Zaawansowane wyszukiwanie

Saeco Picobaristo czy...?

KVA do 600€ poszukiwane :-)

matze_de

Piątek, 17. Sierpień 2018, 18:21 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 32780

Członek od: 17.08.2018

Hej tam!

Przez lata moja żona i ja niewolniczo obracaliśmy się wokół tematu w pełni automatycznych ekspresów do kawy - i wielokrotnie odrzucaliśmy go z powodu wysokiej ceny zakupu. W miniony weekend mieliśmy w ofercie Saeco Picobaristo, w tym zestaw do pielęgnacji i 2 kg kawy, i uderzyliśmy, również dlatego, że ekspres jest ładny i kompaktowy (w szerokości).

Jest tu już od miesiąca i był intensywnie testowany. Wszystko jest dobre dla moich kubków smakowych! Uważam też, że operacja jest dobrze przemyślana, chociaż osobna karafka mleczna ma tę wadę, że szklankę/kubek itp. trzeba trochę przesunąć w zależności od napoju, tak aby piana mleczna i wylot kawy również trafiły. Daruj sobie, mogę z tym żyć.

To, co mnie denerwuje, to ta mała ilość, która jest podawana. Moim zdaniem, mamy raczej małe szklanki do latte macchiato, a w ustawieniach fabrycznych są one tylko do połowy pełne. Dzięki funkcji memo można przechowywać indywidualne ilości dozowania, ale ręczna interwencja powoduje również utratę proporcji mieszania. Nie sądzę, żeby to było naprawdę świetne i tylko (droższa) wersja Plus ma na wyświetlaczu regulowane wielkości wyjściowe (średnie, duże...).

Teraz zastanawiamy się, czy był to właściwy wybór. Zapytajmy miejscowych specjalistów:

- Saeco posiada oddzielny agregat mleczny, co uważam za zaletę, ponieważ sama maszyna nie ma kontaktu z mlekiem. A może się mylę? Większość innych producentów również używa jednego węża i wspólnego wyjścia. Co teraz jest lepsze? - W przedziale cenowym <600 €, Melitta Caffeo CI jest często polecana - ale nie posiada szlifierki ceramicznej, co moim zdaniem jest o wiele lepsze - jako inna alternatywa, Siemens EQ.6 S300 robi dobre i okrągłe wrażenie - jak myślisz? Dziękuję bardzo za wasz wkład, wciąż jesteśmy na samym początku procesu uczenia sięwink.gif

.

Kaffeevollautomat-Test-Vergleich

Czwartek, 06. Grudzień 2018, 18:39 06

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 27

numer członkowski..: 33092

Członek od: 17.10.2018

- Tak, piana mleczna pochodzi bezpośrednio z pojemnika na mleko. Za pomocą tego pojemnika na mleko można wyciągnąć wylewkę, z której wychodzi piana mleka.
- Zaletą szlifierek ceramicznych jest to, że są one bardziej wytrzymałe (tzn. wytrzymują dłużej) i nie nagrzewają się tak szybko jak szlifierki stalowe. Ciepło niszczy zapach
y ziaren kawy i tego chcesz uniknąć. Wadą szlifierek ceramicznych jest to, że są one droższe. Musisz sam zdecydować, jak chcesz postępować. Pomimo stalowej szlifierki, Melitta Caffeo CI jest wysoce zalecana. - Tak, Siemens EQ 6 jest również bardzo dobrym w pełni automatycznym ekspresem do kawy i jest godny polecenia. Jest cicho, napoje idą dobrze.
Mam nadzieję, że mogę ci pomóc.
smile.gif



--------------------
Wer unaufgeklärt Kaffeevollautomaten kauft, der macht einen großen Fehler!
Blogger auf www.kaffeevollautomat-test-vergleich.com

Kaffeepoint

Piątek, 21. Grudzień 2018, 19:39 07

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Siemens godny polecenia? Z jakiej gwiazdy pochodzisz? Młyny do mielenia ceramiki nie są droższe od stalowych młynów stożkowych. Spójrzcie na ceny Jura Aroma + w porównaniu do ceramiki Saeco. Stalowe szlifierki tarczowe są najczęściej stosowane w maszynach gazowych, ponieważ metal znacznie lepiej przewodzi ciepło odpadowe niż ceramika.



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

leo98765432

Poniedziałek, 30. Wrzesień 2019, 10:43 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 34640

Członek od: 09.07.2019

Twój blog jest pełen wyjątkowych, dobrych artykułów! Byłem pod wrażeniem tego, jak dobrze wyrażasz swoje myśli.
Jak sprawdzić baterię MacBooka Pro



--------------------
ludo king for pcludo king for pc