Zaawansowane wyszukiwanie

Ekspres Saeco wydaje tylko połowę kawy

Połowa wody trafia do tacki ociekowej

blondiegeek

Środa, 18. Styczeń 2023, 18:42 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 62354

Członek od: 18.01.2023

Mam ekspres Xelsis Suprema SM8889/00, który kupiliśmy rok temu.

Od kilku miesięcy, kiedy parzę kawę, otrzymuję tylko ułamek żądanej ilości. Na przykład, zrobiłem kawę 220ml, ale dostałem tylko 125ml w filiżance, i odmierzyłem pozostałe 95ml wody w tacce ociekowej!

Jednakże, jeśli robię filiżankę gorącej wody, dostaję pełną ilość.

Należy również zauważyć, że płyn w tacce ociekowej to woda, a nie kawa.

Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne, uruchomić odkamienianie dwa razy, uruchomić usuwanie oleju kawowego dwa razy oraz wyczyścić i nasmarować grupę zaparzającą. Nic nie rozwiązało problemu.

Jedyną inną opcją jest wysłanie go do serwisu, ale jeśli istnieje łatwy sposób na samodzielne naprawienie go w domu, to wolałbym to. Jakieś pomysły?

Schlawi

Środa, 18. Styczeń 2023, 22:15 10

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Uszkodzone uszczelnienie grupy piwowarskiej lub zawór wspomagający.
Woda może też spływać do tacy ociekowej przez zawór nadciśnieniowy za pompą.
Filtr grupowy Brew zamknięty?
Czy pompa staje się cichsza podczas wyciągania kawy?

blondiegeek

Piątek, 20. Styczeń 2023, 12:52 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 62354

Członek od: 18.01.2023

Dzięki! Pompa wydaje się brzmieć ok, więc myślę, że jeśli jest tak jak mówisz, uszczelka grupy Brew lub zawór wspomagający uszkodzony, będzie musiał iść do naprawy.

To będzie druga naprawa w ciągu roku, odkąd go kupiliśmy, więc jestem skłonny poprosić o nową maszynę. Za tyle, ile kosztują te maszyny, nie chcę naprawianej! mad.gif

Wassertank

Wtorek, 31. Styczeń 2023, 02:07 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 62674

Członek od: 30.01.2023

!!! Każdy majstruje na własną odpowiedzialność !!!

Urządzenie posiada blok zaworowy z 4 zaworami. Jeden lub więcej zaworów może być uszkodzonych. Przede wszystkim zawór spustowy.
1. zawór spustowy: Po procesie parzenia w podgrzewaczu jest jeszcze trochę wody i aby zmniejszyć ciśnienie, zawór otwiera się i uwalnia ciśnienie do komory rozprężnej. Jeśli zawór nie zamyka się już prawidłowo, część wody podczas parzenia trafia bezpośrednio do komory rozprężnej i spływa do tacki z wodą.
2. Zawory są przykręcone do bloku, mają tendencję do luzowania się i wtedy całość nie ma już uszczelnienia i woda również spływa do tacki. Zdjąć blok i dokręcić wszystkie 8 śrub. Jeśli to nie pomoże, zamontuj nowy blok.
3. Uszkodzona rurka teflonowa, czyli tam, gdzie zamontowana jest grupa zaparzająca, jeśli zajrzysz do środka ekspresu, to u góry po lewej stronie znajduje się mała niepozorna rurka, powinna mieć długość ok. 3-4 cm, jeśli jest tylko króciec ok. 1-2 cm, to rurka teflonowa jest ułamana i trochę wody spływa do miski. Jeśli część jest odłamana, to często tkwi jeszcze w gniazdku grupy zaparzającej. Jeśli nadal jest w grupie parzącej, chwyć część bardzo cienką i długą śrubą i wyciągnij ją. Następnie należy wymienić rurkę teflonową, co jest bardzo czasochłonne, ponieważ trzeba podnieść górną część, gdzie znajduje się szlifierka i blok zaworów. Trzeba zdjąć lewą ściankę boczną i tylną, dopiero wtedy odkręca się drzwi.

!!! Każdy majstruje na własne ryzyko !!!!

Załączony obrazek

Gast_Daniel

Sobota, 04. Luty 2023, 16:16 04

Unregistered

QUOTE (Water tank @ wtorek, 31 stycznia 2023, 02:07 h)
!!! Każdy majstruje na własne ryzyko !!!

Jednostka posiada blok zaworowy, zainstalowane są 4 zawory. Jeden lub więcej zaworów może być uszkodzonych. Przede wszystkim zawór spustowy.
1. zawór spustowy: Po procesie parzenia w podgrzewaczu jest jeszcze trochę wody i aby zmniejszyć ciśnienie, zawór otwiera się i uwalnia ciśnienie do komory rozprężnej. Jeśli zawór nie zamyka się już prawidłowo, część wody podczas parzenia trafia bezpośrednio do komory rozprężnej i spływa do tacki z wodą.
2. Zawory są przykręcone do bloku, mają tendencję do luzowania się i wtedy całość nie ma już uszczelki i woda również spływa do tacki. Zdjąć blok i dokręcić wszystkie 8 śrub. Jeśli to nie pomoże, zamontuj nowy blok.
3. Uszkodzona rurka teflonowa, czyli tam, gdzie zamontowana jest grupa zaparzająca, jeśli zajrzysz do środka ekspresu, to u góry po lewej stronie znajduje się mała niepozorna rurka, powinna mieć długość ok. 3-4 cm, jeśli jest tylko króciec ok. 1-2 cm, to rurka teflonowa jest ułamana i trochę wody spływa do miski. Jeśli część jest odłamana, to często tkwi jeszcze w gniazdku grupy zaparzającej. Jeśli nadal jest w grupie parzącej, chwyć część bardzo cienką i długą śrubą i wyciągnij ją. Następnie należy wymienić rurkę teflonową, co jest bardzo czasochłonne, ponieważ trzeba podnieść górną część, gdzie znajduje się szlifierka i blok zaworów. Trzeba zdjąć lewą ściankę boczną i tylną, drzwi są tylko odczepiane.

!!! Każdy majsterkuje na własne ryzyko !!!

Witam,

dzięki za szczegółową odpowiedź. Mam ten sam problem.

Czy mógłbyś zamieścić więcej zdjęć z 1 i 2, bo nie wiem o co dokładnie chodzi? Dziękuję,

Pozdrawiam
Daniel

Wassertank

Poniedziałek, 20. Luty 2023, 21:09 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 62674

Członek od: 30.01.2023

Cześć Daniel,
miał problemy z komputerem.
Tu masz kilka filmików, są całkiem niezłe.
I rób zdjęcia, zdjęcia i jeszcze więcej zdjęć telefonem komórkowym. Lepiej jedno zdjęcie więcej niż jedno za mało.






Załączony obrazek

Wassertank

Poniedziałek, 20. Luty 2023, 21:52 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 62674

Członek od: 30.01.2023

Mam jeszcze gdzieś w czeluściach mojego PC schematy obwodów, exploded view lub linki do tych rzeczy. Odezwę się w najbliższych dniach.

LG

Gast_Tobias

Czwartek, 08. Luty 2024, 19:56 07

Unregistered

QUOTE (blondiegeek @ środa, 18 stycznia 2023, 18:42)
Mam Xelsis Suprema SM8889/00, który kupiliśmy rok temu.

Od kilku miesięcy, kiedy parzę kawę, otrzymuję tylko ułamek pożądanej ilości. Na przykład zaparzyłem 220 ml kawy, ale w filiżance otrzymałem tylko 125 ml, a pozostałe 95 ml wody odmierzyłem w tacce ociekowej!

Jednak gdy zaparzam filiżankę gorącą wodą, otrzymuję pełną ilość.

Ponadto płyn w tacce ociekowej to woda, a nie kawa.

Próbowałem zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych, dwukrotnie odkamieniać, dwukrotnie usuwać olej kawowy oraz czyścić i smarować grupę zaparzającą. Nic nie rozwiązało problemu.

Jedyną inną opcją jest wysłanie ekspresu do serwisu, ale jeśli istnieje łatwy sposób na samodzielne naprawienie problemu w domu, wolałbym to zrobić. Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Po rozebraniu, wyczyszczeniu i nasmarowaniu grupy zaparzającej mam znowu 185/200 ml w filiżance zamiast 120/200 ml.
Ten sam problem znowu po 2-3 miesiącach:huh: !
Ale teraz zamówiłem nową grupę zaparzającą i oto ekspres ponownie dozuje ustawioną przeze mnie ilość (195/200 ml).smile.gif