Zaawansowane wyszukiwanie

Gaggenau CM250130 Kawa w pojemnikach na fusy z kawy

Gaggenau CM 250 wadliwy

Gast_Hardy

Wtorek, 03. Maj 2016, 13:04 01

Unregistered

Witajcie kochani,
mam w pełni automatyczny ekspres do kawy Gaggenau CM 250 130. W trakcie procesu parzenia kawa trafia do pojemnika na fusy z kawy oraz do tacy zbiorczej. Coś musi tam przeciekać. Uruchomiłem program do odkamieniania i program do czyszczenia 3 razy.
Dokładnie oczyściłam
też
zaparzacz, sprawdziłam uszczelki, a następnie włożyłam je z powrotem na miejsce. Problem nadal istnieje. Czy ktoś ma jakieś pomysły? LGHardy blink.gif

Gast_Franz

Czwartek, 05. Maj 2016, 11:05 11

Unregistered

Witam,

5 tygodni temu wróciłam ze służby BSH. Objawy były takie same. Powiedziano: "Grupa piwowarska i rozdzielacz są zatkane (sic!), napęd mikrowyłącznika uszkodzony,
wymienione
poniżej
części zostały
wymienione.
Przeprowadziliśmy z powodzeniem test funkcjonalny i końcowy" 269 € ryczałt naprawczy. Prawdopodobnie wymieniono 3 mikroprzełączniki, 1 przelew i całą jednostkę piwowarską. Proces organizacyjny przez agencję spedycyjną był doskonały. Ale: Potem bardzo zmienne ilości wyjściowe, tacki ociekowe stale pełne, pojemnik na wodę pusty. Od dziś kawa kapie tylko z wylewki, a filiżanki są pełne tylko w połowie do jednej trzeciej, to przy ustawieniu kawy XXL. Ergo: Lepiej jest samemu wykręcić maszynę (2 śruby na szynie wysuwnej i wtyczce sieciowej) i
zabrać ją
do lokalnego warsztatu naprawczego
.
Pozdrowienia

Gast_Timo

Wtorek, 16. Kwiecień 2019, 17:24 05

Unregistered

QUOTE (Guest_Hardy @ Wtorek, 03 maja 2016, 13:04 godz.)
Witajcie, kochani!
Mam ekspres do kawy Gaggenau CM 250 130. W trakcie procesu parzenia kawa trafia do pojemnika na fusy z kawy oraz do tacy zbiorczej. Coś musi tam przeciekać. Uruchomiłem program do odkamieniania i program do czyszczenia 3 razy. Dokładnie oczyściłam też zaparzacz, sprawdziłam uszczelki, a następnie włożyłam je z powrotem na miejsce. Problem nadal istnieje. Czy ktoś ma jakieś pomysły?
LGHardy blink.gif


To ten sam problem ze mną!

Podobno mogłem to rozwiązać, usuwając część z przodu, w której skończyła się kawa, aby oczyścić tę część wewnątrz. Aby to zrobić, powinienem wcisnąć od dołu śrubokrętem i wtedy część będzie łatwa do usunięcia. Ale niestety to nie działa. Kto ma napiwki?

Alessandro ( pandorafree@libero.

Niedziela, 26. Grudzień 2021, 18:11 06

Unregistered

Dobry wieczór, mam ten sam problem i zastanawiam się: czy istnieje sposób, aby uzyskać dostęp do wnętrza maszyny, bez konieczności udawania się do serwisu?

Z wyrazami szacunku i podziękowaniami

Alessandro

Laroche

Piątek, 17. Czerwiec 2022, 06:53 06

Unregistered

Mam ten sam problem, nie mogę ustalić, skąd się bierze, próbowałem dostać się do środka, ale po rozebraniu kilku części utknąłem, i myślę, że jeśli woda płynie z tyłu, to jest to problem ...z tyłu. Prawdopodobnie problem z połączeniem dysz między zespołem zaparzającym, który łatwo się rozłącza, a resztą urządzenia.
Czy ktoś znalazł rozwiązanie?
Dzięki