Zaawansowane wyszukiwanie

Solac Espression Supremma

saeconutzer

Piątek, 18. Lipiec 2008, 22:57 10

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 49

numer członkowski..: 2489

Członek od: 18.07.2008

Czy ktoś z Państwa może przekazać nam więcej szczegółów na temat nowego w pełni automatycznego ekspresu do kawy Solac z ekranem dotykowym?

Grupa piwowarska daje gwarancję 6000 kubków do 5 lat bez konserwacji. W przypadku bezpłatnej konserwacji w piątym roku, gwarancja zostanie przedłużona do 10 lat. Producent ten rzekomo produkuje grupy zaparzające do profesjonalnych ekspresów do kawy i jest firmą Italinesch.

Ciśnienie parzenia 18 barów, 3 mm grubości i stabilna krema jest wskazywana przez grupę piwowarską, - technika.
Kocioł ze stali nierdzewnej, malowanie ceramiczne bezstopniowo
regulowane
z zewnątrz
, tony sygnałowe itp.
Ściągnąłem instrukcje. Nie pokazuje on nic o ustawieniu temperatury kawy i włączeniu ogrzewania tacki na filiżanki. Więc na stałe?
Nie ma mowy o
sporadycznym użalaniu się nad grupą piwowarską fok lub przewodników
.
Producentem grupy piwowarskiej jest Bianchi
.
Cena: ok. 649,- €

Załączony obrazek



--------------------
Gruß, Saeconutzer
---------------------------------------------

saeconutzer

Sobota, 19. Lipiec 2008, 22:10 10

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 49

numer członkowski..: 2489

Członek od: 18.07.2008

Nie wiem, czy wolno mi umieścić to zdjęcie tutaj, bo skopiowałem je ze strony Solaca.

W przeciwnym razie wnioskuję o oczyszczenie i usunięcie przez administratora.

Dzięki.



--------------------
Gruß, Saeconutzer
---------------------------------------------

Solac-Interessent

Sobota, 19. Lipiec 2008, 22:12 10

Unregistered

Oto cechy maszyny w szczegółach


ESPRESSION SUPREMMA Mod CA4815

* Professional brew group. * Coffee Essence System: system przed zaparzeniem.
* Touch Control System: czytelny wyświetlacz LCD dla wyjątkowo łatwej
obsługi i wyświetlania wybranych funkcji lub odpowiednich kroków. * 18 barów ciśnienia pompy. * System kontroli temperatury. * Szlifierka ceramiczna
* Programowanie: ustawienie ilości wody na filiżankę,
automatyczne wyłączanie, twardość wody, kontrast wyświetlacza, sygnały dźwiękowe. * Automatic descaling. * Regulacja stopnia szlifowania. * Również dla mielonej kawy. * Dostosowanie ilości kawy.
* Nierdzewna stalowa dysza parowa do sp
ieniania mleka lub płynów grzewczych.

* Gorąca woda

do robienia herbaty. * Twin coffee system.
* Regularn

e
automatyczne czyszczenie rur. * Kocioł ze stali nierdzewnej.
* Podgrzewane
pomieszczenie do przechowywania kubków.

* Height-adjustable

coffee spout. * Cukierniczka.
* Wyjmowana
taca ociekowa.

* Łatwo zdejmowany zbiornik na wodę

. *

Licznik p

ucharów.

Thomas

Poniedziałek, 21. Lipiec 2008, 14:18 02

Unregistered

zgodnie z instrukcją obsługi i moim zapytaniem w Gaggia Service Center, temperatura kawy NIE jest regulowana przez użytkownika! ohmy.gif

Prawdziwy nokaut. Kryterium. Ponieważ gusta i doznania są bardzo różne i wszystkie ustawienia wymagają indywidualnej regulacji.

Moc kawy może być regulowana w dwóch etapach.
Ilość wody związana z ekspresem i kawą może być
zaprogramowana
w krokach co 25ml (nie bezstopniowo)
.
Pani rekomendacja: Osobiście wolę filiżankę mielonej kawy bez wkładania jej do przedziału. Potem następna kawa jest ładna i gorąca
.

naan

Czwartek, 30. Październik 2008, 15:20 03

Unregistered

Też chciałbym wiedzieć o tym więcej.

Miałbym kilka pytań na temat tej maszyny:

1. jak wysoka może być filiżanka? W różnych recenzjach znalazłem 8cm lub 10cm2. Taca zbiorcza na wodę i wytłoki oddzielnie? Więc 2 miski czy tylko jedna do czyszczenia wody i resztek kawy? Ktoś twierdził, że woda i wytłoki są zbierane w jednej misce. Nie mogę sobie wyobrazić3. Jakie są zewnętrzne wymiary urządzenia? 4. Czy specjalny spieniacz do mleka (z wężem) jest zawsze dołączony? CAPPUCCINADOR Z wartości technicznych jest to super VA. Oceny na ciao, amazonce czy idealo również brzmią dobrze. Nawet jeśli trochę sobie zaprzeczają. Wielu pisze też całkiem bzdury. Info jest dostępne na stronie
http://www.solac.comhttp://www.solaccoffee.comhttp://www.espressionsolac.com/Ich
, gdzie
obecnie oscylujemy pomiędzy
solac
4815 lub nivona
725.

Gregorthom

Czwartek, 30. Październik 2008, 16:32 04

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2483

numer członkowski..: 312

Członek od: 18.07.2006

Ponieważ siła kawy jest regulowana tylko w 2 krokach, VA nie byłoby dla mnie. Nie każda kawa jest taka sama i w zależności od smaku bardzo pomocna jest możliwość ustawienia jej mocy w drobniejszych gradacjach.
I jak już zostało to opisane powyżej, Solac
nie ma więcej do zaoferowania od strony technicznej, jak wszyscy inni producenci.

Nivona, na przykład, ma w sobie dobrze znaną technologię Eugstera, którą można znaleźć w

maszynach Jura lub identycznych maszynach siemens (starsze modele).
Ale częściowo odpowiedzieć na pytania dotyczące Solaca (po
zapoznaniu się z podręcznikiem do pobrania i danymi technicznymi)
:1. Jednak moje doświadczenie mówi mi, że musi to być 10cm, nie znam
żadnego domowego VA gdzie wylewka jest niższa niż 10cm.
2. w urządzeniu znajduje się tylko jedna taca ociekowa na wytłoki, woda resz
tkowa z grupy piwowarskiej jest kierowana do tacy ociekowej. 3. wymiary: (LxWxH) 27,1x40,3x38
,24. Kapsułka nie jest
wliczona w cenę (patrz lista w BDA
)Co zauważyłem czytając BDA: Maksymalna ilość napełnienia jednej filiżanki wynosi 150ml, czyli kolejne 30ml mniej niż w przypadku DeLonghi-VA, który również "tylko
" wydaje 180ml.

10-letnia gwarancja na grupę piwowarską jest dostępna tylko wtedy, gdy urządzenie jest serwisowane w piątym roku za opłatą --> duże kryterium CO, klient daje się nabrać. Saeco można kupić od razu, istnieje również 5-letnia

gwarancja na BG.

Demontaż BG i ponowne umieszczenie go w celu oczyszczenia jest bardzo skomplikowane, wymaga wielu indywidualnych kroków. Z innymi producentami

jest to łatwiejsze i szybsze.

Zauważyłem też, że górny tłok piwowarski jest bardzo cienki.

W

rzeczywistości pozwala to jedynie na niewystarczające zwilżenie proszku wodą, co prowadzi do gorszego rozwoju aromatu

.
Mój sceptycyzm wobec tego urządzenia staje się coraz większy po przejrzeniu dostępnych dokumentów. Obietnica 10 lat gwarancji na BG jest sparaliżowana, jeśli klient musi wykonać odpłatną usługę w 5 roku, aby
uzyskać
kolejną 5-letnią gwarancję
. PozdrowieniaGregor



--------------------
VA-Werdegang: Jura E75 06.2006-10.2006 >>> Jura S9 Avantgarde 10.2006-07.2007 >>> 08.2007-04.2008: DeLonghi PrimaDonna
ST-Werdegang: Gaggia Evolution mit Demoka M-203 10.2007-01.2009 >>> Arte di Poccino Bar (ST+Mühle) seit 01.2009 >>> 03.2009 La Spaziale Mini Vivaldi II + Eureka MCI/T

mr.smith

Piątek, 31. Październik 2008, 04:18 04

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 203

numer członkowski..: 1471

Członek od: 23.10.2007

Cóż - w szkole prawniczej powinieneś zrobić to nagle - więc nie sądzę, że to takie złe!?

BG bardzo by mnie zainteresowało - czy są jakieś zdjęcia - rysunki?
(Obserwuję maszynę od ponad roku - ale nie ma jeszcze raportów z doświadczeń
???
)
Pozdrawiam Jürgena



--------------------
Quick th mill

Gregorthom

Piątek, 31. Październik 2008, 09:29 09

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2483

numer członkowski..: 312

Członek od: 18.07.2006

Wiele zdjęć BG można znaleźć w BDA, które można pobrać ze strony www.espressionsolac.com/. Nie uważam ich za odurzające, przypominają mi trochę BG starszych Saecosów.

Oczywiste jest, że w przypadku Jury sprzątanie BG jest jeszcze trudniejsze, ale wystarczy spojrzeć na wiele indywidualnych kroków, które są konieczne, aby reklama BG była naprawdę "zdejmowalna". Inni producenci udowadniają, że jest to lepsze i łatwiejsze.
A na Jurze nie jest się zmuszonym do corocznego odpłatnego serwisowania BG. Mam tylko problem z tym, że reklamują 10 lat gwarancji, ale nie mówią mi, że jest to możliwe tylko wtedy, gdy trzeba zapłacić za co najmniej 1x konserwację. Jura zniósł to już kilka lat temu (słynne przesłanie z 5000 roku). Dla mnie to po prostu nie jest przejrzysta reklama, ale jak najwięcej tekstu reklamowego, aby klient
w coś uwierzył.
Firma Solac VAs jest obecna na rynku od 2,5 roku, ale w Niemczech nie ma zbyt wielu klientów.
Nie widziałem
VA Alelrding'a nigdzie w
sklepie. PozdrowieniaGregor



--------------------
VA-Werdegang: Jura E75 06.2006-10.2006 >>> Jura S9 Avantgarde 10.2006-07.2007 >>> 08.2007-04.2008: DeLonghi PrimaDonna
ST-Werdegang: Gaggia Evolution mit Demoka M-203 10.2007-01.2009 >>> Arte di Poccino Bar (ST+Mühle) seit 01.2009 >>> 03.2009 La Spaziale Mini Vivaldi II + Eureka MCI/T

naan

Piątek, 31. Październik 2008, 09:55 09

Unregistered

Gwarancja:

"jeśli klient musi wykonać usługę płatną w roku 5"

To nie jest prawda. Gdzie jest napisane, że badanie kontrolne po 5 latach kosztuje co? Musisz go tylko wysłać. Może być naturalne, że wtedy już coś znajdą. Nivona na przykład pisze w warunkach gwarancji, że gwarancja wygasa w przypadku posiadania więcej niż 3000 okładek rocznie. To też nie jest wspaniałe. Ilość kawy:Solac 4815:Espresso idzie od 30-60mlCoffee od 60-150mlNivona 725:Espresso 20-70mlCoffee 80-130mlJeśli naciskam na 2 filiżanki i tylko jedną pod spodem, mam 300ml.
Nivona jest
jeszcze "gorsza" jak na kawę, jeśli chodzi o ilość. Ale w przeciwnym razie maszyna wydaje mi się być hiszpańska.
Zdjęcia w podręczniku wyglądają tanio
. Ale wszyscy producenci używają dużo plastiku.
Cappuccinatore jest dostępny w wielu sklepach. Ale widocznie nie zawsze. Wielu z nich też to oferuje. I to jeszcze za mniej niż 600,-€. Nivona kosztuje 799,- i nie ma tak
wielkiej gwarancji. nie ma szlifierki ceramicznej, ...
Niemniej jednak, Solac
jest w
jakiś sposób mniej godny zaufania
niż Nivona. Ja czuję to samo.
Chciałbym
zobaczyć Solaca. Ale gdzie? W tej
chwili nadal waham się pomiędzy Nivoną
725 lub Solac 4815
.
Przy okazji, w sieci można znaleźć
raporty z doświadczeń
w powitaniu
i
w naglach.

naan

Piątek, 31. Październik 2008, 10:02 10

Unregistered

Tutaj doświadczenia w sieci:

http://www.ciao.de/Solac_CA_4815_100855_Es...a__Test_8339395

http://www.ciao.de/Solac_CA_4815_100855_Es...a__Test_8385399

http://www.amazon.de/review/product/B000R5...howViewpoints=1

http://www.idealo.de/preisvergleich/Meinungen/719910.html

-------------------- Właściwie to całkiem pozytywnie.
pisze się o wysokości kubka 8cm jeden
z 10cm
Nivona ma 11cm.

Gregorthom

Piątek, 31. Październik 2008, 10:49 10

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2483

numer członkowski..: 312

Członek od: 18.07.2006

W sprawie płatnej usługi
: Okay, wychyliłem się za daleko przez okno
. Założyłem
, że służba ta jest zobowiązana do pokrycia kosztów
, ponieważ miała miejsce w tym czasie w górach Jura (wiadomość 500), ale później została zniesiona.

Po zapoznaniu się z FAQ na stronie www.espressionsolac.com/ potwierdza się, że po 5 latach zostanie wykonana bezpłatna usługa serwisowa.

Nie zawiera ona

jednak informacji

, czy jakiekolwiek naprawy lub wymagane części zamienne podlegają opłacie.
Ograniczenie Nivony do 3000 kubków rocznie lub 6000 kubków w okresie gwarancyjnym nie jest bardzo złe. Novony z serii 700 są identyczne konstrukcyjnie jak starsze modele Siemensa z serii S i pochodzą z Eugsteru, gdzie Jura ma również wbudowane VA. Dlatego ta sama technologia działa we wszystkich, tylko grupy piwowarskie różnią się nieznacznie (BG Jury nie są zdejmowalne). Wniosek: Długa, sprawdzona
technologia, która również produkuje ponad 3000 parówek rocznie bez wad.
Jeśli chcesz napełnić filiżankę podwójnym naparem, Nivona napełni 480ml (regulowana ilość 240ml jest podwajana przy użyciu naparu 2-kubkowego
). Źródłem 240ml jest BDA
szlifierki ceramicznej
Novona 725
.o ile chodzi o szlifierkę ceramiczną: nie pozwól, aby za bardzo cię zaś
lepiła.
Tylko najnowsze generacje (wprowadzone w 2008 roku) szlifierek ceramicznych wykorzystują trwalsze materiały. Starsze modele często miały problemy, gdy w szlifierce znajdował się kamyk. Ceramika jest twardsza, ale jednocześnie bardziej krucha, co oznacza, że jeśli
pomiędzy fasolkami znajduje się kamyk, szlifierka szybko ulega uszkodzeniu.

Jestem przyjacielem stalowych szlifierek. A jeśli chodzi o trwałość,

do tej pory nie byłem w stanie wykryć żadnych negatywnych właściwości.
Czy kiedykolwiek oglądaliście starsze modele Saeco? Najwyraźniej Saeco Royal Professional? Z ceną, o której pan wspomniał, bez wahania bym
za nią poszedł, cena wynosi pomiędzy 650-700 euro:-
aktywnie podgrzewana powierzchnia magazynowa kubków (te
ogrzewane pośrednio są prawie bezużyteczne

) - obracająca się na 3 kółkach,

bardzo dobra do czyszczenia i konserwacji - wyjmowana grupa piwowarska -
duży
magazyn i pojemnik na odpady -

dysza parowa i kapucynator

jednocześnie na maszynie -

bardzo dawna sprawdzona technologia, nawet z aprobatą gastronomii Saeco

(wysoka przepustowość

) - 5 lat czasu parzenia na grupie piwowarskiej, bez ograniczeń kubków -



można przechowywać 3 wielkości kubków GreetingsGregor



--------------------
VA-Werdegang: Jura E75 06.2006-10.2006 >>> Jura S9 Avantgarde 10.2006-07.2007 >>> 08.2007-04.2008: DeLonghi PrimaDonna
ST-Werdegang: Gaggia Evolution mit Demoka M-203 10.2007-01.2009 >>> Arte di Poccino Bar (ST+Mühle) seit 01.2009 >>> 03.2009 La Spaziale Mini Vivaldi II + Eureka MCI/T

naan

Piątek, 31. Październik 2008, 11:30 11

Unregistered

W Solacu włosy są poszukiwane w zupie i nawet 10-letnia gwarancja jest krytykowana, podczas gdy inni uważają za dobre pokrycie maksymalnie 3000 rocznie i mówią, że "to pasuje idealnie". Brzmi w jakiś sposób bardzo subiektywnie.
Przepraszam, ale szukam obiektywnej pomocy przy podejmowaniu decyzji, a
spekulacje nie są tu zbyt pomocne.
Twoje 480 ml nie odnosi się do espresso lub kawy. Tego po prostu nie da się porównać. Jeśli dodam mleko
, Solac może zrobić więcej.
Saeco Royal Professional
jest wyeliminowany z kilku powodów. -Niezwykle (subiektywne
) złe doświadczenia niektórych osób, z którymi rozmawiałam. Wielu mówi, że Saeco
jest podatne na naprawy - maksymalna wysokość kubka 9 cm - nie
lubię Solaca. Chcę kupić VA i szukam wsparcia przy podejmowaniu decyzji. I jak dotąd nie spotkałem się z żadnymi prawdziwymi argumentami ani doświadczeniami za lub przeciw Solacowi. Tylko subiektywne odrzucenie tej marki
.

To, co liczy się jako pozytywny argument dla innych, jest odrzucane jako nieistotne lub niepotrzebne dla innych marek. I to bez

ich własnego doświadczenia.

Gregorthom

Piątek, 31. Październik 2008, 12:01 12

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2483

numer członkowski..: 312

Członek od: 18.07.2006

Nie szukam włosów w zupie, ale informuję o swoich doświadczeniach. Od 3 lat intensywnie zajmuję się tematem "w pełni automatycznych ekspresów do kawy", sam posiadam 3 z nich (Jura i DeLonghi) i widziałem wiele innych marek od wewnątrz, ponieważ sam je naprawiam.

Moje wypowiedzi są nie tylko oparte na subiektywnych wrażeniach, ale przede wszystkim obiektywne.

QUOTE
Twoja ilość 480 ml nie odnosi się do espresso lub kawy. Tego po prostu nie da się porównać. Jeśli dodam mleko, Solac może być więcej


Będziesz musiał mi to wyjaśnić bardziej szczegółowo. Ilość wody, którą można regulować za pomocą pokrętła wynosi od 20ml do 240ml.
Cytat z BDA: "Ilość wody można regulować w krokach co 10 ml od 20 ML do 240 ML za pomocą pokrętła regulacji ilości wody (rys. 1/D i 6) od lewej do prawej strony" (strona 10 --> http://www.nivona.de/upload/BAL_CafeRomati...ine2008_413.pdf ) Informacje
podane
poniżej "20 ML do 70 ML dla Espresso 80 ML do 130 ML dla Café Creme 140 ML do 240 ML dla Cappuccino, Cappuccino"
należy rozumieć jako
"przepis".


Jeśli mleko jest wliczone: Obydwa urządzenia dostarczają tyle piany aż do momentu, gdy zbiornik na mleko będzie pusty, nie ma limitu, ponieważ

trzeba samemu uruchomić pokrywę z pianki.
Mogę tylko potwierdzić stwierdzenia, że Saecos jest podatny na naprawy nowych modeli. Seria Royal jest obecna na rynku od wielu lat i zawsze cieszyła się dużą popularnością i
niezawodnością.
Co więcej, mam wrażenie, że w międzyczasie przywiązaliście się do Solaca i nie chcecie przyjmować żadnych dalszych rad. Wtedy mogę tylko powiedzieć: kup to i przetestuj to sam. Więcej raportów z doświadczeń nie znajdziesz na odpowiednich forach kawowych w Internecie, ponieważ prawie nikt
nie posiada Solaca. PozdrowieniaGregor



--------------------
VA-Werdegang: Jura E75 06.2006-10.2006 >>> Jura S9 Avantgarde 10.2006-07.2007 >>> 08.2007-04.2008: DeLonghi PrimaDonna
ST-Werdegang: Gaggia Evolution mit Demoka M-203 10.2007-01.2009 >>> Arte di Poccino Bar (ST+Mühle) seit 01.2009 >>> 03.2009 La Spaziale Mini Vivaldi II + Eureka MCI/T

naan

Piątek, 31. Październik 2008, 14:28 02

Unregistered

Lubię korzystać z rad. Chodzi o to, że masz wrażenie, że istnieje podwójny standard. Albo nawet przeczucie jelitowe. Ponadto, roszczenia są często zgłaszane bez osobistego doświadczenia. Nie chodzi mi o ciebie, ale w ogóle.
Kiedy
czytasz recenzje na ciao, idealo, amazon i co, często się mylisz.
W przypadku Solaca zauważalne jest, że pozytywne wartości techniczne
są odrzucane, a negatywne cechy innych marek są często odrzucane.
Uważam, że 5/10-letnia gwarancja grupy piwowarskiej Solac jest dość pozytywna i nie mogę zrozumieć twojej krytyki pod jej adresem. Ale ogólna gwarancja wynosi tylko 2 lata. Nie ma krytyki dotyczącej limitu 3000 okładek.
Wiele osób pijących espresso może to osiągnąć w ciągu roku.
Uważam również, że ilość wody jest względna, ponieważ ilość kawy w proszku waha się tylko między niewielką ilością. Z dużą ilością wody dostajesz
cienki bulion, którego sens nie ma dla mnie sensu.

Może być interesujące dla normalnych pijaków kawy. Ale jeśli VA nie oferuje tego ustawienia, jest

to uzasadnione krytyki od Ciebie tego VA. Dzięki

temu Nivona może

regulować

ilość wody

w zakresie 20-240 ml w krokach co 10. Jest to z

pewnością

plus dla Nivony w porównaniu z Solakiem z 30-150 ml.
Ilość kawy z Nivoną
wynosi 7, 9 i 11 gramów, a więc 3 kroki. Solac ma tylko 2 kroki.
Może powinieneś
zrobić
stół/porównanie
.

Ja też jestem krytyczny wobec Solaca. Właśnie dlatego, że jest tak mało doświadczenia. A ty prawie

nie masz żadnych prawdziwych informacji.
Do tej pory zajmowałem się Nivoną 725, ponieważ mój przyjaciel jest więcej niż zadowolony z 620. (również subiektywnie
!)
Teraz też rzucę okiem na Krupy, mają ładne wymiary. Niestety miałem tutaj wiele złych doświadczeń z Krupami. To
jest odstraszające.

Gregorthom

Piątek, 31. Październik 2008, 15:10 03

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2483

numer członkowski..: 312

Członek od: 18.07.2006

Wartości techniczne to czysty marketing dla wszystkich VA, czy to Solaca, Nivony czy innych. Niezależnie od tego, czy 15 czy 19 bar nie ma znaczenia, oba są przesadzone, ponieważ żadne VA nie osiąga tych wartości. W grupach piwowarskich występują maksymalne ciśnienia 8-9 barów, a to jest dużo. Tylko VA z Quickmill mogą obsłużyć więcej, ale z reguły mają znacznie bardziej stabilną strukturę (grupa piwowarów metalowych itp.).
Z technicznego punktu widzenia wiele VA robi dobre wrażenie. To, co chciałem przekazać: Wszyscy producenci VA prześcigają
się w danych
technicznych
, w praktyce nie ma to większego sensu.
Co do 10-letniej gwarancji: Nie chciałem tego źle zrobić, to świetnie. Chciałem tylko przekazać, że np. Nivonas nie musi być gorszy, "tylko" dlatego, że producent robi limit 3000 okładek. DeLonghi, na przykład, ma limit 5000 okładek na całą 3-letnią gwarancję, ale 95% grup piwa trwa znacznie dłużej, a niektóre mają ponad 10 000 okładek bez wad. Oczywiście, takie limity są zawsze podejrzane, więc chciałem wykorzystać moje praktyczne doświadczenie, aby pokazać, że te limity nie oznaczają automatycznie, że grupa piwowarska pęknie po 3000
lub 5000
zaparzeniach
.

Ważne są również ogólne warunki gwarancji: istnieją producenci, którzy udzielają dwuletniej gwarancji, ale nie na części zużywające się, takie jak uszczelki grupy piwowarskiej. I to jest zazwyczaj to, co jest najbardziej prawdopodobne, aby złamać na BG, rzadko zrobić inne

składniki grupy piwowarskiej

złamać lub pęknąć

.
Ogólnie rzecz biorąc, rynek VA jest bardzo mylący i nie ma urządzeń, które są całkowicie wolne od wad.
Z
własnego doświadczenia wynika, że gdybym miał wybrać ponownie, wybrałbym przede wszystkim ponownie DeLonghi (stosunek ceny do wydajności), na drugim miejscu uplasowałby się starszy Saeco
(niezawodny).

Jeśli pieniądze nie są problemem, nie zastanawiałabym się dwa razy i poszła na WMF lub Schaerer/Solis

.
Ale ponieważ osobiście zrezygnowałem z VA, z powodu mojej rosnącej pasji do espresso, nie mam już do czynienia z tą decyzją. Niemniej jednak, nadal zajmuję się tym tematem, ponieważ VA są technicznie dość interesujące i można z nimi bardzo dobrze maj
strować. PozdrowieniaGregor



--------------------
VA-Werdegang: Jura E75 06.2006-10.2006 >>> Jura S9 Avantgarde 10.2006-07.2007 >>> 08.2007-04.2008: DeLonghi PrimaDonna
ST-Werdegang: Gaggia Evolution mit Demoka M-203 10.2007-01.2009 >>> Arte di Poccino Bar (ST+Mühle) seit 01.2009 >>> 03.2009 La Spaziale Mini Vivaldi II + Eureka MCI/T