Zaawansowane wyszukiwanie

DŹWIGNIA ZAPARZACZA STAWIA OPÓR

Gast_michael

Poniedziałek, 07. Luty 2022, 10:49 10

Unregistered

Witam,

Po wyczyszczeniu mojego Melitta Solo&Milk chciałem włożyć z powrotem zaparzacz.

Jakoś czuję opór, gdy chcę ponownie zablokować dźwignię (przy naciskaniu w dół). Co prawda blokuje się, gdy ją wciskam, ale opór jest nienormalny. Pojawiają się też migające lampki sygnalizujące nieprawidłowe włożenie urządzenia.

Kiedy trzymam kombinację dwóch przycisków, aby ustawić koło pod właściwym kątem (najpierw przed włożeniem urządzenia), ta część wydaje się działać dobrze. Kropka i strzałka na godzinie 3 jest we właściwym miejscu i porusza się idealnie, ale urządzenie jest trzymane przez coś innego.

Ma to związek z przeciwległą stroną dźwigni, małą metalową/srebrną rzeczą (która musi mieć kontakt z malutkim przyciskiem w środku), która obraca się, gdy przesuwasz dźwignię. Próbowałem wszystkiego. Jestem zdesperowany... Ktoś może pomóc, proszę?

Schlawi

Poniedziałek, 07. Luty 2022, 11:10 11

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Nałóż odrobinę smaru silikonowego lub oleju spożywczego na trzpień napędowy, aby grupa zaparzająca lepiej się wsuwała. Może to pomoże.

Gast_Michael

Poniedziałek, 07. Luty 2022, 15:20 03

Unregistered

Nie wydaje się, żeby to działało.

Wydaje mi się, że wsuwa się idealnie: środek, również lewa górna część (tam gdzie jest mały przycisk).
Wydaje mi się, że ma to związek z małą metalową rzeczą, która obraca się, kiedy wkładasz dźwignię w dół.



picturehttps://ibb.co/dpBMsJD