Zaawansowane wyszukiwanie

Zarażenie pleśnią Jura J5

fiutare

Piątek, 11. Maj 2012, 15:30 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 18

numer członkowski..: 16200

Członek od: 11.05.2012

Witajcie wszyscy.

Tak, znowu spleśniały temat.

Mamy teraz drugą maszynę Jura, J5. To w sumie nasz trzeci ekspres do kawy, a w międzyczasie mieliśmy Saeco. Więc teraz znowu mamy (Aussehen Design Aussehen Design....) Jurę.

Mimo, że czyścimy maszynę żenująco, codziennie i każdej nocy zostawiamy otwartą szufladę i wyjmujemy zbiornik na wodę, małe grudki pleśni opadały wielokrotnie (za szufladą na tę płytę).

Na pytania do Jury odpowiadano regularnie dość arogancko (to nie może być, trzeba sprzątać, wycierać itp. pp codziennie, co robimy). Generalnie jest to "system zamknięty", "nic się nie może stać"?

Drodzy ludzie Jury: Formy to zarodniki, po prostu się rozprzestrzeniają. Te zarodniki są wtedy w całej maszynie.

Ok, więc teraz otworzyliśmy maszynę zgodnie z instrukcją z sieci, po tym jak dostaliśmy również odpowiednie narzędzia specjalne.

Widok, który nam przedstawiono, był druzgocący. Wnętrze maszyny było mocno zaatakowane pleśnią (szczególnie grupa piwowarska), patrz zdjęcia.

Jesteśmy przerażeni. Nie tylko przez wzrok i sam fakt, ale także przez upór Jury, by trzymać się tego zamkniętego systemu. Nawet jeśli świadczą oni swoje usługi z bezpiecznym źródłem dochodu, to nie do wiary, w jaki sposób zagraża to zdrowiu klientów. Łatwo byłoby zainstalować zdejmowaną zaparzacz.

Pozbędziemy się tej maszyny i wyraźnie ostrzegamy przed zakupem tego sprzętu.

Załączony obrazek

fiutare

Piątek, 11. Maj 2012, 15:32 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 18

numer członkowski..: 16200

Członek od: 11.05.2012

Rysunek 2

Załączony obrazek

fiutare

Piątek, 11. Maj 2012, 15:34 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 18

numer członkowski..: 16200

Członek od: 11.05.2012

i jeszcze jeden

Załączony obrazek

fiutare

Piątek, 11. Maj 2012, 17:49 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 18

numer członkowski..: 16200

Członek od: 11.05.2012

Grupa piwowarska ogółem

Załączony obrazek

fiutare

Piątek, 11. Maj 2012, 17:51 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 18

numer członkowski..: 16200

Członek od: 11.05.2012

Przed zdjęciem urządzenia piwowarskiego

Załączony obrazek

numberonedefender

Piątek, 11. Maj 2012, 19:45 07

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2539

numer członkowski..: 2650

Członek od: 21.08.2008

Pozbyć się? Tutaj, tutaj (uważnie), biorę to, nawet płacę coś za utylizacjęwink.gif!



--------------------
Grüße, Manuel

Jura ENA Micro 9 (Küche)
Jura xF50 (Büro)
wechselnde Besetzung in der Werkstatt...
P.S.: Support gibt's im Forum, nicht per PN o.ä.

Guest

Piątek, 11. Maj 2012, 20:47 08

Unregistered

QUOTE (numerowany obrońca @ Friday, May 11, 2012, 19:45 pm)
Pozbyć się? Tutaj, tutaj (uważnie), wezmę to, zapłacę nawet coś za utylizacjęwink.gif!

laugh.gif

Odezwę się do ciebie w tej sprawie! Na razie jest czysto. Otworzymy ją ponownie za kilka tygodni i zobaczymy, jak szybko forma odrośnie.

Wtedy ona ucieknie.

Już badam alternatywę.

fiutare

Piątek, 11. Maj 2012, 21:34 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 18

numer członkowski..: 16200

Członek od: 11.05.2012

Grrrr - gość, oczywiście, że to ja...

Gast_kaffeefuzzi

Niedziela, 13. Maj 2012, 16:19 04

Unregistered

Witam,

Jestem zaskoczony, że pomimo ekstremalnego zagrożenia pleśnią Jura, drugi automat Jura jest już w gospodarstwie domowym. Tak czy inaczej, każdy ma swoje przekonanie i tak powinno być, ale forma wyrażania opinii już teraz ma być postrzegana jako bardzo graniczna. Sam jestem przekonanym posiadaczem w pełni automatycznego ekspresu do kawy Jura, a mój ekspres jest regularnie sprawdzany. Dopóki urządzenie jest w porządku technicznym, a zwłaszcza przy prawidłowej i starannej konserwacji, nigdy nie znalazłem w nim takiego stanu, wręcz przeciwnie, z wyjątkiem kilku "ziarenek kawy" idealnie czystych.
Z wyrazami szacunku, kropla kawy

fiutare

Niedziela, 13. Maj 2012, 16:53 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 18

numer członkowski..: 16200

Członek od: 11.05.2012

Witaj Kaffeefuzzi, to prawda, to druga maszyna prawnicza. Pierwszy, no cóż, był naszym wejściem do branży ekspresów do kawy i z tego co wiem, był jednym z pierwszych w historii Jury w pełni automatycznych urządzeń (ok. 1994). Wtedy nie myśleliśmy o czymś takim jak pleśń. Kiedy był zepsuty, kupiliśmy maszynę Saeco. Tam dowiedzieliśmy się o zaletach wymiennej grupy piwowarskiej. Ta maszyna w końcu przeleciała nad rzeką Jordan i znowu kupiliśmy Jurę. Tylko ten J5.

W międzyczasie nasza uwaga nieco się zmieniła, szczególnie jeśli chodzi o temat pleśni. Te małe grudki pleśni, które od czasu do czasu opadają na tył roweru, zastanawiały nas. Więc skontaktowaliśmy się z Jurą. Odpowiedzi były aroganckie do zasmarkanych, jak napisano powyżej. Dokładnie z takimi argumentami jak "opinia eksperta ds. higieny", "nie może być", "czyścić, zostawić otwarte" itp. Czy zrobiliśmy wszystko, bryły pleśni wypadły dalej. Nie często, ale od czasu do czasu.

Piszesz, że masz maszynę regularnie sprawdzaną. Wchodzisz w to? Otworzyłeś go sam? Chciałbym wiedzieć. Jeśli cię tam nie ma, nie sądzę, aby twój serwisant powiedział ci, co widział, gdy otwierał maszynę.
Jura nie ułatwia tego swoim użytkownikom, którzy po prostu chcą się rozejrzeć wokół maszyny. Ale tam jest internet. Fotodokumentowane instrukcje krok po kroku umożliwiają nawet laikowi rzucenie światła na obiekt. Ale tylko wtedy, gdy dostaniesz specjalne narzędzie.
Tę przeszkodę trzeba też pokonać.
Zdjęcia nie są fałszywe. Taka jest gorzka prawda. Uwierz mi, wiem, jak wygląda forma. Potrafię też odróżnić wapno od pleśni. A nasza maszyna jest żmudnie utrzymywana. Prowadzi wszystkie programy czyszczące z użyciem
oryginalnych detergentów i filtrów.
Teraz proszę mi wyjaśnić, co moim zdaniem
powinno być
graniczne
.
Jestem zły
, to prawda.
I certyfikat higieny - przepraszam, że się śmieję. Pracuję w branży medycznej i wiem, ile te certyfikaty
są warte.

yy_zz

Poniedziałek, 14. Maj 2012, 21:02 09

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 105

numer członkowski..: 4108

Członek od: 22.03.2009


A może maszyna jest często
transportowana lub przewożona w samochodzie?
Może powinieneś
zrobić kawę w stanie
otwartym
, może

coś zobaczysz...
To
nie
jest normalne
. Powitanie

fiutare

Wtorek, 15. Maj 2012, 11:33 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 18

numer członkowski..: 16200

Członek od: 11.05.2012

Maszyna stoi w rogu i nie porusza się. Nie mamy żadnych specjalnych ustawień i nic się nie zmienia - więc czasami mocna kawa, czasami słabsza, więcej wody, mniej wody. Możesz zrobić to wszystko, ale jest nas tylko dwóch. Ja zawsze piję kawę w ten sam sposób (nie pytają o gości, tylko dostają kawę z moim nastawieniem), a moja żona pije tylko cappuccino. Więc mleczna pianka z espresso.

Maszyna działa doskonale, nie wydaje żadnych wyraźnych odgłosów, pracuje jak w zegarku i została już sprawdzona (po prostu poddana konserwacji).

Cały nasz sprzęt, w tym ten, traktujemy niezwykle ostrożnie i prawidłowo.

Ale nie jest już tajemnicą, że maszyny jurajskie mają tendencję do formowania.



Jedynym powodem jest to, że grupy piwowarskiej nie da się usunąć. Nikt nie może mi powiedzieć, że pleśń niekoniecznie rośnie tam z czasem. Proszek (resztkowy), który po prostu nigdy nie znika w 100%, w połączeniu z wilgocią i ciepłem, jakie posiada ta maszyna, zapewnia idealne warunki do rozwoju pleśni.

Naprawdę myśleliśmy - po tym jak zdaliśmy sobie sprawę, że przy naszym żenującym podejściu (codzienne sprzątanie, płukanie, wycieranie tam, gdzie idziesz, otwieranie szuflady, wyjmowanie zbiornika na wodę...) możemy zapobiec pleśni, ale to był błąd.

Gast_Daniel

Wtorek, 15. Maj 2012, 14:52 02

Unregistered

Cześć,

Przez pewien czas miałem ten sam problem z moją Jurą S55. Za każdym razem pleśń w wytłokach i na warzelni.

Kiedy już tam jest, trudno mu odejść. Nie wiem, jak sobie z tym poradziłam (długie suszenie, wytłoki zawsze opróżniane), ale teraz jest całkowicie wolny od pleśni przez co najmniej pół roku i nawet jeśli wytłoki nie są opróżniane przez 3 dni, nic nie jest pleśniowe.

Zostało to potwierdzone, gdy musiałem odkręcić maszynę, aby wymienić niektóre części z powodu usterki. Również wewnątrz nie ma już żadnej formy do oglądania

Gast_Kaffeefuzzi

Wtorek, 15. Maj 2012, 22:15 10

Unregistered

Witaj, Fiutare,

Twój gniew wydaje się być naprawdę duży.... inaczej nie wyciągnąłbyś wszystkich przystanków, żeby twoja maszyna była taka zła...
Aby odpowiedzieć na twoje pytanie: Tak, widziałem moją Jurę z wnętrza maszyny, nawet podczas odkręcania i przykręcania jej z powrotem. Mam szczęście, że przyjazny sprzedawca elektryczny obsługuje również w pełni automatyczne ekspresy do kawy, w tym Jurę. Jedyne co mogę powiedzieć, co potwierdziłem, to że zdjęcia waszej grupy piwowarskiej

zupełnie nietypowe dla "pracującej" maszyny Jury
.

Nie chcę być teraz "sprytna", chcę tylko przekazać to, co wiem na ten temat: pleśń rozwija się, jeśli obszar miski/pomieszczenia nie jest regularnie, najlepiej codziennie, czyszczony. Co również może prowadzić do "zabrudzenia" grupy piwowarskiej, to fakt, że pojemnik z wytłokami jest "przepełniony". Kolejną kwestią jest, jak już tutaj wspomniano, że urządzenie, tj. grupa piwowarska, nie funkcjonuje prawidłowo, w takim stopniu, że pieczęć grupy piwowarskiej może nie funkcjonować już optymalnie, co wynika również z faktu, że ciasto z wytłoków nie jest już tak dobre jak suche, ale jest jeszcze bardzo wilgotne. Oznacza to, że "tłuste" ciasto z wytłokami, które w tym przypadku jest wilgotne, nie może już całkowicie ześlizgiwać się po łopacie do pojemnika na wytłoczyny i dlatego zawsze mogą pozostać drobne resztki, które następnie mogą faktycznie doprowadzić do powstania pleśni. Może ty/i możesz to

jeszcze raz zaobserwować.

Tak, jestem przekonanym fanem prawa (próbowałem już jednego lub drugiego). Ludzie Jury po prostu czerpią to, co najlepsze z kawy dzięki swojej technice parzenia (można to nawet mierzyć za pomocą refraktometru), robią najpiękniejszą mleczną piankę i tym samym przynoszą mi najwięcej radości.

Lepiej jest

tylko z dobrym uchwytem na sito, który jest obsługiwany przez kogoś

, kto może

to

zrobić.

Mogę tylko powtórzyć jeszcze raz, taki "bałagan", jak widać na zdjęciach, nie miałem jeszcze ze sobą.

.......

Pozdrowienia od kawowca

yy_zz

Wtorek, 15. Maj 2012, 22:17 10

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 105

numer członkowski..: 4108

Członek od: 22.03.2009

Witam, więc nie widzę minusów "nieusuwalnej grupy piwowarskiej". Moja maszyna pracuje "tylko" w weekendy i kiedy mamy wakacje. Mój xz7 ma teraz 18 miesięcy, zrobił około 1000 filiżanek i nie ma najmniejszego śladu pleśni!!!!! Co zauważam w twoim automacie to to, że w grupie zaparzaczy jest dużo kawy w dół, jak się tam dostać?
Znam
ten problem tylko wtedy, gdy wytłoki przepełniają się, maszyna jest dużo przesuwana lub gdy parzy się dużo kawy.
Ale jak już
napisałem, spróbuj z

otwartą

obudową, może kawa

wraz z proszkiem

rozpryskuje się w automacie jakoś

podczas

parzenia.
Ile lat ma ta maszyna i ile
ma osłon. Kupiłeś

go

? NOWY.

Przepraszam, że przeczytałem to

powitanie

 Seite 123