Zaawansowane wyszukiwanie

Odkamienianie: Miele CM5200 & inne sugestie właścicieli

Pomoc przy odkamienianiu

OnemoreMeile

Niedziela, 25. Wrzesień 2022, 19:38 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 58925

Członek od: 24.09.2022

Cześć wszystkim. Właśnie stałem się właścicielem ładnego Miele CM5200. Z moich badań wynika, że jest to urządzenie z lat 2008-2012. Kupiłem go bardzo rozsądnie, wiedząc, że jeśli nie będzie działał, to żadna wielka strata.

Urządzenie nie było nadużywane i mało używane w ciągu ostatnich 5 lat. Właściciel niewiele o nim wiedział i nie miał pojęcia, że wymaga odkamieniania lub czyszczenia głowicy. Zewnętrzny wygląd był bardzo ładny, bez widocznych uszkodzeń.

Po otrzymaniu go do domu, otworzyłem panel boczny i zauważyłem, jak brudna była głowica zaparzająca. Spędziłem kilka godzin na jej czyszczeniu i przeprowadzeniu procesu odkamieniania. Nie miałem jednak żadnych tabletek. Zawiesił się na 3 minutach, ponieważ od tego czasu nauczyłem się, że MUSISZ zacząć od .5L wody.

Wszedłem również do dziennika konserwacji i zauważyłem, że ma około 9100 cykli napojów przez niego. Czy ktoś może skomentować, że to dużo czy mało? Widziałem filmy o tym, że ta maszyna była testowana do 50 000 cykli parzenia w jej rozwoju.

Nie mam żadnych kodów błędów i wydaje się, że działa po prostu dobrze na razie.

Teraz do moich pytań
:1) Miele SZCZEGÓLNIE zaleca używanie ich tabletek odkamieniających. Jednak istnieje wiele marek generycznych dostępnych za około 1/4 ceny. Czy to konieczne, aby używać Miele? Czy są one jakieś inne lub lepsze niż generyczne? Czy mogę po prostu użyć 50% roztworu octu?
2) Czy powinienem otworzyć całą obudowę i wykonać jakiś "podstawowy" rutynowy serwis określonych uszczelek lub pierścieni "O"?
3) Czy trzeba rozebrać głowicę browaru?
4) Wszelkie inne sugestie byłyby mile widziane.

Wreszcie, jedyną uszkodzoną częścią, którą zauważyłem jest nipple na "Centralnej wylewce ze zintegrowanym Cappuccinatore". Zobacz zdjęcie. Nie byłem jeszcze w stanie zlokalizować jednego. Wszelkie sugestie nowe lub używane byłyby pomocne.