Zaawansowane wyszukiwanie

Saeco Talea Touch

Problem z temperaturą?

Andi

Niedziela, 26. Listopad 2006, 22:44 10

Unregistered

Dobry dzień!

Od tygodnia jestem właścicielem Va Saeco Telea Touch. Ale kawa wydawała się stosunkowo zimna, więc postanowiłem zmierzyć temperaturę. Rezultatem były wstępnie podgrzane filiżanki i wysoka temperatura kawy (ustawienia) :Espresso: 54°CCoffee:
64°CWysłałem
wtedy
e-mail do serwisu Seaco
i otrzymałem następującą odpowiedź:

"...

dziękuję za prośbę".

Temperatura wyjściowa powinna wynosić około

80° (+/-5°C)

, mierzona w strumieniu wylotowym

. Proszę się z nami skontaktować, jeśli mają Państwo

dalsze pytania

" Moje
pytanie do Państwa to, czy maszyna jest zepsuta, czy też co należy
zrobić
w tej sytuacji
?
MfG Andi

Talea

Poniedziałek, 27. Listopad 2006, 08:06 08

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 56

numer członkowski..: 505

Członek od: 16.11.2006

Cześć, Andi,

Witamy w klubie Talea.

Mam Ring Plus'a i myślałem też o temperaturze, ale nie mogłem jeszcze zmierzyć.

Jakie były różnice między temperaturami ustalonymi na Taleach. Czy sprawdziłeś temperaturę kawy dla każdego ustawienia ?

Postaram się zmierzyć w MY, w międzyczasie jest więcej entuzjastów Talea na tablicy, może wszyscy porównamy tempsy ?

Bawcie się dobrze!

Micha

polones

Wtorek, 28. Listopad 2006, 15:25 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 277

Członek od: 07.06.2006

Dzięki za odpowiedź!

Niestety mierzyłem temperaturę tylko przy maksymalnych ustawieniach (tzn. temperatura : wysoka), ponieważ chciałem sprawdzić, co można uzyskać z ekspresu do kawy.

Aby porównać...
Byłem
w domu towarowym i testowałem następujące modele: Jura C 85Seaco Ring (nie plus)Siemens S 40Wynik
był zdumiewający. Temperatura wszystkich trzech maszyn wynosiła około 75°C !!!! Najgorętsza była
Jura C 85.Inny
aspekt to Créma. W porównaniu z wyżej wymienionymi maszynami, Siemens uzyskuje najlepsze wyniki. Jego kréma jest pełna i lepka, w przeciwieństwie do mojego Talea Touch. Jest płaska, całkowicie cienka i biała ( z kilkoma
rodzajami kawy ! ).
Zadzwoniłem dziś do Saeco Service i ponownie powiedzieli mi, że temperatura jest o wiele za niska, więc zaproponowali, żebym spakował maszynę i w czwartek
odebrał ją z
DHL
.

Kiedy maszyna wróci, dam ci znać, co się stało i jaka

jest temperatura.
PS: Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby ktoś, kto ma nieco większe doświadczenie z w pełni automatycznymi ekspresami do kawy, rozszerzył ten temat o inne modele innych producentów lub o to, jak naprawdę powinien wyglądać Créma.

Gregorthom

Wtorek, 28. Listopad 2006, 16:08 04

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2483

numer członkowski..: 312

Członek od: 18.07.2006

O kremie:

Mam Jura S9 Avantgarde i używam fasoli "Espresso Bar Italia" z Hofer AG (Aldi Austria). Zawsze zabieram go ze sobą z wakacji.

Do kremy:

Z espresso mam prawie orzechowy brąz, grubość 3-4 mm, drobno porowatą, kremową piankę. Jest to również bardzo stabilne i pozostaje na nim niewielka sterta cukru (1 łyżka espresso pełna), w pełni wchłania się na początku i dopiero po około 3-5 sekundach tonie. Krema natychmiast zamyka się ponownie i po wymieszaniu zbiera się ponownie na espresso, ale nie tak grube jak na początku. Ale jestem bardzo zadowolony z tego wyniku.

Przy normalnej filiżance kawy krema ma grubość 1-2 mm i jest raczej lżejsza, ale wynika to z ilości użytego proszku i ustawienia aromatu. Jeśli zmienię te ustawienia, dostanę ciemniejszą kremę.

Co do kremy, nie mogę narzekać. Również temperatura jest odpowiednia. Mogę ustawić "Normalny" lub "Wysoki" i mieć około 76°C na wyjściu przy "Normalnym" i 79-80°C przy "Wysokim".
Do espresso używam ustawienia "High", do kawy "Normal", w przeciwnym razie smakuje gorzko.



--------------------
VA-Werdegang: Jura E75 06.2006-10.2006 >>> Jura S9 Avantgarde 10.2006-07.2007 >>> 08.2007-04.2008: DeLonghi PrimaDonna
ST-Werdegang: Gaggia Evolution mit Demoka M-203 10.2007-01.2009 >>> Arte di Poccino Bar (ST+Mühle) seit 01.2009 >>> 03.2009 La Spaziale Mini Vivaldi II + Eureka MCI/T

Talea

Środa, 29. Listopad 2006, 07:44 07

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 56

numer członkowski..: 505

Członek od: 16.11.2006

..to będę musiał zmierzyć w WE. Potrzebuję tylko odpowiedniego termometru...

Masz rekomendację?

Micha

Gregorthom

Środa, 29. Listopad 2006, 09:32 09

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2483

numer członkowski..: 312

Członek od: 18.07.2006

Użyłem termometru laserowego z mojej firmy i dokładnie jednego z nich: http://www.atp-messtechnik.de/messgeraete/...hermometer.html.

Używamy go do pomiaru temperatury wody płuczącej venturi konwertera podczas pracy.



--------------------
VA-Werdegang: Jura E75 06.2006-10.2006 >>> Jura S9 Avantgarde 10.2006-07.2007 >>> 08.2007-04.2008: DeLonghi PrimaDonna
ST-Werdegang: Gaggia Evolution mit Demoka M-203 10.2007-01.2009 >>> Arte di Poccino Bar (ST+Mühle) seit 01.2009 >>> 03.2009 La Spaziale Mini Vivaldi II + Eureka MCI/T

Talea

Czwartek, 30. Listopad 2006, 07:29 07

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 56

numer członkowski..: 505

Członek od: 16.11.2006

...niezłe, ale prawdopodobnie trochę za duże do użytku domowego. Poszukam jeszcze raz tańszego rozwiązania...


Micha

Gregorthom

Czwartek, 30. Listopad 2006, 07:47 07

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2483

numer członkowski..: 312

Członek od: 18.07.2006

Tak, masz rację, ale dla zmierzenia to było wspaniałe. I po co miałbym kupować, skoro mogę pożyczyć jeden *grin*

Jak to tu wygląda? To w zasadzie to samo: http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b..._max_results=10

Edit
:*grummel* nie działał prawidłowo. Powiedział, że z listy, która jest wyświetlana
z linkiem powyżej:

INFRAROT-THERMOMETR


IR-230Right za 23€.



--------------------
VA-Werdegang: Jura E75 06.2006-10.2006 >>> Jura S9 Avantgarde 10.2006-07.2007 >>> 08.2007-04.2008: DeLonghi PrimaDonna
ST-Werdegang: Gaggia Evolution mit Demoka M-203 10.2007-01.2009 >>> Arte di Poccino Bar (ST+Mühle) seit 01.2009 >>> 03.2009 La Spaziale Mini Vivaldi II + Eureka MCI/T

polones

Piątek, 29. Grudzień 2006, 00:58 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 277

Członek od: 07.06.2006

Witam!

Po krótkiej przerwie ja też wracam. Moja Talea, ale nie. Po długich podróżach tam i z powrotem i naprawach w Hamburgu postanowiłem ją oddać. Jak wspomniano powyżej, byłem niezadowolony z kremy i temperatury. Zadzwoniłem więc do Saeco i zaproponowali mi wysłanie maszyny do Hamburga na serwis. Po tygodniu wrócił w wzorowy sposób. Rozmiar i małe koło zębate zostały naprawione. Naprawiono też problem z ciekłymi fusami z kawy. Podkładki są teraz okrągłe i stosunkowo suche. Crema i smak kawy są 1000 razy lepsze niż wcześniej, ale temperatura... jest ciągle za niska (~68°C)Niesamowite, dowiedziałem się, że "Talea Ring Plus" osiąga 75°C. Dotykowy (z 3 modelami) osiągnął jednak maksymalną temperaturę 70°C. Tylko kilka słów o termometrach. Ten "INFRAROT-THERMOMETR IR-230" nie jest wcale dobry!!! Polecam normalny, lub cyfrowy termometr. To kosztuje około 15 euro i świetnie się z tym dogadujecie.wink.gif.. Dlatego znowu zadzwoniłem do Saeco. Zostałem tam połączony z panią M***r i zaproponowała mi ponowne wysłanie maszyny i zlecenie jej naprawy. Talea "powinna" być odebrana w 2 dni. Tego dnia wziąłem dodatkowe wakacje, by dostarczyć maszynę do DHL. dry.gifAle na próżno... Następnego dnia nikt już nie zadzwonił do Saeco, ale nikt tam nie wiedział nic o mojej przesyłce... Zabawne, więc ponownie wyrzuciłem wszystkie moje błędy, ale powiedzieli mi, że powinienem zabrać maszynę z powrotem do sprzedawcy, gdzie ją kupiłem. mad.gif Zrobiłem to bez wahania... ale teraz smile.gifzaczyna się stary problem Który jest właściwy?
P.S. Poprosiłem technika o "podniesienie" temperatury ekspresu do kawy.
Oznacza to, że temperatura zaparzania może być zmieniana w menu niedostępnym dla przeciętnego użytkownika. (Nie należy tego mylić z menu ustawień napoju! ) Wniosek: należy kupić ekspres do kawy i natychmiast wysłać go do serwisu, aby poprawnie ustawić temperaturę.
Do administratora lub moderatora: Czy ktoś mógłby przenieść ten wątek vlt do obszaru "Saeco"? . thank you very much in advancesmile.gif