Zaawansowane wyszukiwanie

Miele CM 6100 - Doświadczenie

Doświadczenie bloga

pirate78

Czwartek, 28. Maj 2015, 19:59 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 25137

Członek od: 17.09.2014

Witam!

Zaczynam mały projekt. Trudność większości forów polega na tym, że większość osób piszących to osoby, które mają problemy z tematem forum. Więc po prostu napiszę w tym wątku moje osobiste doświadczenia, niezależnie od tego, czy są one pozytywne czy negatywne. Mam nadzieję, że będę pisał o tym tylko raz w roku, żeby cię informować. Pisząc pocztę wink.gifmam swoje KVA od września i tylko teraz piszę, aby zapobiec efektowi, że jesteś całkowicie entuzjastycznie nastawiony do nowego obiektu pożądania na początku.

Ale teraz do tematu.

Jak napisałem, kupiłem MWIP we wrześniu 2014 roku. Po długich rozważaniach przestawiłem się z systemu Nespresso na KVA. Spędziłem też sporo czasu zajmując się różnymi MWIP-ami i utknąłem z Miele CM 6100. Ponieważ wkrótce miałem zamiar kupić nowy model (najwyraźniej tylko nieco inny), udało mi się kupić MWIP "bardzo tanio" i wykupić pięcioletnią gwarancję (w międzyczasie nowy model został już wydany).

Miele KVA jest - moim zdaniem - bardzo dobrze zaprojektowana. Ma wiele praktycznych pomysłów i (z kilkoma wyjątkami, do których przyjdę później) jest łatwy do sprzątania. Przede wszystkim, kawa z niej smakuje bardzo dobrze.

Dobrymi pomysłami są np. otwór wlewowy do pojemnika na wodę. Ponadto - co było dla mnie ważne - prawie wszystko można higienicznie umyć w zmywarce.

Ale jest też kilka nie tak wielkich rzeczy.

  • Na przykład, w dolnej części zaparzacza znajduje się trudny do oczyszczenia obszar, w którym znajdują się wilgotne fusy z kawy. Dotyczy to również małego "przedziału" w maszynie, który znajduje się za urządzeniem piwowarskim. Obydwa można czyścić za pomocą patyczka do uszu, przy czym można również wcisnąć szmatkę do komory, ale ja nadal wstępnie czyszczę za pomocą patyczka do uszu. W sumie, potrzebuję zaledwie 15 minut na cotygodniowe sprzątanie.
  • Podczas wyjmowania pojemnika na fusy i wanienki zbierającej wysokość tylnej pokrywy jest niepraktyczna, ponieważ jest ona tak wysoka, że nie mieści się pod wylewką, która jest wciągana aż do samego dołu. Dlatego wylot musi być za każdym razem przesunięty do góry.
  • Pokrywa zbiornika na wodę nie pasuje do solidnie zbudowanego urządzenia. Wygląda to trochę słabo - czy wytrzyma całe życie urządzenia... Rzućmy okiem.
  • Poza tym, wiadomość o odkamienianiu jest irytująca. Ostatnie 50 okładek przed rozpoczęciem odkamieniania jest odliczane za każdym razem i trzeba je potwierdzić przyciskiem "OK". W pewnym momencie wiesz, że niedługo będzie należał się wink.gif
Oto jeszcze kilka kluczowych danych
: Okładki do momentu odtłuszczenia zap
arzacza (tabletki czyszczącej): 200 okładek

do momentu odkamieniania się urządzenia:

do tej pory należne przy 735 okładkachZużycie

na jedną okładkę (często używa się kawy (Lungo) i

zwiększono do tego

standardową ilość mielenia

): 11,32 g na

okładkęPoprzednio: 1060 (po otwarciu

ostatniego opakowania kawy

) Początkowe wyposażenie obejmuje 250 g kawy (Illy), tabletki czyszczące dla 2000 okładek i dwie tabletki do odkamieniania

dla 1470 okładek.
W razie pytań, jestem do waszej dyspozycji.
W
przeciwnym razie umieszczam może raz do roku w wątku, czy były problemy
, czy nie.

Jeśli administrator lub mod ma z tym problem, wątek można zamknąć - przecież przesadziłoby, gdyby każdy regularnie

pisał

o swoich doświadczeniach

...
Nowości
:Próbowałem wielu rodzajów kawy (np. Arabicaffe, Izzo, mała lokalna palarnia (która również sprzedaje się przez I-Net)), ale utknąłem z "mieszanką z supermarketu". Jest to dla mnie co najmniej tak dobre jak lokalna piekarnia, ale tańsze. Ale ponieważ jest to kwestia gustu, nie chcę się w to dalej zagłębiać. Przecież czasami jest duża różnica w smaku pomiędzy różnymi palarniami, więc każdy powinien spróbować różnych odmian.

csas

Piątek, 06. Listopad 2015, 09:52 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 27827

Członek od: 05.11.2015

Cześć
, jak bardzo jesteś zadowolony po pół roku?

pirate78

Sobota, 07. Listopad 2015, 14:45 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 25137

Członek od: 17.09.2014

Mam tę maszynę już ponad rok.

Na razie nie ma żadnych problemów. Jestem zadowolony. Następne odkamienianie było konieczne po okładkach z 1501 roku. Więc nie wiem, jak ustalić, kiedy ma nastąpić odkamienianie... przynajmniej nie w zależności od liczby okładek.

Evque

Czwartek, 12. Maj 2016, 12:35 12

Unregistered

Witam, znowu przynoszę twój wątek, bo też jestem zainteresowany tą maszyną.
Czy jest może aktualna informacja zwrotna od ciebie?

pirate78

Czwartek, 12. Maj 2016, 21:19 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 25137

Członek od: 17.09.2014

Witam!

Następna informacja zwrotna i tak powinna była pojawić się wkrótce. Obecnie jestem na 2224 pucharach. Spożycie kawy 11,01g kawy na filiżankę.

Małe problemy napisałem już w pierwszym wpisie. Inaczej jestem bardzo zadowolony z tej maszyny. Pokrywa zbiornika na wodę również trzyma się nieruchomo W przeciwnym wink.gifrazie nie ma żadnych problemów z uruchomieniem. Po około 2000 okładek posmarowałem zaparzacz silikonem na częściach ruchomych.

W tej chwili polecałbym kupić maszynę.

uli-dschie

Czwartek, 15. Sierpień 2019, 16:33 04

Unregistered

W międzyczasie przebiliśmy się przez granicę 10000 z naszymi 6310! i biegnie i biegnie i biegnie Do tej pory bez reklamacji i / lub naprawy lub części zamiennych. Pozdrowienia
smile.gifsmile.gifsmile.gif

pirate78

Czwartek, 03. Październik 2019, 21:57 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 25137

Członek od: 17.09.2014

Mnie też. Maszyna nadal robi to, co powinna, bez żadnych problemów. Było to przy 6027 okładkach, kiedy otwieraliśmy ostatnią paczkę kawy.
Obecnie łączne koszty (zakup, czyszczenie i odkamienianie tabletek, kawa) wynoszą 0,32 EUR na pokrycie. Koszty bieżące (tj. bez kosztów nabycia) wynoszą 0,17 EUR na zakup. Koszty te zależą jednak w dużej mierze od ceny zakupionej kawy. wink.gifKoszty odkamieniania i czyszczenia tabletek
nie mają większego znaczenia.

W tej chwili mam spożycie 10,24 grama kawy na filiżankę.

W

międzyczasie, przy lungo częściej kupuje się espresso lub cappuccino

.

Na dłuższą metę tylko sprzątanie jest irytujące, ale to jest problem każdego ekspresu do kawy. Tygodniowe sprzątanie trwa około 15 minut (wszystko, co można umyć, trafia do zmywarki). Oczywiście systemy kapsułkowe, takie jak Nespresso, są lepsze (pod względem szkód dla środowiska i kosztów, w pełni automatyczny ekspres jest oczywiście lepszy).

Gast_Inga

Środa, 06. Maj 2020, 20:02 08

Unregistered

Witam, mam pytanie. Możesz od razu zrobić swoje pierwsze cappuccino? To zawsze drugi drink z mlekiem, który okazuje się taki, jaki chcę...

pirate78

Sobota, 01. Sierpień 2020, 20:29 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 10

numer członkowski..: 25137

Członek od: 17.09.2014

Cappuccino już działa dla mnie dobrze przy pierwszej próbie.

Przepraszam za spóźnioną odpowiedź, która prawdopodobnie nie jest już pomocna, ale wydaje się, że abonament nie działa prawidłowo.

Obecnie jestem na 8010 abonamentów. Aktualne zużycie kawy na zakup: 9,9 grama.

Przy około 7,500 zakupach, za pierwszym razem był problem. Jednostka piwowarska nie "złożyła się" prawidłowo. Problem ten nie mógł być również rozwiązany ręcznie. Jednak po następnym użyciu zaparzacz zresetuje się prawidłowo. Ale zrobiło to niezwykły hałas, gdy urządzenie było przesuwane. Jeśli problem pojawia się częściej, to na pewno nie jest to dobre dla mechaników... Od tego czasu maszyna na szczęście znów działa normalnie (od tamtej pory około 500 warzy).