Zaawansowane wyszukiwanie

Bosch TCA73F1 - bez wody - bez kawy

nie ma już przepływu wody

tobit2001

Środa, 11. Wrzesień 2013, 22:06 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 21753

Członek od: 11.09.2013

Witam
, cztery lata bezawaryjnej pracy naszego urządzenia Bosch TCA73F1 VeroProfessional, podobnego do
Siemens EQ7, dobiegły końca. Do tej pory tylko czytnik pasywny, z tego powodu jestem teraz aktywnym użytkownikiem.

Nagle z dysz naszego automatu nie wydostała się już woda, kawa itp. Podczas testów Calc'n'Clean kapało lub parzyło się tylko z dyszy do spieniania mleka. Proces uruchamiania trwa dłużej,

z maszyny wydobywają się "normalne" odgłosy uruchamiania/ruchu, ale niestety nie ma płynu.

Moje założenie zmierzało w kierunku "blokady/kalcyfikacji", ale to byłoby bardzo nagłe: rano maszyna nadal działała doskonale, wieczorem już nie. Obawiam się, że pompa, a

w międzyczasie być może także przepływowy agregat grzewczy, ma wadę. Co sądzą eksperci?

Z góry dziękuję za pomoc! Bosch TCA 73 F1 Vero Professional Exclusiv

rudi-03

Sobota, 14. Wrzesień 2013, 18:06 06

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1357

numer członkowski..: 17460

Członek od: 16.09.2012

Witam,

tak długo, jak nie ma utraty wody lub jakiejkolwiek innej usterki, jestem pewien, że jest blokada lub zwapnienie. Wyjaśniałoby to również dłuższe nagrzewanie się maszyny do momentu jej gotowości do pracy. Dlatego najpierw spróbowałbym odkamieniać maszynę za pomocą ciekłego odkamieniacza na bazie kwasu amidosulfonowego, lub przecisnąć mieszaninę (w większych dawkach) przez obieg wody za pomocą gorącej wody lub płukania. Prawdopodobnie pozwól mu dłużej pracować.



--------------------
Gruß Rudi

surfsteffen

Niedziela, 15. Wrzesień 2013, 12:49 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 15

numer członkowski..: 2487

Członek od: 18.07.2008

Czy problem został rozwiązany?

Mój VeroBar 100 od dzisiejszego ranka wykazuje indyjskie objawy - brak wody -
komunikat "
Check
water tank
" - kawa w proszku

ląduje sucha w pojem

niku na wytłoczyny.
Nadal nie mogę w to uwierzyć, ponieważ najpierw przygotowano normalnie 2 kawy, a potem nagle nie było już wody i kawa w proszku wylądowała sucha w pojemniku
na wytłoczyny.

Ponadto maszyna jest dobrze utrzymana i została regularnie odkamieniana

.
Pozdrowienia od Bodensee Steffena

tobit2001   

Sobota, 21. Wrzesień 2013, 23:23 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 21753

Członek od: 11.09.2013

Nie, niestety bezskutecznie próbowano nowego czyszczenia przy użyciu odkamieniacza w płynie.
Maszyna chciała przeprowadzić czyszczenie, gdy została ponownie włączona, z dyszy mlecznej wydobywało się również trochę zimnej wody, ale maszyna zgłosiła teraz, że z powodu awarii powinna zostać uruchomiona gorąca linia.
Zaparzacz
pozostaje "zablokowany" tak, że nie można go usunąć
. Czy

ktoś zna jakąś sztuczkę, która zapewni, że można go usunąć bez uszkodzenia

? Czy są jakieś

inne rozwiązania, czy muszę

ugryźć kulę.

Również nasza maszyna była konserwowana i zawsze odkamieniana na żądanie lub od czasu do czasu pomiędzy żądaniami odkamieniania i czyszczenia, Calc'n'Clean

.
UPRAWDŹ DO AKTUALIZACJI: maszyna obecnie zgłasza tylko "Płukanie i napełnianie zbiornika wody" - ale zatrzymuje się na tym komunikacie - nic więcej się nie dzieje...

Gast_Andreas

Sobota, 28. Wrzesień 2013, 09:36 09

Unregistered


WitajMamy dokładnie taki sam problem według dni. maszyna nie pobiera wody i podaje komunikat o błędzie "Sprawdź zbiornik wody". Zauważyłem to od czasu wymiany filtrów, ale zamówiłem te właściwe.
Piwowar zamknął
się też u mnie, ponowne włączenie naprawiło
problem.

Jestem również wdzięczny za każdą wskazówkę, zwłaszcza że maszyna od czasu do czasu pracowała ponownie, co oczywiście nie ułatwia analizy błędów w warsztacie...

Gast_Andreas

Sobota, 28. Wrzesień 2013, 17:35 05

Unregistered

Wypróbowałem wyżej wymieniony problem bez filtra wody i zobacz... to działa. Czy ktoś z was może spróbować i opublikować wynik? Może to jest problem z filtrem...

Gast_M

Poniedziałek, 11. Maj 2015, 11:34 11

Unregistered

Ponieważ sam szukałem rozwiązania jakiegoś problemu, moje doświadczenie było następujące:
Może to być przepływomierz. -> "Małe koło czerpakowe w przykręcanej obudowie z wlotem i wylotem" bezpośrednio "za" zbiornikiem wody.


Pomimo ręcznego "ekstremalnego odkamieniania" maszyna powiedziała mi nieregularnie: Sprawdzić zbiornik wody!



Rozwiązaniem było ręczne czyszczenie przepływomierza oraz wlotu i wylotu. Coś "duszącego wodę" osiada na przestrzeni lat w przewodach i wlocie przepływomierza. Prowadzi to do tego, że nawet przy regularnym odkamienianiu malutki wlot się zapycha i maszyna myśli, że jest za mało

wody...

Nowa część kosztuje około 12,50 euro netto... Instrukcje dotyczące demontażu maszyny są dostępne w sieci... Sam komponent może być po prostu "odkręcony" przez obrócenie. Czas na pierwszy raz:

ok. 30 min.
Powodzenia!

Andreas_KL

Piątek, 25. Grudzień 2015, 13:40 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 14

numer członkowski..: 28016

Członek od: 25.12.2015

Witam
,
dziękuję bardzo za końcówkę z przepływomierzem.
Moja maszyna ma również problem z komunikatem o błędzie "Sprawdź zbiornik wody", więc otworzyłem go i
spojrzałem na przepływomierz. Oczywiście nic nie było brudne. Zbudowałem instalację wodociągową
z otwartą maszyną i zobaczyłem, że za przepływomierzem
nie ma ciśnienia wody.
Do przepływomierza podłączone są 3 kable. Masa, napięcie i prawdopodobnie sprzężenie zwrotne, że jest wystarczająco dużo
wody.

Czy mogę go po prostu zmostkować na próbę

, aby udawać, że jest wystarczająco dużo

wody

? Lub
:Jak mogę się dowiedzieć, czy przepływomierz
jest
uszkodzony
, czy nie?

Nie powinna zawieść ze względu na 15 euro za nowe. Ale zanim go wydam, chciałbym mieć szorstki pomysł, czy

to ten.
Mam nadzieję na twój
wkład.

Gast_Alex

Środa, 13. Styczeń 2016, 22:34 10

Unregistered

Witam,

miał ten sam problem dwa tygodnie temu. Nagle na wyświetlaczu pojawił się komunikat "Sprawdź zbiornik wody" i nie było już wody. Później maszyna wróciła do normy. Teraz znowu mam ten sam błąd.

W tej chwili otworzyłem plecy i sprawdziłem wszystkie węże. Rury są szczelne, a z pompy płynie również woda.

Nie należy myśleć o przepływomierzu, ponieważ woda po kilku próbach (gdzieś tam, gdzie biegnie woda) jest zawsze w naczyniu kropelkowym.

Czy jest tu jeszcze jakieś rozwiązanie lub propozycja rozwiązania problemu.

Dzięki z góry.

Gast_Tinchen

Niedziela, 28. Luty 2016, 14:58 02

Unregistered

Witam wszystkich.
Mam ten sam problem, który opisałem kilka razy. Wczoraj odkamieniłem ekspres do kawy, a potem zrobiłem kawę. Dzisiaj rano maszyna nie będzie działać. sad.gif Kiedy ją włączyłam: Sprawdzić zbiornik na wodę........ to już nie spłukało, nie mówiąc już o zrobieniu mi kawy........... dry.gif Maszynę
naprawiłem
dopiero w zeszłym roku w
październiku. 4 tygodnie, nie mniej!!!!! A teraz ten sam problem!!!!!! Ponieważ nadal mam na nią 1 rok gwarancji, mad.gifnie otwieram
jej, ale muszę jechać do Media Markt ponownie i tam ją zwrócić. Nie mamy twardej wody, a w dodatku używam filtra do wody Brita. Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego problem pojawia się ponownie po 4 miesiącach
?

HWS

Niedziela, 28. Luty 2016, 21:23 09

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1017

numer członkowski..: 24376

Członek od: 23.05.2014

Witam,

Może warsztat serwisowy tylko wyczyścił przepływomierz i nie zainstalował nowego. Z naszą maszyną w tym czasie czyściłem tylko FM. To trwało około 1 miesiąca. Następnie musiałem zainstalować nowy przepływomierz i od tego czasu maszyna pracuje na stałe.

Pozdrowienia HWS