Zaawansowane wyszukiwanie

Nivona 830

Kawa nie wlewa się do filiżanki

Thorsten1969

Wtorek, 18. Listopad 2014, 20:17 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 25621

Członek od: 18.11.2014

Witajcie wszyscy,

z góry -> może być oczywiste, że moje pytanie zostało już zadane i odpowiedź na nie została już udzielona na tym lub innym forum. Jeśli tak jest, przepraszam, to moje badania były (z desperacji) złe.

Maszyna: Nivona 830, zakupiona 24.05.2011 od Expert. W codziennej pracy ciągłej, codziennie średnio około 10 filiżanek kawy.

Problem: Pierwszy raz pojawił się 18.11.2014, nagle i bez ostrzeżenia. Kawa wybrana, ekspres uruchamia się, widać to po wyjęciu części bocznej, ale żadna kawa nie kończy się w filiżance (poza dwoma bardzo, bardzo małymi kroplami), kawa jest w tacce ociekowej, gdy proces jest zakończony, proszek jest w pojemniku zbiorczym zgodnie z przeznaczeniem.

Próby rozwiązania problemu: Zdjąć zaparzacz i wyczyścić go, a także wszystkie wewnętrzne części, do których można sięgnąć ręką i szczotką. Wyłączyć i ponownie włączyć maszynę. Wtyczka sieciowa całkowicie wyciągnięta.

Wynik: Problem nadal istnieje. Zadzwoniłem do mojej szefowej i powiedziałem jej, że nie mogę pracować w tym roku (to był żart...).

Pytanie 1) Czy jest możliwe, że problem ten został już opisany w sieci z wynikiem "Uszkodzony zawór spustowy" 0 z "Uszkodzonego urządzenia sterującego"?

Pytanie 2) Jeśli nie, to czy istnieje inne rozwiązanie?

Bardzo dziękuję za szybkie komentarze

rolleyes.gif

numberonedefender

Wtorek, 18. Listopad 2014, 23:49 11

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2539

numer członkowski..: 2650

Członek od: 21.08.2008

Kawa w tacce ociekowej dość wyraźnie wskazuje na wadliwy zawór odwadniający, co z kolei jest bardzo częstą wadą.



--------------------
Grüße, Manuel

Jura ENA Micro 9 (Küche)
Jura xF50 (Büro)
wechselnde Besetzung in der Werkstatt...
P.S.: Support gibt's im Forum, nicht per PN o.ä.

Thorsten1969

Środa, 19. Listopad 2014, 18:35 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 25621

Członek od: 18.11.2014

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, która jest zgodna z moją amatorską oceną. Postaram się opanować problem z odpowiednimi stanowiskami.

kaffeechris

Czwartek, 20. Listopad 2014, 00:55 12

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Tak, do tego Nivona musi być rozebrana. Bez kunsztu, drobnych umiejętności motorycznych i spokoju, narzędzi, można je lepiej umieścić na oku kogoś, kto może je naprawić.
Przy całkowitym oczyszczeniu i rewizji zaparzacza, również szlifierka nie powinna wydostawać się z oka
.

Części są dostępne w sieci, od różnych

dostawców.

MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.