je ponownie, aby wznowić działanie. Biorąc pod uwagę ten aspekt, wątpię, czy zapisuje ono nawet ustawienie 1-5.
Biorąc to wszystko pod uwagę, czy istnieją inne sposoby na wydłużenie czasu pracy młynka w celu zwiększenia ilości zmielonej kawy trafiającej do komory?


DanS

Środa, 14. Kwiecień 2021, 19:11 07

Unregistered

Aktualizacja 2:

Po dłuższym majstrowaniu chyba udało mi się doprowadzić do zapisania ustawienia regulacji mielenia.
Po wyjęciu różnych akcesoriów z niepodłączonej maszyny i przytrzymaniu przycisku PROG przez kilka sekund, a następnie podłączeniu maszyny (jak to zostało opisane w innych postach na forum) znalazłem się w menu, które rzekomo pozwala na regulację mielenia od 1 do 5. Dokonałem wyboru 4, po czym zacząłem wymieniać akcesoria w maszynie. Kiedy już wszystko było z powrotem w maszynie, wyświetlacz zmienił się na zdanie w języku francuskim, w którym to momencie zacząłem naciskać i przytrzymywać niektóre przyciski, aby spróbować i skłonić go do przejścia dalej, ponieważ żadne pojedyncze naciśnięcie przycisku nie spowodowało zmiany. Myślę, że trzymałem wciśnięty przycisk pary lub gorącej wody, kiedy maszyna zainicjowała restart. Restart systemu był w języku francuskim, więc musiałem wrócić do menu, aby zmienić język na mój preferowany. Po tym, jak to zostało zrobione, maszyna pracowała bez problemów.
Mam nadzieję, że to pomoże komuś innemu.

DanS

Czwartek, 03. Czerwiec 2021, 23:28 11

Unregistered

Po kilku tygodniach bezproblemowego parzenia kawy zaczął powracać do starych problemów. W ekspresie nic się nie zmieniło poza upływającym czasem i kilkoma zaparzonymi kawami. Ponownie mieli zbyt dużo kawy (czas mielenia 9 sekund vs 7 sekund, które wcześniej ustawiłem w menu PROG) do komory, a poprzednia metoda, o której wspomniałem, aby to zmienić, nie robi żadnej różnicy. Ponadto w komorze zaparzania znów pozostaje płyn, a gdy tłok wyrzuca starą kawę, sprężynuje z powrotem na miejsce rozpryskując wszystko na zewnątrz i robiąc bałagan wewnątrz urządzenia.
NTC został wymieniony i potwierdziłem jego wskazania multimetrem. Mogę uzyskać gorącą wodę o stałej temperaturze około 85C, co jest normą w moim rozumieniu. Odpływ w dolnej części komory zaparzania oraz związana z nim rurka i zawór nie są zatkane.
Podejrzewam, że albo urządzenie nie pozostawia wystarczająco dużo czasu po zaparzeniu, aby spuścić cały płyn, albo (ponieważ jest to proces napędzany ciśnieniem) nie wytwarza wystarczającego ciśnienia, aby wypchnąć pozostały płyn w przewidzianym czasie. Tak czy inaczej, jestem zdumiony i nie mam wyboru.
Najdziwniejsze jest to, że mogę uruchomić cykl płukania i działa on idealnie bez pozostałości płynu w komorze. Jak tylko spróbuję zaparzyć jakąkolwiek kawę, nawet bez mielenia kawy w komorze, pozostawia płyn i rozpryskuje się.
Czy ktoś ma jakieś pomysły lub sugestie, zanim się poddam i wyrzucę ten ekspres do kosza z wszystkimi jego błyszczącymi nowymi częściami?



DanS

Czwartek, 08. Lipiec 2021, 18:15 06

Unregistered

Kolejna aktualizacja
: Dla kaprysu postanowiłem spróbować jeszcze jednej rzeczy zanim się poddam. Rozlutowałem NTC i związane z nim przewody czujnika po wyczyszczeniu miejsca, tak jak zrobiłem to wcześniej, ale tym razem przylutowałem krótkie odcinki miedzianego drutu do NTC, a następnie drugie końce miedzianych przewodów do przewodów czujnika. Miałem nadzieję, że lekkie dodanie oporu do ścieżki przesunie pomiar temperatury o kilka stopni w górę.
Wygląda na to, że to załatwiło sprawę.
Przypuszczam, że gdybyś mógł znaleźć NTC, który miałby gdzieś około 120k omów zamiast 100k omów, które widziałem polecane na tym forum, to prawdopodobnie zadziałałoby to bez dodatkowych długości miedzianego drutu.
Podłączyłem termoparę do wody w kotle przed i po zmianie i temperatura wzrosła średnio o 15F, a woda w komorze warzelnej osiągnęła 200F. Wydaje się, że ta zmiana pozwoliła na uzyskanie dodatkowej temperatury na tyle, że kiedy cykl warzenia przełącza się na oczyszczanie z resztek cieczy, ciśnienie pary jest wystarczające, aby wypchnąć ją przez zawór odpływowy i nie spowodować zalania komory warzelnej wodą.



Gunslinger

Poniedziałek, 14. Listopad 2022, 14:35 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 60247

Członek od: 14.11.2022

Cześć, czy ostatnia sztuczka rozwiązała Twój problem? Mam dokładnie ten sam problem po czyszczeniu / odbudowie mojego Krupsa i szukam wskazówek, co sprawdzić i spróbować dalej. Zmierzyłem NTC i pokazuje ~ 115k na złączu, więc zakładam, że jest ok.