Zaawansowane wyszukiwanie

Brak kawy z philips Ep4051

Caro13neu

Wtorek, 11. Kwiecień 2023, 21:32 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 64736

Członek od: 11.04.2023

Dobry wieczór,
Zrobiłem dziś normalne rutynowe czyszczenie, łącznie z grupą zaparzającą. Po ponownym uruchomieniu chciałem odpowietrzyć układ. To też zrobiłem. Po tym zabiegu podczas płukania systemu z wylotu kawy nie wypływała już woda. Gdy wyciągam kawę, ekspres zaczyna robić się coraz cichszy, a następnie zatrzymuje się, grupa zaparzająca wydaje wtedy bardzo głośny dźwięk. Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi szybko pomóc.

kaffeechris

Środa, 12. Kwiecień 2023, 15:52 03

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witam, gdy pompa staje się cichsza to znaczy, że pompuje z oporem.
Pomyśl, że zaparzacz jest zapchany. Często przyczyną jest sitko zaparzacza lub zawór cremy.



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Caro13neu

Środa, 12. Kwiecień 2023, 22:29 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 64736

Członek od: 11.04.2023

Witam, bardzo dziękuję za odpowiedź. Rozebrałem dziś ekspres na części pierwsze. Wyczyściłem wylot kawy, fuj (szczególnie w środku), sprawdziłem zawór, wyczyściłem filtr grupy zaparzającej. Próbowałem odkamienić. Nie wychodzi kawa, pompa cały czas chodzi cicho, grupa zaparzająca wchodzi na swoje miejsce, po czym z hukiem wraca z ciśnieniem. Następnie ekspres przechodzi w tryb odpowietrzania. Czy grupa zaparzająca może być uszkodzona? Mam jednak wrażenie, że woda w ogóle nie dociera do grupy zaparzającej.

MrLed

Środa, 12. Kwiecień 2023, 22:48 10

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 209

numer członkowski..: 31782

Członek od: 14.01.2018

Cześć Caro, czego normalnie używasz do odkamieniania?
Podejrzewam, że bojler zapchał się kamieniem.

Caro13neu

Czwartek, 13. Kwiecień 2023, 00:17 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 64736

Członek od: 11.04.2023

Witam MrLed, ja zawsze odkamieniam durgol, mam aquaclean, ale i tak odkamieniam pomiędzy. Czy jeśli bojler się zatka, to czy na początku nie powinno być mało kawy, a potem już nie? Do wczoraj jednak kawa płynęła na pełnym ciśnieniu. Gorąca woda nadal płynie bardzo szybko.

kaffeechris

Piątek, 14. Kwiecień 2023, 17:01 05

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Z pewnością może to być również związane z zaparzaczem.
Wyjmij zawór crema, który znajduje się pod sitkiem zaparzacza. Następnie przeprowadź go jeszcze raz.
Jeśli to nie pomoże, to myślę, że zawór ceramiczny/wielofunkcyjny nie działa prawidłowo.
Może być uszkodzony sterownik. Głowica rozdzielacza jest kluczowa dla tych zaworów, reszta to tylko wtyczki. Przy odrobinie umiejętności można to zmodyfikować.



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Caro13neu

Piątek, 14. Kwiecień 2023, 21:03 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 64736

Członek od: 11.04.2023

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Spróbowałem dzisiaj innej grupy parzenia. Ekspres wtedy przejeżdża nie stając się cichszym i nie chce się już zapowietrzyć, ale nadal nie wyda kawy, woda kończy się w tacce ociekowej. Podczas przygotowania słychać syczący dźwięk. Gdzie mogę znaleźć zawór ceramiczny/wielofunkcyjny?

kaffeechris

Niedziela, 16. Kwiecień 2023, 20:02 08

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witaj, aby to zrobić musisz otworzyć ekspres, instrukcję znajdziesz na WWW lub na dużych portalach z filmami.
Ale najpierw wyjmij tackę ociekową i omiń mikrowyłącznik do niej. Użyj tekturowego paska lub drewnianego szpikulca i zobacz skąd bierze się woda, która spływa do tacki ociekowej.



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Molossus

Czwartek, 20. Kwiecień 2023, 10:08 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 65064

Członek od: 20.04.2023

Witam, wygląda na to, że Twój ekspres do kawy ma problem z przepływem wody. Możliwe, że podczas procesu spuszczania wody w systemie zostało uwięzione powietrze, co uniemożliwia prawidłowy przepływ wody. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby rozwiązać problem:

Sprawdź zbiornik wody ekspresu i upewnij się, że jest wypełniony czystą wodą. Jeśli poziom wody jest niski, ekspres nie będzie mógł działać prawidłowo.

Spróbuj ponownie odpowietrzyć ekspres, postępując zgodnie z instrukcją obsługi.

Jeśli ekspres nadal wydaje bardzo głośny hałas i zatrzymuje się podczas parzenia kawy, jednostka zaparzająca może być zablokowana. Spróbuj wyjąć jednostkę zaparzającą i dokładnie ją wyczyścić. Przed ponownym uruchomieniem urządzenia upewnij się, że wszystkie części są na swoim miejscu.

Jeśli żadna z tych czynności nie rozwiąże problemu, możliwe jest, że ekspres ma poważniejszy problem mechaniczny. W takim przypadku najlepiej byłoby skontaktować się z serwisem producenta w celu uzyskania pomocy.

Mam nadzieję, że to pomoże Ci rozwiązać Twój problem.

Gast_Chris   

Niedziela, 07. Styczeń 2024, 13:09 01

Unregistered

Wyszukaj w Internecie instrukcję serwisową EP4051, powinien być przycisk pobierania pliku PDF.