Zaawansowane wyszukiwanie

EQ7 Plus

Nie ma kawy w punkcie sprzedaży

Gast_Reinhard

Wtorek, 22. Wrzesień 2020, 21:51 09

Unregistered

Witam wszystkich. Mam problem! przycisk start dla wciśniętej kawy, rozpoczyna się mielenie, syczy woda wlotowa, jakiś ruch zaparzacza, wydaje się budować ciśnienie, ale kawa nie wychodzi z wyjścia. Ale nie zawsze tak jest, czy ktoś może coś o tym powiedzieć, czy też ktoś już popełnił błąd? Jednostka piwowarska jest nowa, z mojego punktu widzenia elektronika jest uszkodzona.wub.gif
Witaj Reinhard
smile.gifwub.gif

Gast_Thommy

Sobota, 13. Marzec 2021, 12:17 12

Unregistered

Mam ten sam problem, wydaje się, że traci ciśnienie po procesie zaparzania. Słyszę spadek ciśnienia i widzę parę wydobywającą się z urządzenia w okolicy pokrywy wkładki czyszczącej.

aren

Środa, 21. Lipiec 2021, 10:23 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 44412

Członek od: 21.07.2021

Witam!
Mam ten sam problem. Otwieram przegródkę na kawę mieloną, nic nie wrzucam i naciskam przycisk start. Z wylotu kawy nie wypływa woda.
Próbowałem wymieniać uszczelki na jednostce zaparzającej. Nie rozwiązało to problemu.
Otworzyłem zawór ceramiczny i wyczyściłem go. Nie rozwiązało to problemu.
Najdziwniejsze jest to, że jeśli przeprowadzę proces czyszczenia, z dysz kawy wyleje się trochę wody.
Rozebrałem jednostkę zaparzającą i wewnątrz górnej części korpusu jest zawór ze sprężyną, przez który ma przepływać zaparzona kawa. Usunąłem sprężynę i teraz z wylotu kawy wypływa woda. Nie zawracałem sobie głowy próbami parzenia kawy, ponieważ podejrzewam, że nie ma ciśnienia, ponieważ brakuje zaworu.
Zamówiłem więc nową pompę, która jest już w drodze. Jeśli pompa nie jest winna, to podejrzewam, że trzeba będzie wymienić jednostkę zaparzającą.
Wrócę do tego wątku, gdy pompa zostanie wymieniona i przetestowana.