Zaawansowane wyszukiwanie

Melitta Caffeo CI: Start systemu komunikatów

Urządzenie nie może być dłużej używane

Gast_Daniel

Środa, 25. Styczeń 2012, 19:00 07

Unregistered

Witam,

kupiliśmy Melitta Caffeo CI około 4 tygodni temu i początkowo byliśmy bardzo zadowoleni.

Po kilku dniach urządzenie po włączeniu wyświetliło jednak komunikat "System Start" (jak to zwykle bywa przy pierwszym włączeniu), zamiast przygotowywać nam smaczną kawiarenkę. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu, problem wydawał się być rozwiązany.

Teraz błąd pojawił się ponownie i urządzenie w ogóle nie przygotowuje żadnej kawiarni. Po włączeniu maszyny wystąpią następujące zdarzenia:- Wyświetlanie komunikatu powitalnego - Wyświetlanie komunikatu powitalnego - Wyświetlanie komunikatu powitalnego - Wyświetlanie rozpoczęcia pracy systemu przy migającym wyłączniku obrotowym Po
naciśnięciu wyłącznika obrotowego maszyna będzie kontynuowała płukanie wodą do momentu opróżnienia zbiornika. Wszystkie
inne przyciski nie działają, a ja nie mam dostępu do menu.
Gorąca linia klienta Melitta (0571/861900) poradziła mi włożyć zaparzacz do gorącej wody i wyczyścić maszynę.
Prędzej
powiedziałem
niż zrobiłem i maszyna nagrodziła nas dwoma gorącymi espresso :-
)Następnym razem, gdy włączyłem go, błąd
wrócił.
Ponowne sprzątanie grupy piwowarskiej było bezskuteczne.
Ponownie
skontaktowałem się z
gorącą linią, gdzie zalecono następującą procedurę:- Włączyć ekspres - otworzyć
komorę
kawową po wyświetleniu komunikatu "System Start" - zamknąć komorę kawową - ekspres powinien teraz przepłukać - w razie potrzeby powtórzyć procedurę kilka razy
. Ręczne płukanie przez naciśnięcie przełącznika obrotowego nie pomogło i ponownie jedynie zasysało cały zbiornik pusty. Jeśli jednak otworzę komorę na kawę w proszku przed wyświetleniem komunikatu "System Start", ekspres zareaguje komunikatem "Proszę dodać kawę w proszku". Ale kiedy zamykam komorę, ponownie pojawia się tylko "Stystem
Start".
Po kolejnym telefonie z gorącą linią wyślemy jutro maszynę. Błąd wydaje się być już znany. Dama przez telefon powiedziała mi, że to pewnie przez wadliwą pompę lub
zawór.
Ten artykuł jest napisany, ponieważ nie mogłem znaleźć w Internecie sprawozdania, które dotyczy tego tematu. Wydaje się więc, że błąd ten nie wystąpił u wielu użytkowników
.
Jeżeli ktoś inny ma sugestię, jak traktować lub unikać problemu, to bezwzględnie należy ją tu umieścić dla innych
osób
dotkniętych
tym problemem. Z wyrazami szacunku
Danielu

Steuerb

Środa, 22. Sierpień 2012, 10:39 10

Unregistered

Witam,

nasza maszyna ma 6 miesięcy i mieliśmy opisany powyżej problem.

Zanim zadzwoniliśmy na infolinię klienta, najpierw przeprowadziliśmy wszystkie opisane powyżej procedury - bez powodzenia.

Pani z infolinii klienta zapytała, czy używamy filtra do wody, co jest prawdą. Poniższa procedura do sprawdzenia:

Wyjąć zbiornik na wodę, wyjąć filtr wody, włożyć go ponownie. Otworzyć pojemnik na kawę w proszku, poczekać na drugi sygnał dźwiękowy, zrobić normalną kawę (drugi przycisk od lewej).
Ponieważ to zadziałało, spróbowaliśmy potem normalnej filiżanki
świeżo parzonej kawy. To też zadziałało.
Ergo: to był filtr do wody, przy okazji nie oryginalny, ale tani repro. Teraz spróbujemy tego jeszcze raz z oryginalnym filtrem
lub zostawimy go na zewnątrz.
Podczas płukania pompa zasysa wodę przez system z większym ciśnieniem niż podczas zaparzania. Dlatego proces płukania działa,
ale nie proces warzenia piwa.
Mam nadzieję, że to pomoże
jednemu lub drugiemu. WitamWasz
przyjazny urząd skarbowy R&R

Christiana

Piątek, 21. Grudzień 2012, 14:54 02

Unregistered

Witam, ja też miałem problem. Teraz, po 3 tygodniach pysznej kawy, przywieźliśmy ją z powrotem do Media Markt, dzięki czemu zostanie wysłana. Mamy teraz kolejne urodziny do ustalenia tuż przed Bożym Narodzeniem i 23-go. Użyliśmy również filtra do wody, ale oryginalnego. Teraz stoimy tu bez maszynysad.gif.
Jestem bardzo zły o obsługę w Media Markt.
Minęły
3
tygodnie odkąd go kupiliśmy i nie został wymieniony. Pracownik powiedział, że jesteśmy tydzień nad prawem wymiany. Jest Boże Narodzenie. A co ze starą dobrą obsługą i dobrą wolą?
Cóż, będziemy musieli poczekać i zobaczyć
, kiedy odzyskamy naszą maszynę. Wakacje prawdopodobnie się przeciągną, a kawa Senseo nie jest już prawdziwa.
Dam ci znać jeszcze raz, jeśli będziesz zainteresowany
. Wesołych Świąt dla
wszystkich

Charly4711

Czwartek, 07. Marzec 2013, 11:01 11

Unregistered

Poważnie zastanawiałem się, czy powinienem przekazać swoje doświadczenie z CI. To urządzenie jest na razie naprawdę - ale nie mogę go polecić.
Kupując CI latem 2011 roku, pijemy około 3-5 filiżanek Latte Macciato dziennie i do 3 espresso. Po 2 miesiącach pierwsza awaria "System Start". Po kilku wyłączeniach i włączeniach maszyna pracuje ponownie, ale komunikaty o błędach pojawiają się 1-2 razy w tygodniu
.

Miesiąc później maszyna musi zostać wysłana z powodu tego samego komunikatu o błędzie, ponieważ nie może zostać naprawiona. Po naprawie ten sam komunikat o błędzie pojawia się po raz pierwszy po ok. 4 tygodniach. Potem znowu i znowu 1-2 razy w tygodniu, aż po 10 tygodniach jednostka będzie musiała być wysyłana ponownie. Po 3 miesiącach ponownie pojawia się ten sam komunikat o błędzie. Wynik: Urządzenie zostało wymienione. Z drugą jednostką, o której myśleliśmy, teraz będzie lepiej. Pustaki. 1 raz po 2 miesiącach, 2 razy po 2 miesiącach i teraz trzeci raz po 7 tygodniach. Jestem ciekaw, jakie są teraz wymówki. Każde sprzątanie, każde odkamienianie zawsze wykonywane. Łatwe czyszczenie jest również przeprowadzane po każdym użyciu. Nie tanią fasolę, ale fasolę espresso premium. Podsumowanie: Możliwości Melitty: bardzo dobre. Trwałość: bardzo słaba. Melitta powinna więcej oszczędzać na wynagrodzeniach na pokładzie i inwestować w technologię. To nie jest sposób.

Charly4711

Czwartek, 07. Marzec 2013, 11:08 11

Unregistered

Oczywiście, miałem na myśli drugie urządzenie, które ma być wysłane do Melitty. Dzisiaj po raz trzeci w ciągu 6 miesięcy. Dokładnie taki sam proces jak w przypadku pierwszej maszyny. System błędów zaczyna się na początku 1-2 razy w tygodniu, po czym nic nie działa. Włączyć maszynę, po rozgrzaniu maszyna zepsuje się w środku biegu mlecznego z błędem startu systemu. Wyłączyć maszynę, wyczyścić wszystko, włączyć, uruchomić miganie systemu, nacisnąć przycisk i przepływa przez niego woda. Na koniec, System Start ponownie i to wszystko. 2 Wysłać maszynę 6 razy z powodu tego samego błędu

harald resalg

Środa, 08. Maj 2013, 22:44 10

Unregistered

Miałem dokładnie taki sam problem jak opisany w pierwszym posterunku. Ten "start systemu" trwał wiecznie. aż do momentu, gdy zbiornik na wodę był pusty.
Rozebrałem maszynę i odkryłem nieco ciężki przepływomierz. Po
demontażu

i oczyszczeniu przepływomierza. Teraz znowu działa dobrze

.



Gast_Gast

Piątek, 16. Sierpień 2013, 15:07 03

Unregistered

Witam, ktoś pisze, Melitta rozmontowana, i przepływomierz oczyszczony, byłoby wspaniale, gdyby ktoś mógł opisać, jak otworzyć i rozmontować urządzenie w najbardziej sensowny sposób, najlepiej za pomocą zdjęć, a nawet opisać, Ponieważ Melitta nie lubi rozmawiać o takich rzeczach może przyjść do braci tylko wtedy, gdy pomagasz sobie i organizuje z poradami, sztuczkami, doświadczeniami naprawczymi i procedurami demontażu i wymiany maszyn, byłoby wspaniale, kto może przesłać mi opis demontażu może skontaktować się ze mną
na
EmailLogodruck@aol.com

.

ede

Środa, 04. Czerwiec 2014, 12:19 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 24453

Członek od: 04.06.2014

Hollo alleich może to potwierdzić tylko przepływomierzem (przepływomierzem), mam to urządzenie z wyżej opisanym błędem na moim stole. do tej pory nie znałem urządzenia z błędem, ale podejrzewałem przepływomierz jako źródło błędu i zostało to potwierdzone. po prostu wykręć śruby z tyłu urządzenia. wykręć śruby zakrywające 2x pod siatką ze stali nierdzewnej (podgrzewacz kubków). Części boczne mają mały otwór, w którym trzeba wcisnąć sztuczny przedmiot, aby móc zdjąć korek. Przepływomierz znajduje się po stronie, po której znajduje się zbiornik na wodę, podłączone są 2 węże i 3-pinowa wtyczka, jest biały i okrągły. Mam nadzieję, że mogę pomóc niektórym z was z moim krótkim opisem, aby pomóc sobie...
na dobrej kawie
rolleyes.gif

Gast_Lutz

Poniedziałek, 30. Czerwiec 2014, 13:16 01

Unregistered

Dziękuję bardzo za rozwiązanie problemu. Po dwóch tygodniach wakacji przedwczoraj, maszyna miała dokładnie opisane problemy. Oczywiście wcześniej całkowicie go zdemontowaliśmy i wszystko dokładnie wyczyściliśmy. Może jeszcze dwie przydatne wskazówki: łby śrub są niezwykle miękkie, przynajmniej w mojej serii, i natychmiast się nie uda, jeśli bit nie będzie pasował.
Zrób szybkie zdjęcie przepływomierza przed jego demontażem. Zwłaszcza w przypadku podłączenia i położenia
węży, które nie są bez znaczenia. Musiałem zacząć od początku, bo podczas montażu spowodowałem małe załamanie.

I w tym przypadku Flowmeter wykonał swoje zadanie.

rolleyes.gif

FlexiFelix

Środa, 23. Lipiec 2014, 16:12 04

Unregistered

Hej, wszyscy,

po tym jak mój kolega też miał opisany tu problem, wrzuciliśmy naprawę na wideo. Mam nadzieję, że to pomoże podczas wymiany części! PozdrawiamFelxiFelixVideo: http://www.chip.de/video/Melitta-Caffeo-CI...o_71162468.html

goodhubi

Czwartek, 02. Październik 2014, 12:38 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 24907

Członek od: 17.08.2014

Dzień dobry!

moja kawiarenka pokazuje również tylko start systemu...
zmienił FlowMeter
... nadal
nazywany
SystemStartalso
w Melitcie, problem jest tam znany i
kosztuje 149€ za naprawę
,
uważam za
bezczelny, ponieważ jest
to błąd oprogramowania
nie robi różnicy czy podłączę Flowmeter czy nie, chodzi mi
o połączenia
elektryczne
...
Czy ktoś zna porady, talent techniczny i lutownicę...

Guest

Niedziela, 05. Październik 2014, 21:06 09

Unregistered

Dzisiaj miałem również "start systemowy" bieg wytrzymałościowy, mój CI ma
1 3/4 lat, zawsze jak podano z wkładem filtracyjnym
i wymiany, a także odkamieniony

jak

podano.

Następnie po prostu

napełniłem

odkamieniacz większą

dawką

, pozwoliłem mu trochę pobiec, odstawiłem na kilka minut, a

potem resztę

aż do

opróżnienia.

W moim przypadku, problem został

rozwiązany

, potem kolejne odkamienianie przebiegło zgodnie z programem i

to wszystko.

Daniel 512

Środa, 19. Listopad 2014, 14:08 02

Unregistered

QUOTE (Guest @ Sunday, 05 October 2014, 21:06 godz.)
Dzisiaj miałem również "start systemowy" bieg wytrzymałościowy, mój CI ma
1 3/4 lat, zawsze jak określono z wkładem filtracyjnym i wymiany, a także odkamieniony
jak określono.
Następnie po prostu napełniłem odkamieniacz większą dawką, pozwoliłem
mu trochę pobiec, odstawiłem na kilka minut, a potem resztę
aż do opróżnienia.
W moim przypadku, problem został rozwiązany,
potem kolejne odkamienianie przebiegło zgodnie z programem i
to wszystko.








Dziękujębiggrin.gif. Bardzo napalony też mi pomógł.

Gast_Marc

Niedziela, 18. Styczeń 2015, 15:04 03

Unregistered

QUOTE (Guest @ Sunday, 05 October 2014, 21:06 godz.)
Dzisiaj miałem również "start systemowy" bieg wytrzymałościowy, mój CI ma
1 3/4 lat, zawsze jak określono z wkładem filtracyjnym i wymiany, a także odkamieniony
jak określono.
Następnie po prostu napełniłem odkamieniacz większą dawką, pozwoliłem
mu trochę pobiec, odstawiłem na kilka minut, a potem resztę
aż do opróżnienia.
W moim przypadku, problem został rozwiązany,
potem kolejne odkamienianie przebiegło zgodnie z programem i
to wszystko.








biggrin.gif Dzięki za wskazówkę...wyszło wspaniale...podziękowania biggrin.gif

cyris

Niedziela, 15. Luty 2015, 16:11 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 26402

Członek od: 15.02.2015

Witam
, miałem też (wkrótce po wygaśnięciu gwarancji) komunikat o błędzie System Start. Próbowałem wszystkiego, co zostało tu opisane - na próżno. Więc googlowałem firmę naprawczą. Za 15 € ryczałt za podróż, diagnozę błędów i serwis Berolina Reparatur firmy KVA (Berlin). "Technik" stanął przed maszyną, włączył ją i wyłączył kilka razy i powiedział, że to system grzewczy. Pytałem, jak na to wpadł. On: Płyta jest zimna. Ja: to też trwa kilka minut po włączeniu. Więc ciągle go włącza i wyłącza, a potem zauważa, że płyta się nagrzewa, więc jest to "pompa wodna". Ja: Jak pan to teraz zauważył (bez otwierania jednostki, proszę pana)? On: Zazwyczaj tak jest. Więc wyciąga kalkulator i mówi, że pompa kosztuje 79€ + obciążenie pracą skończyłbym na około 190€. Ale najpierw musi
zabrać ze sobą
maszynę
i jeśli są "jeszcze małe rzeczy", to oczywiście by mnie poinformowali. Odrzuciłem z podziękowaniami.

Więc googlowałem i czytałem o źródle błędu "Flowmeter". Następnie to usunięto i oczyszczono. Bez powodzenia. Technik miał prawdopodobnie rację ze swoją "ostrą jak brzytwa" diagnozą pompy wodnej. Ale zamówiłem ten za 35 €, plus nowy

przepływomierz (12,50 €). Obie wymienione przeze mnie, czas trwania: 30 minut. Teraz maszyna znów pracuje płynnie, mrucząc jak pierwszego dnia. Cieszę

się, że nie dałem urządzenia technikowi

biggrin.gif na oślep.

Łatwo byłoby zapłacić 200 euro. Nie należy bać się samemu sprawdzać maszyny. Wymiana tych dwóch części była bardzo łatwa dzięki kilku instrukcjom/filmom w sieci

.

Mam nadzieję, że to pomoże każdemu z tym

komunikatem o błędzie.

Liczne pozdrowienia

 Seite 123