Zaawansowane wyszukiwanie

Kawa z Jura E60 bardzo rzadka po podstawowym czyszczeniu

Po montażu pozostaje jeden element

AlexLu

Sobota, 12. Marzec 2022, 08:23 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 50764

Członek od: 12.03.2022

Witam, udało mi się kupić Jurę E60 w dobrej cenie. Był on jednak w złym stanie. Rozebrałem więc urządzenie i wyczyściłem je. Nie otworzyłem jeszcze grupy piwowarskiej. Po ponownym zmontowaniu pozostał mi jeden element (patrz rysunek) i nie wiem, gdzie jest jego miejsce. Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie należy go zainstalować? W tej chwili kawa jest bardzo rzadka. Jestem pewien, że to właśnie dlatego. Dziękujemy za pomoc. Pozdrowienia Alex

Schlawi

Sobota, 12. Marzec 2022, 09:10 09

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1103

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Cześć,

Jaki model E60, nowy czy stary?
Nie widać żadnego obrazu.
Cienka kawa może pochodzić ze zużytego młynka.

AlexLu

Środa, 16. Marzec 2022, 22:11 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 50764

Członek od: 12.03.2022

QUOTE (Schlawi @ sobota, 12 marca 2022, 08:10)
Cześć,

Jaki model E60, nowy czy stary?
Nie można zobaczyć żadnego zdjęcia.
Cienka kawa może pochodzić ze zużytego młynka.


Cześć, moje zdjęcie z jakiegoś powodu się nie załadowało. Spróbuję teraz ponownie. Rozebrałem szlifierkę, niestety bez oznaczenia jej. Moment jest taki, że kawa z ziaren wygląda całkiem nieźle. Jednak wytłoki są dość wilgotne. Wypróbowałem podstawowe ustawienia młynka. Nie jestem jednak pewna, czy wszystko zrobiłam dobrze. Crema kawy i espresso jest dobra. Jedyne, czego mi brakuje, to odrobiny smaku w kawie. Można również zauważyć, że po bardzo krótkim czasie do kubka podczas przygotowywania płynie prawie tylko cienka ciecz, prawie jak woda.
Załączony obrazek

AlexLu

Środa, 16. Marzec 2022, 22:14 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 50764

Członek od: 12.03.2022

QUOTE (AlexLu @ środa, 16 marca 2022, 21:11)
QUOTE (Schlawi @ Saturday, 12 March 2022, 08:10 PM)
Cześć,

Jaki model E60, nowy czy stary?
Nie można zobaczyć żadnego zdjęcia.
Cienka kawa może pochodzić ze zużytego młynka.






Cześć, moje zdjęcie z jakiegoś powodu się nie załadowało. Spróbuję teraz ponownie. Rozebrałem szlifierkę, niestety bez oznaczenia jej. Moment jest taki, że kawa z ziaren wygląda całkiem nieźle. Jednak wytłoki są dość wilgotne. Wypróbowałem podstawowe ustawienia młynka. Nie jestem jednak pewna, czy wszystko zrobiłam dobrze. Crema kawy i espresso jest dobra. Jedyne, czego mi brakuje, to odrobiny smaku w kawie. Można również zauważyć, że po bardzo krótkim czasie do kubka podczas przygotowywania płynie prawie tylko cienka ciecz, prawie jak woda.

Poniżej znajduje się zdjęcie tabliczki znamionowej maszyny
Załączony obrazek

Schlawi

Środa, 16. Marzec 2022, 22:22 10

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1103

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Jest to nowy model z młynkiem Aroma+. Nie trzeba kupować stożków do szlifowania. Jeśli szlifierka jest zużyta, należy wymienić ją na nową.
Jeśli mielenie jest prawidłowe, a kawa jest cienka, to niestety prawdopodobnie tak właśnie jest.
Można przeprowadzić drugi test kubka. Wówczas komora zaparzacza powinna być prawie całkowicie wypełniona proszkiem.

AlexLu

Środa, 16. Marzec 2022, 22:31 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 50764

Członek od: 12.03.2022

Używałem tej maszyny zanim została zdemontowana. Kawa była wtedy dobra. Po prostu czasami z zaworu wylotowego nie wydobywała się kawa. Wszystkie odgłosy były w normie. Gdy nacisnąłem wylewkę w dół, zadziałało. Dlatego też przeprowadziłem podstawowe czyszczenie. Czy możesz mi pomóc z tym komponentem? Gdzie to się dzieje?