Zaawansowane wyszukiwanie

SIemens EQ 6 Problem z czyszczeniem

Automatyczna maszyna rozbiła się podczas czyszczenia. Błąd

Lyudmil Tserovski

Poniedziałek, 12. Wrzesień 2016, 09:45 09

Unregistered

Witajcie drodzy przyjaciele kawy
, mam następujący problem z moim Eq 6: podczas procedury czyszczenia pojawił się komunikat o błędzie Uzupełnij wodę bez dwutlenku węgla lub zmień filtr. Po ponownym uruchomieniu maszyny wielokrotnie pojawiał się ten sam błąd. Zauważyłem, że pompa jest uszkodzona, wymieniłem ją. Poza tym zmieniłem przepływomierz i wyczyściłem ceramiczny zawór. Niemniej jednak wiadomość ta ciągle się pojawia i wizualnie nie widzę, by woda była pobierana
.

Teraz jestem zdesperowany jak postępować, więc jestem bardzo wdzięczny za wasze sugestie

! Pozdrawiam

,

Lyudmil.

kaffeechris

Środa, 14. Wrzesień 2016, 18:00 06

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witam, wyjmij filtr, jeśli w nim jest, a następnie ręczny i filtr z programu "Dezaktywuj"
Ustaw twardość wody na twardość wody, dostępną
w wodociągach.

Następnie należy czerpać wodę w obiegu gorącej wody

.
Uruchomiłbym też program do odkamieniania
.

Ale proszę tylko z odkamieniaczem na bazie kwasu amidosulfonowego

.

Durgol, Crest...

...są

dostępne w World Wide Web i w

sklepach.
MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Lyudmil Tserovski

Czwartek, 15. Wrzesień 2016, 09:25 09

Unregistered

Witaj Chris
, przede wszystkim
dziękuję za odpowiedź!

filtr

nigdy nie był wbudowany.

Problem polega na tym, że przy każdym uruchomieniu maszyny, automatycznie przechodzi ona w tryb czyszczenia przed pierwszym zatrzymaniem, słychać obrót zaworu, pompa uruchamia się raz lub dwa razy, potem przez chwilę nic się nie dzieje, a potem mówi: "Napełnij niegazowaną wodą lub

zmień

filtr

..." I

widzę, że przez rury nie jest pobierana woda, chociaż, jak napisano, nie ma już zatorów. Twierdzę, że maszyna powinna być jakoś zresetowana, jak kupno nowej. (Próbowałem zresetować ustawienia fabryczne, ale

to

też

nie pomogło.
) Byłbym szczęśliwy, gdybyś ty lub ktoś inny
miał
dalsze pomysł

y
! MfG, Lyudmil

HWS

Czwartek, 15. Wrzesień 2016, 18:40 06

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1017

numer członkowski..: 24376

Członek od: 23.05.2014

Dobry wieczór,

Nie wiem, co EQ 6 ma do zaoferowania, aby się dostosować. Ale w przypadku EQ 5 następuje następujący reset. Nie wiem, czy to działa z EQ 6.

Przy włączonym automacie należy ustawić przełącznik wyboru filiżanek na <małe espresso>. Pociągnij szufladę z proszkiem. Wyłączyć maszynę za pomocą wyłącznika głównego. Naciśnij jednocześnie przycisk <Off- i start>. Włączyć ponownie główny włącznik drugą ręką. Jak tylko na wyświetlaczu pojawi się napis "Close drawer", zwolnij przycisk Off i Start. Następnie urządzenie jest resetowane. Daj spróbować.

Jeśli klawiatura jest podobna do EQ 7, reset odbywa się w ten sposób:

Wyłączyć urządzenie. Otwarta szuflada na proszek. Naciśnij jednocześnie przycisk C unt ze strzałką w dół i włącz urządzenie. Nie zwalniaj przycisków, dopóki nie zaświeci się tylko lewa dioda LED przycisku. Został przeprowadzony reset i urządzenie powinno działać ponownie.


Pozdrowienia HWS

kaffeechris

Czwartek, 15. Wrzesień 2016, 20:51 08

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Niestety nie napisałeś do mnie, jeśli filtr jest ustawiony na "nie" w programie doboru.
Więc myślę, że powinieneś zrobić wymianę filtra, a następnie wypłukać filtr. Dlatego na wyświetlaczu widnieje napis "napełnij niegazowaną wodę".

MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Lyudmil Tserovski

Piątek, 16. Wrzesień 2016, 08:40 08

Unregistered

Witajcie wszyscy
, Chris, HWS, dziękuję bardzo za wasze uwagi. Nie było w nim filtra. Zeszłej nocy dałem mu jeszcze jedną szansę. Przykręciłem maszynę, uruchomiłem ją, ale zostawiłem zbiornik na wodę. Kiedy kazano mi włożyć z powrotem zbiornik z wodą, znalazłem się w menu, a twardość wody została po prostu zmieniona z 4 na 1 (używamy tylko wody dejonizowanej). Następnie wybrałem czyszczenie, włożyłem zbiornik na wodę i maszyna działała. Następnie ponownie
odkamieniłem
go
(odkamieniacz na bazie kwasu amidosulfonowego) i wszystko poszło dobrze. Teraz znów działa całkiem nieźle i również kranikuje kawę. smile.gif

Myślę, że głównym problemem było to, że przepływomierz w pewnym momencie nie działał prawidłowo, więc maszyna dawała więcej mocy pompie i ją spalała. Cóż, zobaczymy, kiedy nadejdzie smile.gifnastępna procedura. FYI,

zrobiła

około 3000 kubków w ciągu roku

.

Dziękuję wszystkim bardzo, a teraz moderatorzy mogą zamknąć temat, jeśli

chcesz.

Z

wyrazami szacunku

, Lyudmil

.

kaffeechris

Piątek, 16. Wrzesień 2016, 20:37 08

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Dzięki za informację zwrotną.

MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Gast_Irene

Poniedziałek, 07. Styczeń 2019, 17:17 05

Unregistered

Witam! Mam dokładnie taki sam problem z podłączeniem EQ.9 s900, gdy
wymiana filtra nie zakończyła procesu. Teraz otrzymuję komunikat o błędzie Wypełnij wodą bez dwutlenku węgla lub usuń filtr. Nawet jeśli zdejmę filtr, nic się nie stanie i woda wyjdzie gdzieś z tyłu, a w końcu wyjdzie pod maszyną. Niestety nie mogę uzyskać więcej informacji w menu, komunikat o błędzie pozostaje
.

Może ktoś może mi pomóc

,

dzięki

.

Udutce

Niedziela, 14. Lipiec 2019, 11:39 11

Unregistered

Witam, mam też problem z wyświetlaczem "Uzupełnij niegazowaną wodę lub wyjmij filtr". Czy ktoś już znalazł na to rozwiązanie?

Gast_Jutta

Wtorek, 13. Sierpień 2019, 09:59 09

Unregistered

Mam ten sam problem z naszą nową maszyną...
Rano zaparza kawę... potem przychodzi ta
wiadomość...

Z mnóstwem zabawy... zdejmij ją z prądu, wszystko z powrotem i z powrotem, a potem ona

...

Myślę, że gdzieś w systemie jest powietrze.........prawda?

Gast_Julian

Niedziela, 15. Wrzesień 2019, 20:26 08

Unregistered

@ Irene : Czy rozwiązałeś problem? Mam dokładnie ten sam komunikat o błędzie. Będę wdzięczny za
odpowiedź
.

Schilli74   

Poniedziałek, 30. Marzec 2020, 18:43 06

Unregistered

QUOTE (Lyudmil Tserovski @ Friday, 16 September 2016, 08:40 a.m.)
Witajcie wszyscy
, Chris, HWS, dziękuję bardzo za wasze uwagi. Nie było w nim filtru. Zeszłej nocy dałem mu jeszcze jedną szansę. Przykręciłem maszynę, uruchomiłem ją, ale zostawiłem zbiornik na wodę. Kiedy kazano mi włożyć z powrotem zbiornik z wodą, znalazłem się w menu, a twardość wody została po prostu zmieniona z 4 na 1 (używamy tylko wody dejonizowanej). Następnie wybrałem czyszczenie, włożyłem zbiornik na wodę i maszyna działała. Następnie ponownie odkamieniłem go (odkamieniacz na bazie kwasu amidosulfonowego) i wszystko poszło dobrze. Teraz znów działa całkiem nieźle i również smile.gifkranikuje kawę.
Myślę, że głównym problemem było to, że przepływomierz w pewnym momencie nie działał prawidłowo, więc maszyna dawała więcej mocy pompie i ją spalała. Cóż, zobaczymy, kiedy nadejdzie smile.gifnastępna procedura. FYI, zrobiła około 3000 kubków w ciągu roku.
Dziękuję wszystkim bardzo, a teraz moderatorzy mogą zamknąć temat, jeśli chcesz.
Z wyrazami szacunku,
Lyudmil
.




Dziękuję za wskazówkę,
wyjęłam zbiornik na wodę w stanie wyłączonym, jak opisano. Następnie maszyna włącza się bez zbiornika
na wodę. Maszyna poprosiła o zbiornik na wodę. Po włożeniu poszedł prosto do procesu płukania, ponieważ błąd wystąpił w moim programie do odkamieniania. Od razu zrobiłem całkowite odkamienianie (Calc'nClean), włożyłem filtr do wody i teraz znowu działa (o cudo).
wink.gif biggrin.gif

YLNDVRC

Czwartek, 23. Kwiecień 2020, 12:20 12

Unregistered

QUOTE (Schilli74 @ Monday, 30 March 2020, 18:43 hrs)
QUOTE (Lyudmil Tserovski @ Friday, 16 September 2016, 08:40 a.m.)
Witajcie wszyscy
, Chris, HWS, dziękuję bardzo za wasze uwagi. Nie było w nim filtru. Zeszłej nocy dałem mu jeszcze jedną szansę. Przykręciłem maszynę, uruchomiłem ją, ale zostawiłem zbiornik na wodę. Kiedy kazano mi włożyć z powrotem zbiornik z wodą, znalazłem się w menu, a twardość wody została po prostu zmieniona z 4 na 1 (używamy tylko wody dejonizowanej). Następnie wybrałem czyszczenie, włożyłem zbiornik na wodę i maszyna działała. Następnie ponownie odkamieniłem go (odkamieniacz na bazie kwasu amidosulfonowego) i wszystko poszło dobrze. Teraz znów działa całkiem nieźle i również smile.gifkranikuje kawę.
Myślę, że głównym problemem było to, że przepływomierz w pewnym momencie nie działał prawidłowo, więc maszyna dawała więcej mocy pompie i ją spalała. Cóż, zobaczymy, kiedy nadejdzie smile.gifnastępna procedura. FYI, zrobiła około 3000 kubków w ciągu roku.
Dziękuję wszystkim bardzo, a teraz moderatorzy mogą zamknąć temat, jeśli chcesz.
Z wyrazami szacunku,
Lyudmil
.




Dziękuję za wskazówkę,
wyjęłam zbiornik na wodę w stanie wyłączonym, jak opisano. Następnie maszyna włącza się bez zbiornika na wodę. Maszyna poprosiła o zbiornik na wodę. Po włożeniu poszedł prosto do procesu płukania, ponieważ błąd wystąpił w moim programie do odkamieniania. Od razu zrobiłem całkowite odkamienianie (Calc'nClean), włożyłem filtr do wody i teraz znowu działa (o cudo).

wink.gif biggrin.gif

Ten sam błąd. Zadzwoniłam nawet do działu obsługi i umówiłam się na odbiór. Właśnie włożyłem tabletkę do odkamieniania do zbiornika na wodę. I znowu się woooooo smile.gif)biggrin.gif

Guest

Czwartek, 25. Czerwiec 2020, 08:04 08

Unregistered

Witam wszystkich. Oszczędziłem sobie kłopotu z otwarciem go. Ze mną coś jeszcze było odpowiedzialne za wiadomość! ->

Wąż jednostki piwowarskiej był skręcony sam w sobie i tak mało przepuszczalny, chociaż opaski zaciskowe węża rzeczywiście wyglądają bardzo ciasno.

Miał funkcję przypadkowo ręcznie na zewnątrz jednostki raz skręcone i okazało się, że był skręcony sam w wydłużonej pozycji. Następnie po prostu zawrócił na samym zacisku, aż wygląda "straight" ponownie, a następnie naprawić zacisk gorącym klejem...

Wszystko jest dobrze ponownie - był tak powiedzieć jak słomka... Możesz ssać lub dmuchać przez długi czas :-)

Gast_Katrin

Poniedziałek, 13. Lipiec 2020, 18:47 06

Unregistered

QUOTE (Udutce @ Sunday, 14. Lipiec 2019, 11:39 rano)
Witam, mam też problem z wyświetlaczem "Uzupełnij niegazowaną wodę lub usuń filtr". Czy ktoś już znalazł na to rozwiązanie?

Witajcie razem. Mam też błąd "Użyj niegazowanej wody na moim eq6" po niezliczonych próbach raz usunąłem zbiornik z wodą i przesunąłem pływak pod gumę wykałaczką. Kiedy znowu wyjąłem wykałaczkę, wisiała na niej futrzana mysz! nie wiem, co się dzieje, jeśli zawsze jest na niej zbiornik z wodą... ale sądzę, że problem jest rozwiązany (dla mnie). Może tobie też to pomoże.