Zaawansowane wyszukiwanie

Jura C55 Impressa - Odkamienianie, płukanie bez wody

atisgrub

Piątek, 08. Lipiec 2022, 07:53 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 16

numer członkowski..: 11905

Członek od: 30.04.2011

Witam wszystkich!

Mam dziwne zachowanie błędu z C55
:Wycofanie kawy działa! Jednak odkamienianie, czyszczenie - brak wody z wylewki kawy. Spłukiwanie też nie działa. Woda kończy się w kuwecie.
Grupa zaparzająca została już wyremontowana, podobnie jak zawór odwadniający. W pierwszej fazie (odkamieniania) z zaworu parowego wypływa woda. Wtedy kran jest zamknięty = z wylewki kawy nic nie wypływa. Podczas czyszczenia obowiązuje ta sama zasada: wszystko trafia tylko do zbiornika, nic nie wychodzi z wylewki kawy.

Nie rozumiem problemu z powodu przepływu wody, ponieważ działa wydawanie kawy i gorącej wody/pary......
Czy ktoś może mi podpowiedzieć, gdzie leży problem.

Naprawiłem już kilka JURAsów itp. ale jestem na straconej pozycji tutaj.... blink.gif:

PSGestern znów szukał

.

Płukanie bez pojemnika na wytłoki:
Z zaworu spustowego wypływa woda, ponieważ wyłącznik elektromagnetyczny wysunął tłok
.
Nie powinno to mieć miejsca podczas płukania. Elektrozawór działa, ale najwyraźniej nieprawidłowo..... czy tak może być? To byłby błąd w systemie sterowania, prawda? Dlatego podczas procesu odkamieniania i płukania z wylewki kawy nie wypływa woda. Zawór odwadniający jest prawie stale otwarty. WYJĄTKOWO podczas przyjmowania kawy ..... dziwneCo się dzieje

? Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Dzięki.
Andy













































atisgrub

Sobota, 09. Lipiec 2022, 11:38 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 16

numer członkowski..: 11905

Członek od: 30.04.2011

Usterka znaleziona i usunięta!

To była usterka mechaniczna!

Brakowało najniższej śruby na mocowaniu grupy browarniczej. To dało grupie browarniczej dużo luzu. Powodowało to zaklinowanie się popychacza cewki zaworu spustowego przy wysuwaniu. Zawór spustowy był zawsze otwarty jako wynik.......!



Ktoś już wcześniej majstrował i "zapomniał" o śrubie .....!!!!!

Ta śrubka jest BARDZO WAŻNA!!! (dla wszystkich, którzy potrzebują dostępu do grupy browarniczej).



[URL unfurl="true"]https://www.dropbox.com/s/psfku1saq50iy52/IMG_20220709_112735.jpg?dl=0[/URL]


Andy