Zaawansowane wyszukiwanie

Kawa nie jest już dostępna EQ5 Macchiato Plus

Czasami to działa, czasami nie.

Gast_Simon

Czwartek, 27. Sierpień 2020, 20:11 08

Unregistered

Witajcie drodzy przyjaciele kawy happy.gif,

Mam problem, że mój ekspres do kawy czasami nie przepuszcza już kawy. Może się to zdarzyć od jednej chwili do drugiej, pierwsza kawa nadal działa normalnie (nie ma specjalnych oznak, że jest trudna lub przechodzi), a druga w ogóle nie działa.

Teraz od jakiegoś czasu regularnie czyszczę ekspres do kawy (myślę, że od 6 do 7 lat?). Znalazłem już menu serwisu w waszych wpisach na forum.

Teraz "naprawiłem" powyższy problem poprzez kilkakrotne płukanie urządzenia i czekanie aż kroplówka będzie gotowa. Myślę, że za pierwszym razem poszedłem do menu serwisowego i zrobiłem test pompy 50ml na wszystkich pozycjach CV i to właśnie tam zadziałało. Potem kawa znowu poszła.

Dzisiaj znowu to miałem. Chciałem zrobić nową kawę, ale nie mogłem. Też nie spłukałem (znowu). Bezpośrednio do menu serwisowego (grupa piwowarska w górę) i zobaczył, że w dwóch pozycjach CV przepływ wynosi tylko około 0,5 ml/s, a w pozostałych (przez układ mleka, do zbiornika na wodę) około 5-7 ml/s (standard dla mnie). Zgaduję, że pozycja, w której to nie zadziałało, była przez wylewkę kawy.

Po kolejnym teście 50 ml zadziałało ponownie. Następnie włożyłem go ponownie do zbiornika na wodę i dwukrotnie przepłukałem wszystkie pozycje odkamieniaczem. Po poniższym czyszczeniu wszystko działa teraz znowu "normalnie".

Masz dla mnie wskazówkę, co może być zepsute?
ph34r.gif