Zaawansowane wyszukiwanie

EQ6 plus S400 utknął. Po przerwaniu odkamieniania

Woda niegazowana / wymiana filtra

jeboteKuraz

Sobota, 10. Czerwiec 2023, 20:16 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 66393

Członek od: 10.06.2023

Witam,

Mamy w biurze Siemens EQ6 plus S400, który od jakiegoś czasu wyświetla komunikat "Pilnie wymagane odkamienianie".

Moim pierwszym błędem było zajęcie się sprawą w piątek.
Moim drugim błędem było anulowanie procesu odkamieniania poprzez odłączenie urządzenia. (Zobacz poniżej dlaczego)

Po włączeniu ekspresu na wyświetlaczu pojawiło się coś w stylu "Restart after service interruption"
I "Rinse machine", co jest oczywiste.

Problem polega na tym, że urządzenie nie przerywa płukania i wyświetla tylko komunikat "Uzupełnij wodę niegazowaną lub wymień filtr"
Woda przepływa przez urządzenie i wpływa do jego wnętrza, do tacki ociekowej. Woda nie wypływa z przodu (tam, gdzie wkłada się kubki)! Jeśli woda powinna tam wypływać, to na pewno coś jest zatkane.

Ciągle dolewam wody, wypływa do miski, opróżniam ją i dolewam wody. Przepuściłem już co najmniej 7 litrów przez maszynę.

Moje założenie (ponieważ woda nie wypływa z przodu) jest takie, że rozpuściłem trochę kamienia podczas "połowicznego odkamieniania", ale nie usunąłem go całkowicie i teraz coś zatyka maszynę.



Dlaczego:

Mój błąd zaczął się od tego, że najpierw nie kupiłem tych Siemens Spezieltabs do odkamieniania, ale polegałem na oświadczeniu szefowej, że ma tam już coś, z czym zawsze będzie to robić.
To była butelka 250 ml, ale zostało w niej tylko około 90 ml, więc to był kolejny błąd. Wyjąłem filtr, wlałem te 90ml do 0,5 litra wody i rozpocząłem proces odkamieniania. Po krótkim czasie urządzenie zatrzymało się i wyświetliło komunikat "Uzupełnij odkamieniacz" (zdałem sobie wtedy sprawę, że urządzenie na pewno mierzy stężenie, a 90 ml było zdecydowanie za mało). Po naciśnięciu przycisku start przepłynęło trochę wody, po czym komunikat pojawił się ponownie.

Ponieważ nie mogłem kontynuować z powodu braku odkamieniacza, tragedia trwała dalej. Postanowiłem wylać pojemnik na wodę z odkamieniaczem, dokładnie go wypłukałem i napełniłem czystą wodą. Włożyłem go i ponownie nacisnąłem start i ponownie na wyświetlaczu "Uzupełnij odkamieniacz", aby czysta woda przeszła przez maszynę (bo nie chciałem, aby odkamieniacz został w środku).

Mój plan, aby po szybkim płukaniu i komunikacie "Uzupełnij odkamieniacz" pozostawić urządzenie w takim stanie, aby tego samego dnia kupić specjalne tabletki w Saturnie i kontynuować proces, nie powiódł się.
Dzień roboczy dobiegał końca, a ja nie zdążyłem tego zrobić.

Potem nastąpił największy błąd ze wszystkich: chciałem wyjść z menu, ale nie mogłem. Więc z frustracji wyciągnąłem wtyczkę. Więc wyciągnąłem wtyczkę z frustracji (ponieważ włączanie / wyłączanie zwykle pomaga :facepalm: )
Po włączeniu stało się to, co opisałem powyżej. "Teraz maszyna utknęła w stanie "uzupełnij wodę bez dwutlenku węgla lub wymień filtr".



Mocno zakładam, że jakaś rura jest zablokowana i dlatego maszyna nie może całkowicie spłukać.

Dzięki za pomoc
LG

swolle

Niedziela, 11. Czerwiec 2023, 12:31 12

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 110

numer członkowski..: 46321

Członek od: 17.10.2021

Urządzenie nie mierzy stężenia odkamieniacza.
Usterka dotyczy przepływomierza, który jest zabrudzony lub uszkodzony.

jeboteKuraz

Niedziela, 11. Czerwiec 2023, 18:50 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 66393

Członek od: 10.06.2023

Gdzie to jest i jak mogę to wyczyścić?

swolle

Niedziela, 11. Czerwiec 2023, 19:23 07

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 110

numer członkowski..: 46321

Członek od: 17.10.2021

Wąż od zbiornika wody prowadzi bezpośrednio do przepływomierza, czyszczenie jest możliwe tylko po zdjęciu boku obudowy, na którym znajduje się zbiornik wody.

jeboteKuraz

Poniedziałek, 12. Czerwiec 2023, 09:54 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 66393

Członek od: 10.06.2023

QUOTE (swolle @ niedziela, 11 czerwca 2023, 18:23)
Wąż od zbiornika wody prowadzi bezpośrednio do przepływomierza, czyszczenie jest możliwe tylko po zdjęciu boku obudowy, na którym znajduje się zbiornik wody.

Zdemontowałem przepływomierz, wyczyściłem go i zamontowałem ponownie. Teraz wszystko znowu działa.

Dziękuję bardzo!!!

swolle

Poniedziałek, 12. Czerwiec 2023, 22:20 10

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 110

numer członkowski..: 46321

Członek od: 17.10.2021

????