Zaawansowane wyszukiwanie

Philips hd8829 Dozuje tylko wodę

DirtyButterBrot

Czwartek, 25. Luty 2021, 16:29 04

Unregistered

Witam,

Mój ekspres do kawy Philips HD8829 podaje wodę tylko na wyjście herbaty, ale nie na wyjście normalnej kawy.
Nie ma znaczenia, czy wybieram kawę czy gorącą wodę.
Grupa zaparzająca ponownie wyrzuca zmieloną kawę na sucho.

Rozebrałem już całą maszynę i oczyściłem ją z kamienia, a także rozmontowałem grupę zaparzającą i przepłukałem wszystko, co również zadziałało doskonale.
Rozebrałem i wyczyściłem wylewkę oraz element T od wewnątrz, w którym zatrzaskuje się wylewka.

Z tego co widziałem, grupa zaparzająca jest połączona szeregowo z wylotem herbaty i jest sterowana przez zawór elektromagnetyczny na górze, ale jako laik mogę tylko zgadywać.
Gdy zawór elektromagnetyczny jest odłączony, maszyna wyświetla błąd.

Byłbym szczęśliwy, gdyby ktoś mógł mi pomóc.

LG Luca











Schlawi

Czwartek, 25. Luty 2021, 22:13 10

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Czy spłukiwanie działa po włączeniu? Czy grupa zaparzająca natychmiast powraca, czy też pompuje krótko?
Czy w tym ekspresie można również przygotować kawę w proszku? Jeśli tak, pociągnij sproszkowaną kawę bez proszku i zobacz, czy referencja biegnie normalnie przez.

DirtyButterBrot

Piątek, 26. Luty 2021, 09:24 09

Unregistered

Cześć, tak, maszyna płucze normalnie na początku, tylko nie chodzi o grupę zaparzania, ale także o wyjście herbaty. Nie przychodzi woda do grupy browarniczej, chociaż wszystko jest ciągłe.
Patrzę teraz na proszek, ale z tego co wiem, nie jest to możliwe.

Dzięki za pomoc!


DirtyButterBrot

Piątek, 26. Luty 2021, 09:38 09

Unregistered

Więc nie wiem teraz czy napisałem powyższe zrozumiale, ale gdy chcę przygotować kawę to grupa zaparzania działa wizualnie całkiem normalnie, ale nie podaje wody do grupy zaparzania tylko podaje ją o wyjścia herbaty.
Te dwa również wiszą na tym samym wężu i to wszystko jest ciągłe od kawałka T do wyjścia kawy mam wszystko przepłukane i wydmuchane.

Schlawi

Piątek, 26. Luty 2021, 09:46 09

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Ahso. Następnie należy sprawdzić / otworzyć zawór elektromagnetyczny i zobaczyć, czy się zawiesza. Jeśli masz multimetr i znasz się na rzeczy, możesz również sprawdzić, czy jest tam stałe napięcie 220V.
Można również zauważyć, czy cewka jest gorąca.

DirtyButterBrot

Piątek, 26. Luty 2021, 10:19 10

Unregistered

Tak więc elektrozawór jest opisany z 24VDC.
Nie dociera do niego napięcie, dlatego powinien być zamknięty.


DirtyButterBrot

Piątek, 26. Luty 2021, 10:32 10

Unregistered

Wyjęty zawór elektromagnetyczny jest pozbawiony napięcia w stanie otwartym i pod napięciem w stanie zamkniętym.
Ale nie pojawia się żaden prąd.
Robię sobie czasy w drodze do elektroniki ph34r.gif

DirtyButterBrot

Piątek, 26. Luty 2021, 10:56 10

Unregistered

Tak więc teraz mam wąż prowadzący do elektrozaworu zamknięty śrubą, a i tak przez grupę warzelną nie przepływa woda.
Jestem na końcu z moją łaciną

Schlawi

Piątek, 26. Luty 2021, 11:12 11

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Ah, ma 24 V.
Czy możesz zamieścić zdjęcie zaworu elektromagnetycznego? W jakiś sposób powinno być na odwrót. Normalnie zamknięty, pod napięciem otwarty.

W przewodzie znajduje się tylko trójnik, do którego następnie przykręca się zawór wspomagający. Patrz rysunek.
Czy pompa będzie wtedy cicha?



Załączony obrazek

DirtyButterBrot

Piątek, 26. Luty 2021, 13:57 01

Unregistered

user posted image user posted image

Zdemontowałem już i wyczyściłem trójnik, który następnie łączy się z przyłączem wylotowym/zaworem wspomagającym, jest on otwarty ze wszystkich trzech stron.

DirtyButterBrot

Piątek, 26. Luty 2021, 13:59 01

Unregistered

Przepraszam, że zdjęcia nie do końca wyszły.

https://ibb.co/JcFPP6h
https://ibb.co/djhZYNr

Schlawi

Piątek, 26. Luty 2021, 15:56 03

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Czy pompa stała się cichsza, gdy zamknąłeś wąż śrubą?
Mam nadzieję, że opaski kablowe wytrzymają. biggrin.gif

MrLed

Piątek, 26. Luty 2021, 17:27 05

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 209

numer członkowski..: 31782

Członek od: 14.01.2018

Zawór elektromagnetyczny otwiera tylko drogę do dyszy gorącej wody/pary.
Więc również przełącza się tylko wtedy, gdy wyciągasz HW lub steam.
Mam raczej zawór wspomagający (część dokująca do grupy browarniczej) w podejrzeniu, miałeś czasy otwarcia i czyszczenia?





DirtyButterBrot

Poniedziałek, 01. Marzec 2021, 10:19 10

Unregistered

Nie był naprawdę cichszy nie, ale zaczął, że naciska wody przez wąż zamknięty z śrubami, które prowadzi do elektrozaworu.

Dysza wylotowa była bardzo zwapniona mam, ale całkowicie rozmontowane i odwapnione.
To jest zainstalowane:
user posted image