Zaawansowane wyszukiwanie

Nivona 725

Komunikat o błędzie Napełnij pojemnik z fasolą

Gast_Kaffeetrinker

Poniedziałek, 06. Październik 2014, 19:14 07

Unregistered

Witam,

Mam problem z moim ekspresem do kawy i niedługo będzie ze mną jeden, jeśli tak dalej będzie.
Często dostaję komunikat o błędzie Wypełnij pojemnik z fasolą. Kawa była tylko bardzo grubo zmielona, a wytłoki były bardzo luźne. Więc wymieniłem tę prawdopodobnie zużytą szlifierkę na nową. Stopień rozdrobnienia jest teraz ponownie prawidłowy, a wytłoki są
ponownie mocno dociskane.

Komunikat o błędzie "Fill beans" jest nadal wyświetlany. Czasami maszynę można przechytrzyć przy użyciu łagodnego gatunku skrobi lub podwójnej pokrywy

.

Kiedy patrzę przez szyb proszkowy do grupy piwowarskiej, zbiornik proszku jest prawie całkowicie wypełniony, ilość proszku

powinna być wystarczająca.

Podejrzewam, że ilość proszku nie jest prawidłowo zmierzona. W jaki sposób ilość proszku jest określana przez maszynę? Czy czujnik może

być

tu

uszkodzony?

Jak mogę

naprawić

błąd

?
Pozdrowienie Ralpha

kaffeechris

Poniedziałek, 06. Październik 2014, 23:55 11

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Albo zainstalowany jest czujnik, który zlicza impulsy przez magnesy (tak samo jak przepływomierz) albo prąd pobierany (A) jest mierzony przez płytę mocy (przez sterownik).
SuFu w Google pomaga w demontażu szlifierki
.

MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Guest

Środa, 08. Październik 2014, 20:45 08

Unregistered

Podziękuj Chrisowi za odpowiedź.
Jak mówiłem, szlifierka jest nowa. Jeśli coś jest mierzone na szlifierce, to najwyżej przez prąd, ponieważ podłączone są tylko 2 przewody, przy czym jeden przewód ma jeszcze mały czujnik temperatury. Uchwyt starego M nie mieścił się na nowym M, przymocowałem czujnik taśmą. Czujnik ten chroni m.
in. przed przeciążeniem
tylko szlifierki
.

Czy w urządzeniu piwowarskim są gdzieś przełączniki, np. dla pozycji końcowych, czy też BG jest

napędzany

silnikiem krokowym

?
Pozdrowienie Ralpha

rudi-03

Środa, 08. Październik 2014, 21:01 09

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1357

numer członkowski..: 17460

Członek od: 16.09.2012

Witaj Ralph,

Najlepiej przyjrzeć się Forum Siemensa. Modele serii Surpresso (S40, S60, itd.) oraz serii Bosch Benvenuto są w większości identyczne. Jeśli szlifierka jest nowa, usterka jest prawdopodobnie spowodowana przez mikroprzełączniki.



--------------------
Gruß Rudi

Guest

Piątek, 10. Październik 2014, 14:39 02

Unregistered

Witam,

końcówka z Siemensem czy Boschem była świetna.
Prawdopodobnie są dwa przełączniki do pozycji manekina zaparzającego, jeden z nich odpowiada również za ilość kawy
.

U sprzedawcy części

zamiennych znalazłem

instrukcje napraw

urządzeń

Siemens/Bosch

.

Wśród nich zdjęcie z opisem budowy maszyny. Wyłącznik znajduje się w górnej części ścianki działowej do grupy piwowarskiej i jest

dostępny co

najmniej na krzywce łączeniowej przy demontażu BG

.

Kilka razy obsługiwałem przełącznik ręcznie (przy wyłączonej maszynie) i dodatkowo opryskiwałem go opryskiem kontaktowym.

Jak na

razie maszyna znów działa

doskonale. Dostanę

jeszcze dwa zapasowe przełączniki, co nie

jest

dużą inwestycją za około 3,- €/sztukę

.
Pozdrowienie Ralpha

rudi-03

Sobota, 11. Październik 2014, 14:45 02

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1357

numer członkowski..: 17460

Członek od: 16.09.2012

Witaj, Ralph,

Cieszę się, że znaleźliście błąd, i dziękuję za informację zwrotną.



--------------------
Gruß Rudi

Gast_Kris

Niedziela, 07. Lipiec 2019, 16:12 04

Unregistered

Po tonach grzebania i debugowania w końcu znalazłem prawdziwe rozwiązanie mojego podobnego problemu z ekspresem do kawy Saeco Minuto HD8763: Przyczyną był zły czujnik halowy i słaby magnes na przekładni młyna
:http://i.fixya.net/uploads/images/replace-magnet-hoey1jvz3uhc2z5y4gktfnry-3-0_3.jpg(
l
ewy magnes

usunięty

z
pierwotnego miejsca).

Górna była w porządku, a pod spodem jest

zastępczy magnes

który zrobiłem z kawałka magnesu neodymowego w dysku twardym i przyklejonego

żeby naprawić go na miejscu.

Oryginalny czujnik Halla został nazwany "210k 3491" ("HAL506K" na podstawie kilku innych



podręczniki konserwacji)



Wyznaczony

,

a ten nowy był tani, a nie smd,

ale

o tym samym rozmiarze, typu "TLE4905".

Gast_Felix

Czwartek, 29. Sierpień 2019, 10:51 10

Unregistered

QUOTE (Guest_Kris @ Sunday, 07 July 2019, 16:12 hrs)
Po tonach grzebania i debugowania w końcu znalazłem prawdziwe rozwiązanie mojego podobnego problemu z ekspresem do kawy Saeco Minuto HD8763: Przyczyną był zły czujnik halowy i słaby magnes na kole przekładni młyna
:http://i.fixya.net/uploads/images/replace-magnet-hoey1jvz3uhc2z5y4gktfnry-3-0_3.jpg(
l
ewy magnes
usunięty
z jego</br> pierwotnego miejsca</br
>).

Górna była ok, a pod nią jest</br></br> zastępczy magnes, który zrobiłem z

kawałka magnesu neodymowego do dysków twardych i przykleiłem</br></br>, aby go naprawić.

Oryginalny czujnik Halla został nazwany "210k 3491" ("HAL506K" na podstawie kilku innych podręczników konserwacji</br></br>)<

/br></br> oznaczony</br></br

>, a nowy był tani, nie smd,</br></br>

ale tej samej wielkości, typu "TLE4905".

</br></br>
















Witaj, Kris.
Mam problem z ekspresem do kawy. Pojemnik pusty -
ziarna kawy.

Byłbym szczęśliwy, gdybyśmy mogli porozmawiać przez telefon.

Tylko na sekundę.

O temacie magnesu lub

czujników.

Mfg

Felix017696759417