Zaawansowane wyszukiwanie

Saeco Talea Touch - dżem ciśnieniowy i brak kawy

Matze265

Wtorek, 09. Luty 2016, 22:58 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 28319

Członek od: 09.02.2016

Witajcie drodzy mieszkańcy,

Często korzystałem z tego forum jako pomoc przy majstrowaniu przy w pełni automatycznych ekspresach do kawy. W tym miejscu chciałbym panu bardzo podziękować za dotychczasową pomoc.

W chwili obecnej Saeco Talea Touch sprawia mi trudności, dla których niestety nie mogę znaleźć żadnych informacji (wystarczających dla mnie) w sieci.

Podczas płukania, a także podczas nalewania kawy do filiżanki nie dostaje się ani kropla wody/kawy. Pompy (stają się coraz ciszejsze), ciśnienie wzrasta i wypływa, gdy tylko grupa piwowarska powróci do pozycji wyjściowej. Woda kończy się na tacce ociekowej.
W trybie testowym pozwoliłem, aby pompa pracowała, gdy grupa piwowarska była w trybie jałowym, tzn. w taki sposób, aby można było ją usunąć. Działa. Pompa pracuje normalnie, przepływomierz mierzy 14 jednostek, lądy wodne (logicznie,
ze względu na położenie grupy piwowarskiej) w kroplówce.

Jeśli prowadzę grupę piwowarską w pozycji roboczej / piwowarskiej, nie kapie i pompa znów staje się cicha. Problem pojawia się więc tylko wtedy, gdy grupa piwowarska znajduje się w pozycji roboczej / piwowarskiej. Próbowałem już drugiej grupy piwowarskiej. Niestety bez

powodzenia. Dlatego wykluczam zawór kremacyjny.
Wyrzucona zmielona kawa jest wilgotna. Moim zdaniem, gdzieś pomiędzy grupą zaparzającą a wylotem kawy musi być blokada lub (ewentualnie?) uszkodzony zawór.
Wydaje mi się jednak mało prawdopodobne, aby
wina
leżała
przed lub w ramach grupy piwowarskiej
.
Znalazłem kilka sugestii na różnych forach, ale nic naprawdę użytecznego. Większość z nich to sugestie, począwszy od uszkodzonej dyszy wylotowej (która moim zdaniem nie wchodzi w grę ze względu na wilgotne fusy z kawy; ponadto Talea nie ma tego elementu ślizgowego na dyszy wylotowej), a skończywszy na przekładni grupy zaparzaczy lub nawet uszkodzonej pompie. Te dwie ostatnie sugestie również wydają się nie mieć do mnie zastosowania. Nic nie kliknie, gdy grupa piwowarska się porusza, ale wszystko przebiega całkiem normalnie, prawie jak zwykle. Nie ma skoków kół zębatych w skrzyni biegów. Pompa też działa. Nawet
gorąca woda i para pracują.
Nie boję się rozmontowywać maszyny, chcę tylko zapobiec przypadkowej procedurze. Czy ktoś miał jakieś doświadczenie z tym błędem w Talea i
może dać mi wskazówkę? Dziękuję bardzo!
LoveMatze265

HWS

Środa, 10. Luty 2016, 09:27 09

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1017

numer członkowski..: 24376

Członek od: 23.05.2014

Dzień dobry,

jeśli w zaworze wylotowym nie ma suwaka, urządzenie posiada elektryczny zawór do regulacji gorącej wody i kawy. Tam sprawdziłbym, czy nie ma blokady tego zaworu.

Pozdrowienia HWS

mkaleu

Poniedziałek, 07. Wrzesień 2020, 11:58 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 24138

Członek od: 20.04.2014

QUOTE (HWS @ Wednesday, 10 February 2016, 08:27 a.m.)
Dzień dobry,

jeśli w zaworze wylotowym nie ma suwaka, urządzenie posiada elektryczny zawór do regulacji gorącej wody i kawy. Tam sprawdziłbym, czy nie ma blokady tego zaworu.

Pozdrowienia HWS

Szkoda, że wkłady nigdy nie są skończone. W modelu Minuto HD8916 nie ma elementu przesuwnego, za pomocą którego grupa piwowarska mogłaby otworzyć zawór w dyszy wylotowej. Dlaczego, w przeciwieństwie do fizyki, może pokonać ciśnienie sprężyny, kiedy ciśnienie wzrasta, pozostaje dla mnie tajemnicą. Zawór do ciepłej wody znajduje się po prostu na końcu rury i może być tylko otwierany lub zamykany, więc nie ma z nim nic wspólnego.

Gast_Alex

Sobota, 02. Grudzień 2023, 22:25 10

Unregistered

Miałem ten sam problem i po bezskutecznej wymianie zaworu SBS, pierścieni....oi naprawiłem go kawałkiem miedzianego drutu...
Po cyklach czyszczenia resztki kawy zablokowały obwód kawy.
Włożyłem przewód od tyłu (komora jednostki zaparzającej) i po 5 cm poczułem, że coś tam utknęło....
Jest tam biała rurka.
Usuń ją okrężnym ruchem... i teraz działa idealnie.
(przepraszam za mój angielski)