Zaawansowane wyszukiwanie

fastmill 05000A - pierwsze doświadczenia

monaco   

Niedziela, 10. Październik 2010, 14:08 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 9674

Członek od: 14.09.2010

Dzięki dobrym wskazówkom z forum (zwłaszcza od pana kowalasmile.gif) jestem dumny z właściciela szybkowaru 05000A (stal nierdzewna/brak manometru/okrywa 2003/2300, w bardzo dobrym stanie) od wczoraj. Już go wyczyściłem i odkamieniłem. z ustawieniem: ilość wody=1 (3/4 pełna filiżanka do espresso), mielona=0, ilość kawy=14:00, espresso d'oro Dallmayr, woda z filtra brita, zauważyłem co następuje:1) dno komory tłoka wygląda jak kraterowy krajobraz (nawet po wielokrotnym czyszczeniu tabletkami odtłuszczającymi) -> czy to normalne ? 2) ilość kawy jest wystarczająca, skrobak pobiera pewną ilość. 3a) kubki po kawie w pojemniku do zbierania są dość wilgotne -> czy to normalne ? 3b) zawsze jest trochę sosu spływającego po tylnej części ociekacza. -> Jak możesz temu zapobiec? 4) smak espresso: dość mocne, krema jest wciąż rozwijana. -> czy to z powodu ziaren kawy ? jeśli tak, to jakie ziarna są zalecane (wiem, to kwestia sumienia...) ? 5) na temat "dostrajania" przeczytałem następujące wskazówki: a) skierować pozostałą wodę przez y-sztukę do kroplomierza -> czy są jakieś zdjęcia z tego ? stopień rozdrobnienia:
wyjąć śrubę ograniczającą -> cool.gifgdzie jest ta śruba
? następnie
odnowię dwie uszczelki tłokowe. wiele
pozdrowień z
Monachium, Josefa

mr.smith

Środa, 13. Październik 2010, 10:21 10

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 203

numer członkowski..: 1471

Członek od: 23.10.2007

Witam. - Gratulacje z okazji QM cool.gif

Do twoich pytań...

QUOTE
1) dno komory kolby wygląda jak kraterowy krajobraz (nawet po wielokrotnym czyszczeniu tabletkami odtłuszczającymi) -> czy jest to normalne ?

Podłoga nie jest złocona, a nawet - myślę, że są tam kanały odwadniające!

QUOTE
2) ilość kawy jest wystarczająca, skrobak pobiera pewną ilość.
Następnie należy cofnąć ilość kawy (pokrętło regulacyjne w lewym górnym rogu BG) - w tej chwili nie należy niczego ściągać !

CODE
3a) kubki kawy w pojemniku są dość wilgotne -> czy to normalne ?
Normalne - jeśli MV nadal wpuszcza wodę do pojemnika na wytłoczyny (oryginalnego) - ale prawie wszystkie z nich zbudowane są wokół nich, do których jest ona doprowadzana do tacki ociekowej.
Na ścianie - za tacą ociekową - znajduje się sutek, który często nie jest połączony z wężem. Połącz tę złączkę z wężem, który biegnie do zbiornika na wytłoki.


QUOTE
3b) z tyłu ociekacza zawsze spływa odrobina sosu.
-> Jak możesz temu zapobiec?

Może jest już podłączony od tyłu wąż ściekowy - wtedy można by trochę wydłużyć wylot (kawałek węża), tak aby wszystko zostało doprowadzone do kroplownika.

QUOTE
4) smak espresso: dość mocne, krema jest wciąż rozwijana.
-> czy to z powodu ziaren kawy ? jeśli tak, to jakie ziarna są zalecane (wiem, to kwestia sumienia...) ?

Tak - to fasola ! kupujcie
świeżą fasolę z prywatnej palarni (Fausto, Langen, ...) - to
też działa ! (może zacznijcie od Malabaru jako wstępu)



QUOTE
5) na temat "dostrajania" przeczytałem następujące wskazówki: a)
skierować
pozostałą wodę
przez y-sztukę do tacki ociekowej -> czy


tego

jakieś

zdjęcia ?


Jak opisano powyżej - niech zobaczę czy mam zdjęcia gdzie ?
Ale nie potrzebujesz y - wystarczy, że wąż jest podłączony z wytłoczyn - na razie możesz zostawić go w pojemniku na wodę.
stopień rozdrobnienia: wykręcić śrubę ograniczającą -> gdzie jest ta śruba ?



QUOTE
stopień szlifowania: usunąć śrubę ogranicznikową -> gdzie jest ta śruba?

zdjąć pojemnik na fasolę - odkręcić plastikową pokrywę pierścienia mielącego (1 śruba) - pod spodem znajdują się 2 śruby ograniczające pierścienia mielącego (min - max)


Pozdrowienia Jürgen



--------------------
Quick th mill

monaco   

Niedziela, 17. Październik 2010, 22:39 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 9674

Członek od: 14.09.2010

Witaj Jürgen,

Dziękuję bardzo za informację zwrotną:

1) komora z dolnym tłokiem: więc kanały odpływowe, wszystko jasne. pytanie: jakich tabletek odtłuszczających używasz?

2) ilość kawy: OK, jestem teraz o 12:00 (ilość wody: 1)

3) na mojej maszynie krótka rurka wchodzi do wanienki odprowadzającej, a oddzielna rurka do pojemnika na wytłoki. tak, proszę o przesłanie zdjęcia.

Po wyjęciu z kolby krążek do kawy jest dość wilgotny, a sos spływa pomiędzy grupą zaparzającą a slajdem, ponieważ jest tu szczelina. Czy ktoś próbował zrobić slajd, który szczelnie zamyka się na grupie zaparzającej i w ten sposób zapobiega/zmniejsza żałobność (przez tylną część tacki ociekowej)?

4) odmiana espresso: fausto malabar już wykazuje znaczną poprawę smaku i kremy. dzięki za końcówkę. przetestuję również inne odmiany fausto.

5) Regulacja stopnia szlifowania: wydaje mi się, że miniwkręt mojej maszyny został już przesunięty o 2 otwory. jeśli spojrzę na pierścień zębaty od przodu widzę co następuje. max. śruba jest o 18:00 a miniwkręt o 13:00, pomiędzy tymi dwoma śrubami granicznymi jest 6 (wolnych) otworów. pytanie: ile jest wolnych otworów pomiędzy min. a max. śrubą w stanie oryginalnym ? zgaduję 8. pytanie: ile otworów można przesunąć min. śrubę bez powodowania uszkodzeń ?

6) które części zużywalne zostały już wymienione w uszczelce tłokowej QM ?...

mr.smith

Niedziela, 24. Październik 2010, 11:27 11

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 203

numer członkowski..: 1471

Członek od: 23.10.2007

QUOTE
1) które tabletki odtłuszczające stosujesz?

Wszystko, czego nie ma na drzewie, na trzy.
Nie bez Schmarna - niewiele o tym wiem -
weź normalne z Hofer/Aldi lub 1/2 Jura Tab (ale są zbyt drogie).



QUOTE
3) na mojej maszynie krótki wąż wchodzi do tacki ociekowej, a osobny wąż do pojemnika na wytłoki. tak, proszę wysłać zdjęcie.

Włożyłabym też wytłoki do ociekacza bz. Pojemnik na wodę.
Z moim, jeden wbiega do zbiornika na wodę, a drugi do misy odpływowej. Osobiście
uważam, że miska z wytłokami to dla mnie za duży bałagan
!




QUOTE
Po wyjęciu z kolby krążek do kawy jest dość wilgotny, a sos spływa pomiędzy grupą zaparzającą a slajdem, ponieważ jest tu szczelina. Czy ktoś próbował zrobić slajd, który szczelnie zamyka się na grupie zaparzającej i w ten sposób zapobiega/zmniejsza żałobność (przez tylną część tacki ociekowej)?

W moim przypadku jest dość sucho - trochę się spada, ale to nie jest takie złe.
Krążek powinien być twardy i zwarty w pojemniku z wytłokami.
Jeśli nie, to albo kwota jest za mała, albo... ?



QUOTE
4) odmiana espresso: fausto malabar już wykazuje wyraźną poprawę smaku i śmietany. dzięki za końcówkę. przetestuję również inne odmiany fausto.

Mieszanki 50/50 z Malabarem są bardzo dobre!

QUOTE
5) Regulacja stopnia szlifowania: myślę, że w mojej maszynie miniwkręt został już przesunięty o 2 otwory. jeśli spojrzę na pierścień zębaty od przodu widzę co następuje. max. śruba jest o 18:00 a miniwkręt o 13:00, pomiędzy tymi dwoma śrubami granicznymi jest 6 (wolnych) otworów. pytanie: ile jest wolnych otworów pomiędzy min. a max. śrubą w stanie oryginalnym ? zgaduję 8. pytanie: ile otworów można przesunąć min. śrubę bez powodowania uszkodzeń ?

Nie można tak powiedzieć.
Spójrz, że młynek jest pusty (odkurzacz) i obróć ręką
tak daleko razem, że środkowy wałek obraca się
.

Następnie 1/4 obrotu z powrotem (grubsza) - wtedy masz swój punkt 0 na skali.
Właściwie to nie są potrzebne mocowania (jeśli jesteś odpowiedzialnym użytkownikiem). W
przeciwnym razie potrzebna jest min. śruba.
max. śruba jest zbędna !







QUOTE
6) które części zużywalne zostały już wymienione w uszczelce tłokowej QM ?...

Uszczelki tłokowe - zawór trójdrożny - to wszystko - nie ma
wielu innych zużywających się części
poza kamieniami młyńskimi. Słabym

punktem jest być może plastikowe sprzęgło

pomiędzy przekładnią i silnikiem oraz

jedyne plastikowe koło zębate w przekładni - wszystko

inne jest wykonane z metalu.

Te dwie plastikowe części

czasami

tworzą

suwak.

Ale nie należy się tego

spodziewać, ani mieć na to nadziei. Pozdrowienia Jürgen



--------------------
Quick th mill