Zaawansowane wyszukiwanie

Ecam 13.123.b resetten

Sascha42

Niedziela, 16. Kwiecień 2023, 11:21 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 64947

Członek od: 16.04.2023

Witam,
Mam problem z ekspresem, dlatego zarejestrowałem się tutaj i mam nadzieję, że mi pomożecie.
O problemie:
Ekspres to Ecam 13.123.B, kupiony w Lidlu w 2021 roku. Kilka dni temu kawa wychodziła tylko w kroplach w filiżance. Przyczyną było powietrze w układzie. Naprawiłem to.
Wczoraj zauważyłem, że ekspres nie zaparzył tylko dwóch lub jednej filiżanki, ale pracował dalej, aż do opróżnienia zbiornika lub do momentu, gdy zatrzymałem go ręcznie.
Szukałem jak zresetować ekspres, znalazłem tysiące małpich kluczy ale żaden nie zadziałał.

Z wyjątkiem jednego i to sprawiło, że maszyna nie nadawała się do użytku. Przytrzymałem przycisk on/off i 1 filiżankę espresso, zaznaczone na zdjęciu na czerwono.
Teraz świeci się tylko przycisk on/off, a miga przycisk pary.
Gdy przekręcam pokrętło sterujące, oznaczone na żółto, pompa pompuje pusty zbiornik. Albo przez spieniacz do mleka albo przez wylot kawy.
To wszystko co robi.

Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Pozdrawiam Sascha

Gast_Helmut

Poniedziałek, 15. Maj 2023, 01:19 01

Unregistered

Witaj Sascha, jeśli twój problem nadal istnieje, oto sugestia: Mamy ESAM 3240 Magnifica, który można zresetować w następujący sposób: Wyłącz ekspres, odłącz wtyczkę zasilania, następnie naciśnij trzy przyciski do włączania/wyłączania, jednej filiżanki, dwóch filiżanek i ponownie podłącz wtyczkę w tym samym czasie, wtedy wszystkie trzy górne światła migają, następnie zwolnij wszystkie przyciski i ekspres się resetuje. Wypróbuj to, może u Ciebie też zadziała z ekspresem. Pokrętła (zaznaczonego na żółto) używam tylko do odkamieniania, ponieważ po kilku cyklach odkamieniania (ok. 30 minut) zbiornik na wodę jest całkowicie opróżniony.
Pozdrawiam Helmut