Zaawansowane wyszukiwanie

Philips espresso5330 kod błędu 02

Co zrobić w przypadku pojawienia się kodu błędu 02?

Gast_Sabine

Piątek, 22. Styczeń 2021, 10:08 10

Unregistered

Nie mogę znaleźć kodu błędu 02 w instrukcji obsługi. Co to znaczy?

MrLed

Piątek, 22. Styczeń 2021, 17:39 05

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 209

numer członkowski..: 31782

Członek od: 14.01.2018

Błąd 2 wskazuje na problem ze szlifierką.

Tomer D

Piątek, 09. Kwiecień 2021, 17:10 05

Unregistered

Cześć, jakieś aktualizacje na temat rozdzielczości dla tego błędu?
dzięki
.

GN

Poniedziałek, 27. Wrzesień 2021, 08:05 08

Unregistered

Udało mi się rozwiązać ten problem poprzez wyczyszczenie szlifierki.

monsieur.ellison

Sobota, 04. Grudzień 2021, 14:06 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 47515

Członek od: 04.12.2021

Mam młynek PHILIPS 4000 SERIES MACHINE i dwa razy w zeszłym tygodniu dostałem kod błędu 02. Po kilku poszukiwaniach w sieci znalazłem ten post. W mojej instrukcji obsługi i w dziale obsługi klienta firmy Philips jest napisane, że wymaga ona naprawy fabrycznej.

To nie jest do końca prawda...

02 błąd jest rzeczywiście dla szlifierki. Rozebrałem moją maszynę na części, a następnie zdemontowałem zespół młynka. To było pełne nadmiaru zmielonej kawy . Dałem mu dobre czyszczenie na sucho, ponieważ woda może być szkodliwa dla młynka i ponownie zmontowałem wszystko i teraz działa dobrze.

Zrobiłem szybkie obliczenia i jestem w okolicach 20 000 kaw zrobionych z mojego urządzenia. Zauważyłem również, że dwie ceramiczne tarcze młynka nie były tak ostre, jak mogły być, gdy były nowe. Udało mi się znaleźć te części online za około 20 dolarów każda, wymienić oba w tym samym czasie.

W tej chwili wszystko jest w porządku, a kółka młynka będę zmieniał w późniejszym terminie.

Mam nadzieję, że ten post jest pomocny.

monsieur.ellison

Czwartek, 09. Grudzień 2021, 13:47 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 47515

Członek od: 04.12.2021

Więc to się powtórzyło dzisiaj, kod błędu 02. Rozebrałem go ponownie, całkowicie wyczyściłem zespół młynka i dokładnie wysuszyłem. Wymieniłem 2 ceramiczne pierścienie szlifierskie. Zauważyłem również duży opór przy obracaniu się zespołu dolnego młynka, więc rozebrałem go i wymontowałem łożyska. Większe płaskie łożysko poruszało się z bardzo małym oporem, ale mniejsze na spodzie miało większy opór niż myślałem, że powinno. Jest ono bardzo zbliżone, jeśli nie takie samo, do łożyska w kole deskorolki. Naoliwiłem je olejem mineralnym do mojej maszynki do golenia. Jest to zespół uszczelniony, ale trochę oleju przesączyło się do środka i uzyskał mniejszy opór obrotowy.

Numery części do łożysk szlifierki to HGB 6900RS dla mniejszego dolnego,

i HGB 342 35252 dla większego łożyska płaskiego. Będę zamawiał oba, jeśli uda mi się je znaleźć.

Tamas.S

Piątek, 04. Sierpień 2023, 07:24 07

Unregistered

Miałem ten sam kod błędu. Wymontowałem szlifierkę. Sprawdziłem szczotki w silniku szlifierki. Musiałem przeszlifować szczotki, aby uzyskać płaską powierzchnię. Ponownie zainstalowany i działa jak urok.
Maszyna Philips EP5361.

Gast_Tom

Piątek, 17. Listopad 2023, 09:16 09

Unregistered

QUOTE (GN @ poniedziałek, 27 września 2021, 08:05)
Udało mi się rozwiązać ten problem poprzez wyczyszczenie szlifierki.

W moim młynku było za dużo ziaren. Wyczyszczony i gotowe. Biegi